Skocz do zawartości

Renault Kangoo 2 osobowe jaki podrodzaj


Galaxy_13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardziej doświadczonych Kolegów.

Pierwsze badanie w kraju na PSKP, auto z niemiec Renault Kangoo Rapid VF1FC0NAF23813351 (po VIN wychodzi: Kangoo I Express (F76)) data pierwszej rej. 14.03.2001r., rok produkcji 2000, samochód jest 2 osobowy, ma imitacje kratki za siedzeniami (kilka prętów dociśnięte na gumie do dachu) tył ma przeszklone drzwi boczne-przesuwne i tylne. W dowodzie niemieckim pod kategorią pojazdu [J] jest cyfra 10. Homologacja krótka H984*0, W pozycji nr 5 LKW GESCHL. KASTEN co w tłumacz. TRUCK ZAMKNIĘTY

Pytanie: 1. Czy to jest pojazd kategorii M1 czy N1, czy da się to jeszcze jakoś ustalić?

Pytanie 2. Jaki to będzie podrodzaj pojazdu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza klasyfikacja w podrodzajach przewiduje dla ciężarówki wielozadaniowego i vana.

Ja wypracowałem sobie taką dziwną teorię, że większość aut ciężarowych w nadwoziach osobowych (a więc przeszklone z piecioma drzwiami... szybami... oknami...) określałem jako wielozadaniowe. A mało tego, bo wypracowałem taką procedurę przy samochodach posprowadzanych ze słonecznej Italii, gdzie w ichnim dowodzie "multiuso" stało, czyli multi użytek, czyli wielozadaniowy. No ale jako sobie dobrze przypominam, to na wyposażeniu takiej ciężarówki były solidne kraty/przegrody. No uściślijmy, że prawie zgodne z naszymi warunkami technicznymi, bo można było się przyczepić o odległości między szczebelkami. Gdzieś są foty jakie miny popychałem :silent:. Z resztą sam powklejałem ;-)

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14667-peugeot-partner-osobowy/&do=findComment&comment=286321

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dałbyś ciężarowy wielozadaniowy.

Bardzo dziękuję za pomoc w tym temacie.

Tak coś myślę że to [J] 10 w niemieckim dowodzie to w naszej klasyfikacji pojazdów pod tym kodem jest: samochód ciężarowy wielozadaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj podrodzaj VAN,  będzie to typowe nazewnictwo dla ciężarówki. Wiem, że to 2001 rok ale obecnie VANy są typowe dla ciężarówek a wielozadaniowe typowe dla osobówek. Ja dałbym VAN tak jak Michał

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek wybierzesz będzie dobrze. Podrodzaj wielozadaniowy lub van nie wpływa na nic. Nawet na VAT.

Co do tej kraty powyżej oparć, to nabiorę wody w usta. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie puścisz chyba tego syfu😀

Od 1999 do 2009 jest obowiązkowa przegroda i masz opisane jak ma wyglądać a to jest rok 2001 wiec się łapie

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście na to ożebrowanie przymocowałbym kawałek sklejki na trytytki i po temacie. :wink:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Galaxy_13 napisał:

Pytanie: 1. Czy to jest pojazd kategorii M1 czy N1, czy da się to jeszcze jakoś ustalić?

 

2 minuty temu, Paprock napisał:

No a jak to się ma do podrodzaju, bo o to pytała Galaxy_13 zdaje się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kategorii w dowodzie, to nic nie ustalamy. Pytanie było całkiem z bani, albo chodziło o skrót myślowy. Tylko, że ja jestem tępy przypadek i mi trzeba jak krowie na rowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Solaris napisał:

No ale nie puścisz chyba tego syfu😀

 

Spokojnie auto jest na warsztacie bo ma wymieniane elementy w zawieszeniu i klient został poinformowany że ma założyć kratkę zgodną z

Dz. U. Nr. 32 poz. 262 z 2003r par. 8 pkt. 4. ust. 7 - 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.