Skocz do zawartości

Zabytek, badanie co do zgodności motocykl WSK


przemek8803

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem poczatkującym diagnostą i mam pierwszego zonka :D . przyjechał do mnie klient motocyklem WSK i poprosił o zrobienie badania zgodność- zabytek, dokumenty jakie mi przedstawił to; opinia rzeczoznawcy, wpis do rejestru zabytków i wniosek o przeprowadzenie badania zgodność pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi.  Motocykl nie posiada ani DR, pozwolenia czasowego ani tablicy rejestracyjnej. I teraz moje pytanie czy na podstawie tych dokumentów które mi przedstawił moge mu wykonać badanie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Nie wystawiasz "zwykłego zaświadczenia" tylko zaświadczenie i protokół, o których mowa w rozporządzeniu o badaniu zgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić i papierów masz aż nadto tylko że może być taka sytuacja iż pojazdu w CEP nie będzie i trzeba zrobić BT w trybie awaryjnym. Rodzi to późniejszy problem podczas rejestracji bo klienci przeważnie  w okienku słyszą pytanie"A czemu go nie ma w CEP?" Więc wytłumacz klientowi wcześniej że jeśli WK ten pojazd wprowadzi to  ty wtedy będziesz mógł wysłać BT. Przynajmniej ja tak z powodzeniem robię i problemu nigdy nie było...

Tu podobny temat ostatnio ogarnięty:

 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, przemek8803 napisał:

wniosek o przeprowadzenie badania zgodność pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi

Sprawdź dwa razy czy aby na pewno aktualny wniosek....

Prawidłowo powinno być:

"WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE BADANIA CO DO ZGODNOŚCI
Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI POJAZDU ZABYTKOWEGO"

Załączniki do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa
i Gospodarki Morskiej z dnia 27 lutego 2013 r. (poz. 337).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
W dniu 18.06.2020 o 17:36, Grzegorz Łódź napisał:

"WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE BADANIA CO DO ZGODNOŚCI
Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI POJAZDU ZABYTKOWEGO

Mam pytanie, czy ten wniosek wypełniony przez klienta włącznie ze zdjęciami pojazdu zostaje na stacji ? Czy oddaje klientowi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam, zrobiłem przegląd zgodność z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego wsk. Brak dowodu i tablic.  Klientowi w wydziale komunikacji powiedzieli że ma pobrać tablice próbne, dowód miękki  i że mam anulować badanie, a co więcej powiedzieli że za to mogę  stracić uprawnienia.  Czyli co walczyć i nie poddawać się trzymać przy swoim i nie anulować badania ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Oczko napisał:

Czyli co walczyć i nie poddawać się trzymać przy swoim i nie anulować badania ?

Tak!👍 Tak!👍 Tak!👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie walczyć ! Pokazać łopatą, to badanie ma taki zakres :

Cytat

 

2. Zakres badania co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego określa protokół oceny stanu technicznego
pojazdu zabytkowego, którego wzór określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.

 

 

 

A tam nie ma ani słowa o DR i TR.

Przekaż również, że wystosujesz skargę pisemną na urzędnika namawiającego Cię łamania przepisów. 

:evil: 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że kolega @Oczko " nadgorliwie " wystawił jeden dokument* za dużo i stąd narodził się problem .

* zaświadczenie z przeprowadzonego badania - Roadworthinees Certifcate :silent:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trza było wydać/wystawić :

- zaświadczenie z przeprowadzonego badania pojazdu zabytkowego co do zgodności z warunkami technicznymi 

- protokół oceny stanu technicznego pojazdu zabytkowego

I na tym koniec. :smile:

A w tym " nadplanowym " zaświadczeniu co wpisałeś w okienko, które krzyczy o następnym terminie badania :

- bezterminowo czy XXXXXXX ? :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Oczko napisał:

dałem też takie zaświadczenie 

A po co? Czy w "rozporządzeniu w sprawie badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych" jest jakakolwiek wzmianka o wypełnieniu takiego zaświadczenia ? Nie ma. Trochę ukręciłeś bat sam na siebie w myśl zasady "nadgorliwość gorsza od faszyzmu" :wink:

A @leski66 za przenikliwość i rozpoznanie terenu godną spinningisty pierwszej klasy :OK:

:pada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leski66 napisał:

A w tym " nadplanowym " zaświadczeniu co wpisałeś w okienko, które krzyczy o następnym terminie badania :

- bezterminowo czy XXXXXXX ? :silent:

bezterminowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 12:50, leski66 napisał:

Sam " kiedyś " tak się naciąłem ( swoja nadgorliwością ) - i też podobny " smrodek " wyleciał. :silent:

:evil:

i co wtedy zrobiłeś ?

W dniu 27.03.2021 o 17:28, Grzegorz Łódź napisał:

Co by nie powiedzieć mamy remis między WK a SKP.

co muszę zrobić w tym przypadku? powiedzieć klientowi aby podarł zaświadczenie- Roadworthinees Certifcate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Oczko napisał:

co muszę zrobić w tym przypadku?

Nie ciągnij mnie za język bo jakbym napisał mógłbyś mnie źle zrozumieć i obraziłbyś się:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Nie ciągnij mnie za język bo jakbym napisał mógłbyś mnie źle zrozumieć i obraziłbyś się:wink:

dobrze to powiem klientowi aby oddał mi to zaświadczenie -Roadworthinees Certifcate 

sprawa zakończyła się pomyślnie, klient oddał mi zwykłe zaświadczenie, pokazał resztę dokumentów  w wydziale komunikacji dodatkowo pokazał przepis co do warunków sprawdzania pojazdów zabytkowych, gdzie podkreśliłem najważniejsze słowa. 

klient mówił  że im pokazałem.. , kliku się podobno zbiegło i już nic nie mówili.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.