Skocz do zawartości

Mandat za przekroczenie prędkości


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów dzisiaj dostałem listem poleconym od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego mandat za przekroczenie prędkości.

Naruszenie było dnia 2020-06-05, prędkość dopuszczalna 50 km/h (ile jechałem to nie ważne, prawo jazdy nie zabiorą) 

Do wypełnienia dostałem 3  możliwe oświadczenia , ale też dostałem zdjęcie z moim pojazdem na którym to zdjęciu nie widać kierowcy. 

Jakieś propozycje podeślą mi koledzy żeby uniknąć mandatu ? 

95BFFB9B-6ABC-48E4-A6D8-0A23406C9892_1_201_a.jpeg

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oświadczenie nr 3 pkt 2?Pójdziesz do sądu i będziesz tam udowadniał swoje racje,bo inaczej tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim takie działanie jest niezgodne z prawem. Albo inspekcja jest przekonana o Twojej winie (i nakłada mandat) albo nie jest pewna i prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia kierującego. Tutaj jedno przeczy drugiemu. Nie odpowiedziałbym im przez wypełnienie formularza, ale "zwykłym" pismem w celu sprecyzowania, w jakim celu do Ciebie piszą i jakie masz prawa ("oskarżony"? świadek?).

Edytowane przez michal_k
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odebrałeś pis-emko, nic nie zdziałasz. Jak będziesz udawał greka i nic nie odpisywał, za dwa latka, może dłużej, zakład pracy dostanie od komornika sadowego polecenie "zmniejszenia poborów" o zasadzoną kwote plus koszta komornicze.

Bo za jakiś czas dostaniesz, że i tak oddają sprawę do sądu, skoro nie podałeś nikogo, to sprawa przeciwko właścicielowi.

Korespondencją możesz tylko trochę odwlec w czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, michal_k napisał:

. Albo inspekcja jest przekonana o Twojej winie (i nakłada mandat) albo nie jest pewna i prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia kierującego

W tym celu przysyła pismo mając nadzieję, że właściciel pojazdu przyzna się do wykroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - to forum jest publiczne jakby nie patrzeć. I tutaj do tego się publicznie przyznałeś... Ale szukasz porady jak oszukać system... Wiesz ile osób czyta tutaj "z partyzanta" nie zabierając nigdy głosu? Otóż setki, jeśli nie dziesiątki ;)

Tak czy inaczej - pamiętaj, że ktoś życzliwy może ten wpis na forum wykorzystać przeciwko Tobie i zgłosić tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie migam się od odpowiedzialności za mandat (oczywiście chciałbym uniknąć zapłaty 100zł ), pytam co byście zrobili , bo na foto nic nie ma a tak naprawdę to ITD każe wskazać kto kierował , czyli poświadczę nieprawdę, bo nie wiem kto kierował (za szybą nikogo nie ma ) jechał duch 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kurant2000 napisał:

pytam co byście zrobili

Powtórzę - nie wypełniałbym bezprawnego formularza tylko odpowiedział odpowiednim pismem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopóki nie zobaczysz się na zdjęciu to nie pamiętasz czy to Ty, czy nie Ty - tak formalnie... Bo z pierwszego wpisu jednak wynika, że pamiętasz :)

A co gdyby w ogóle nie załączyli zdjęcia? Tylko zwyczajnie Cię poinformowali? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, blakop napisał:

A co gdyby w ogóle nie załączyli zdjęcia? Tylko zwyczajnie Cię poinformowali? :)

myślę, że taka sama sytuacja

Jak napisałem , że otrzymałem mandat, małe sprostowanie -  to nie jest jeszcze mandat tylko próba ustalenia kto tym pojazdem jechał.

Widzisz @blakop tam kogoś na zdjęciu ?

Kiedyś od nich dostałem podobne pismo z tym, że bez fotki. Odpisałem im, że wskażę osobę która jechała jak udostępnią mi zdjęcie (sprawa stanęła i mija już chyba piąty rok bez ich odzewu). Teraz dostałem fotkę, ale na niej nic nie widać.  

Żeby była jasna sprawa, nie uchylam nie od mandatu , ale niech sprawa będzie jasna a nie, że mam brać udział w "wezwanie alternatywne typu ABCD, ABC, AB lub 1234 to nie jest to mandat"

4B93A544-FDA7-4300-BB0B-4048F221E922_1_201_a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 16:15, kurant2000 napisał:

Jakieś propozycje

Nie pal głupa tylko płać. Co to ma być ? Teraz to forum będzie doradzało potencjalnym sprawcom wypadków , a jadąc z grubej rury mordercom.

