Skocz do zawartości

PSKP a badanie autobusu powyżej 15 os.


Sidek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się czy podstawowa stacja ABT może wykonywać badania autobusów powyżej 15 os. (i tych zwykłych) jeżeli są one do 3.5t ? Miałem kiedyś taką sytuacje (klient miał także tachograf), zadzwoniłem  do szkoleniowca diagnostów i powiedział, że nie, ale nigdzie nie mogłem znaleźć potwierdzenia w przepisach. Więc jak to jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jacdiag napisał:

W chwili obecnej takie stacje nie istnieją

E, chyba istnieją i mają coś tam powpisywane w decyzjach maczkiem na dole lub drugiej stronie. Poza tym, cały czas te symbole żyją w "zakresie" i mają się całkiem dobrze. Stosuje się je na szyldach (barwy niebieskiej) jak i na stemplach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

mają coś tam powpisywane w decyzjach

W Decyzji TDT Nr...  (moja jest z 10-10-2019) nie ma nawet podanego kodu rozpoznawczego skp, jest nazwa adres i jaki rodzaj stacji. 

P.S. To wisi na tablicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

A ja gdzieś te kody widziałem

I owszem na "Zaświadczenie Nr ..... potwierdzające wpis przedsiębiorcy do rejestru przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów"

Tylko mała dygresja, to jest co innego niż Decyzja TDT. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne na czym. Ważne, że literki są i własnym życiem żyją. :wink:

Na szyldzie co masz, na stemplu identyfikacyjnym co masz, na pieczątce firmówce co masz?

A co do dygresji, to decyzja tyczy się rodzaju stacji, a duże literki rodzajów pojazdów, a małe rodzajów badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie ma, jak to nie ma?

Są rodzaje stacji!

Są rodzaje pojazdów!

Są rodzaje badań!

Masz jakieś wytyczne, że to się zdewaluowało?


6. Symbole rodzajów pojazdów:
A - motocykle i motorowery,
B - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, z wyłączeniem motocykli i motorowerów,
C - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 16 t lub
CC - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t,
D - autobusy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t,
T - ciągniki rolnicze,
E - przyczepy przeznaczone do łączenia z pojazdami silnikowymi, do których jest upoważniona stacja kontroli pojazdów.


7. Symbole rodzajów badań:
a - autobusów, których dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h,
c - pojazdów przystosowanych do zasilania gazem,
d - pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą lub pojazdów nowego typu wyprodukowanych lub importowanych w ilości jednej sztuki rocznie,
e - pojazdów skierowanych na badania techniczne przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, dla których wymagane jest specjalistyczne badanie, oraz pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,
f - pojazdu marki "SAM" co do zgodności z warunkami technicznymi,
h - umieszczanie nadanych cech identyfikacyjnych pojazdu.

 

Z tego co się orientuję, to przynajmniej jedna mała literka funkcjonuje nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w skp które były otwierane na starych zasadach,teraz podstawowe mają tylko duże litery,a okręgowe tylko napis i ewentualnie w decyzji z urzędu literę h,ale na pieczątkach nie.Sam kiedyś pracowałem na podstawowej z literami ABTE cdefh,a teraz jest tylko ABTE.

Edytowane przez krzysieknowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Paprock napisał:

Z tego co się orientuję, to przynajmniej jedna mała literka funkcjonuje nadal.

Nie powinna. Wzory pieczątek nie przewidują już małych liter w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Powoli doszliśmy, że w "zaświadczeniu", o którym wyżej pisał @cezary stosuje się symbole pojazdów. Tak samo powinna się znaleźć mała literka "h" jeżeli stacja o nią występowała.

Chodzi głównie o to, żeby nie wypalać z grubej rury "nie ma stacji, literek, decyzji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.