Skocz do zawartości

Data pierwszej rejestracji auta z USA


Johan10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie auta sprowadzonego z USA.

W papierach mam rok produkcji 2015 (umowa, title, Vin, cło) natomiast na tabliczce mam 10/14.

Czyli rok produkcji 2014.

Chodzi mi o pierwszą rejestrację która wg raportu Carfax jest 19.01.2015.

Czy przy rejestracji raport Carfax jest brany pod uwagę?

Czy wpiszą mi datę pierwszej rejestracji 01.01.2014?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ostatnie zdanie.

Raport Carfaxu raczej mało znaczy w przypadku daty rejestracji. Gdyby ta data była w title'u, to owszem.

Poza tym, już w papierach jest coś nie teges w stosunku do tabliczki, także najważniejszy jest stan faktyczny. W tym przypadku samochodu, a nie dokumentów.

Ale bywa tu czasami znamienna osoba w sprawach rejestracji i zaiste ONA udzieli wyczerpujących odpowiedzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niezależnie od różnych zmiennych, tak czy inaczej to diagnosta musi ustalić rok produkcji, a w tym przypadku mamy 10/14 to i wpisana data pierwszej rej. będzie 01-01-2014.

No chyba, że diagnostyk w swojej nieomylności "uzna" inaczej. :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ten bidny diagnosta miałby tę datę wyczarować?

Skoro przedstawione dokumenty do rejestracji nie zawierają tej daty, to przyjmuje się datę umowną, czyli pierwszego stycznia roku produkcji. I nikogo nie interesuję, że mało kto w Nowy Rok pracuje. 

Tak to stoi w przepisie:

§ 11. 1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, w tym pozwolenie czasowe do wielokrotnego stosowania, wystawia się następująco:

2) w rubryce przy kodzie B – wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu; w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji pojazdu za granicą; jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;

Swoje powiedziałem na temat Carfaxu. Reszta należy do specjalistów. Poza tym bez pozwolenia czasowego nie powinno się ruszyć sprawy na stacji. Czyli najpierw kłania się wydział komunikacji, który na podstawie obowiązujących przepisów przyjmie datę pierwszej rejestracji, wklepie ją w pozwolenie czasowe, i dopiero z tym dokumentem udać się na stację wykonać badanie.

Gdzie ta cała rozpiska jakie dokumenty należy przedstawić w okienku do rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Moim zdaniem bardziej wiarygodnym byłoby wpisać tę datę z Carfaxu niż wpisać 01.01.2014 przy aucie wyprodukowanym 10.2014.

Wiem że to data umowna, ale przy odsprzedaży auta trzeba będzie każdemu tłumaczyć dlaczego auto było już zarejestrowane a jeszcze nie wyprodukowane:):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał na te całe samochodowe raporty, bo co będzie jak się trafi na opis, że auto było tak roztrzaskane, że do niczego się nie nadaje. No oprócz transferu do Centrozłomu.

Sprawa prosta: jest data w 'tajtlu' = jest w dowodzie / nie ma w 'tajtlu' = jest pierwszy stycznia w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.