Skocz do zawartości
przemek8803

Zabytek, badanie co do zgodności motocykl WSK

Rekomendowane odpowiedzi

przemek8803

Witam! Jestem poczatkującym diagnostą i mam pierwszego zonka :D . przyjechał do mnie klient motocyklem WSK i poprosił o zrobienie badania zgodność- zabytek, dokumenty jakie mi przedstawił to; opinia rzeczoznawcy, wpis do rejestru zabytków i wniosek o przeprowadzenie badania zgodność pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi.  Motocykl nie posiada ani DR, pozwolenia czasowego ani tablicy rejestracyjnej. I teraz moje pytanie czy na podstawie tych dokumentów które mi przedstawił moge mu wykonać badanie????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Możesz. Nie wystawiasz "zwykłego zaświadczenia" tylko zaświadczenie i protokół, o których mowa w rozporządzeniu o badaniu zgodności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzysieknowak

Oczywiście można robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984
Napisano (edytowane)

Możesz zrobić i papierów masz aż nadto tylko że może być taka sytuacja iż pojazdu w CEP nie będzie i trzeba zrobić BT w trybie awaryjnym. Rodzi to późniejszy problem podczas rejestracji bo klienci przeważnie  w okienku słyszą pytanie"A czemu go nie ma w CEP?" Więc wytłumacz klientowi wcześniej że jeśli WK ten pojazd wprowadzi to  ty wtedy będziesz mógł wysłać BT. Przynajmniej ja tak z powodzeniem robię i problemu nigdy nie było...

Tu podobny temat ostatnio ogarnięty:

Edytowane przez yogi1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przemek8803

ok dziękuje bardzo zabieram sie do roboty!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
56 minut temu, przemek8803 napisał:

wniosek o przeprowadzenie badania zgodność pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi

Sprawdź dwa razy czy aby na pewno aktualny wniosek....

Prawidłowo powinno być:

"WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE BADANIA CO DO ZGODNOŚCI
Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI POJAZDU ZABYTKOWEGO"

Załączniki do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa
i Gospodarki Morskiej z dnia 27 lutego 2013 r. (poz. 337).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi