Skocz do zawartości

Nowy samochód specjalny a dodatkowe BT


Admiral

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, sad_madman napisał:

Wpierdzielasz się we wzory homologacyjne o których nie masz kompletnie pojęcia

Przecież pisałem, że nie mam pojęcia.  Nawet to zacytowałeś. Nie rozumiesz tego bez wzorów homologacyjnych, czy jak ?

 

Wytłumacz mnie ciemnemu, do czego mi lokalnemu specjaliście, ta wiedza, skoro 75 kg dla pasażera nigdy nie zastosuję ?

A przeliczając zawsze będzie różnica 7 kg na jednej osobie. No tak tego też we wzorach nie uświadczy ...    

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po co się gotujecie. Rozmawiacie o dwóch różnych tematach i staracie się przekonać do siebie. Czym innym jest proces homologacyjny, a czym innym ustalanie mas na SKP. W procesie homologacyjnym trafiają się babole tak jak na SKP. O ile w przypadkach drobnych nikt nie będzie kopii kruszył o tyle przewalenie DMC już jest tematem grubym. W drugim etapie tych karatek ktoś dał tylną część ciała i wyszło jak wyszło. Przetarg zapewne był "pod kontrolą" i dlatego jest pat. Bo w przypadku gdyby był temat czysty, to odbiorca pozamiatałby dostawcę choćby wynajęciem pojazdów na czas ich prawidłowego przystosowania oraz karą za niedotrzymanie terminu dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sad_madman napisał:

Tylko, że duża część tego sprzętu nie wlicza się w masę pojazdu gotowego do jazdy. W przypadku klasy "C" masa przewidziana na ten sprzęt to 260kg i o tyle pojazd jest cięższy w gotowości do wyjazdu z pogotowia niż dane podane w dowodzie.

Do tego jak karetka zostanie "bogato" wyposażona w sprzęt a do tego członkowie załogi ważą więcej niż zakładane 75 kg to przekroczenie DMC nawet bez bariatrycznego pacjenta jest prawie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adam1501 napisał:

Rozmawiacie o dwóch różnych tematach i staracie się przekonać do siebie.

Temat jest jeden, kit z tym że cały czas mowa o homologacji:

W dniu 17.08.2021 o 22:17, Paprock napisał:

Od siebie dodam, że (nie) dotknąłem się kamperów pohomologowanych drugoetapowo z Fiatów Ducato. 

 

W dniu 17.08.2021 o 22:17, Paprock napisał:

Szkoda, że nie było homo. Przynajmniej bym wiedział, czy te 120 kg to był zwykły błąd pisarski przez omsknięty palec z klawy podczas rejestracji, czy ktoś z babolami wystawił oświadczenie o danych technicznych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji.

Dlatego się pytam - co mają wspólnego brednie Mechera z postem Paprocka ? Nic.

 

5 godzin temu, danielg539 napisał:

Do tego jak karetka zostanie "bogato" wyposażona w sprzęt a do tego członkowie załogi ważą więcej niż zakładane 75 kg to przekroczenie DMC nawet bez bariatrycznego pacjenta jest prawie pewne.

Czyli powiadasz, że na stopniach pojazdów trzeba wbudować wagę ? Z punktu widzenia prawnego masz rację ale nikt nie da Ci mandatu, za to że Twój pasażer waży 10kg więcej. Tym tokiem rozumowania trzeba by właściwie wszystkie osobówki wycofać z rynku. 

W przypadku ambulansu sprawa dla mnie jest prosta. Od DMC trzeba odjąć liczbę pasażerów pomnożoną przez 75kg. Z kierowcą wiadomo jak postępujemy. Jeżeli po zważeniu pojazd waży tyle ile policzyliśmy ale mimo to jest cięższy o 260kg (dla klasy C) niż w dowodzie to znaczy, że wszystko jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sad_madman napisał:

Dlatego się pytam - co mają wspólnego brednie Mechera z postem Paprocka ? Nic.

Jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania i udzieliłeś wyczerpującej odpowiedzi na pytanie. Tak trzymaj 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.