Jakie jest oburzenie jak pokazują wypadki w telewizji ,a tu tolerancja bo swój ?

Ktoś tu kiedyś napisał że ludzie wymyślili prawa tylko jak zaczęło dotyczyć ich osobiście to oni są cacy. Jakoś tak to było. Psuj nawet miał to w stopce.

No to jak się nie lubimy ,to się nie lubimy. Nie przynoś wstydu Diagnostom i poproś moderatora o usunięcie tematu.

Złamałeś prawo i się do tego otwarcie przyznajesz,co Ci delikatnie blakop wytknął ,a ja napisałem dosadnie żebyś się ocknął.

  • Lubię 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, DARIO64 napisał:

napisałem dosadnie

napisałeś za dosadnie 

czytaj ze zrozumieniem, bo ja też napisałem że

18 godzin temu, kurant2000 napisał:

nie uchylam nie od mandatu

ale poświadczyć nieprawdy i sam się osądzać, wybacz nie mogę. Prawo jest prawem i je przestrzegam.

58 minut temu, DARIO64 napisał:

sprawcom wypadków

masz na myśli np. sytuacje Pana Piotr Najsztub i wielu innym osobom wysoko postawionym którzy mieli podobne kłopoty. Nie porównuj mojej sytuacji do tych osób. Jak juz tak bardzo chcesz wiedzieć to prędkość jak była przekroczona to 12 km/h czyli pojazd jechał 62 km/h tylko kto nim jechał? nic nie widać. Jak mam być karany to musze wiedzieć , że to ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 16:15, kurant2000 napisał:

Jakieś propozycje podeślą mi koledzy żeby uniknąć mandatu ?

Zrzutka może być?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Zrzutka może być?

Dzięki, ale zapłacę te 100 zł jak będzie trzeba jeszcze stać mnie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kurant2000 napisał:

napisałeś za dosadnie 

czytaj ze zrozumieniem, bo ja też napisałem że

18 godzin temu, kurant2000 napisał:

nie uchylam nie od mandatu

 

W dniu 19.06.2020 o 16:15, kurant2000 napisał:

Jakieś propozycje podeślą mi koledzy żeby uniknąć mandatu ?

Na początku nie chcesz płacić a potem już chcesz zdecyduj się :)

Sprawa jest prosta jak nie powiem co ;) Chyba pamiętasz czy jechałeś w tym dniu, czy nie, czy ktoś inny jechał. Było wykroczenie to chcą Cię ukarać ale nie masz odwagi żeby wziąć to na klatę lub żal Ci pożegnać się ze stówką i łyknąć 2 pkt. Chyba że nie pamiętasz to idziesz do sądu i tyle tam będziesz miał możliwość żeby przedstawić swoje racje.

Mi by się nie chciało kombinować za 100 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie do tego zmierzam co podesłał @Paprock - oczywiście chciałbym uniknąć mandatu, ale jednocześnie wyrażam wole, że go zapłacę jak okaże się, że faktycznie to ja.

11 minut temu, Qnick napisał:

Chyba pamiętasz czy jechałeś w tym dniu, czy nie, czy ktoś inny jechał

to ja mam odrabiać lekcję za władzę? i jeszcze za to zapłacić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Nie! Nie! Nie zrozumieliśmy się.

Tam z grubsza są zdaje się trzy opcje:

1. Potwierdzasz obecność za kierownicą, co jest jednoznaczne z przyjęciem mandatu i punktów

2. Nie potwierdzasz obecności, więc tylko kara finansowe bez punktów karnych.

3. Ani jedno, ani drugie więc sprawę sąd rozpatruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kurant2000 napisał:

no właśnie do tego zmierzam co podesłał @Paprock - oczywiście chciałbym uniknąć mandatu, ale jednocześnie wyrażam wole, że go zapłacę jak okaże się, że faktycznie to ja.

No to jedynie sąd Ci zostaje. Nie wskazujesz nikogo i kierujesz sprawę do sądu a potem już sąd Cię ukaże jeśli Ci udowodnią że to Ty i raczej to już nie będzie 100 zł. Rozumiem że chciałbyś albo nie zapłacić mandatu, albo w przypadku gdyby jednak okazało się że to Ty zapłacić tą stówkę tylko, ale tak to chyba się nie da jak zaprzęgniesz machiną sądową do tej sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Paprock napisał:

sprawę sąd rozpatruje

zgadza się, ale wezwanie, które otrzymałem nie jest ani mandatem ani grzywną, zatem na jakiej podstawie ITD może skierować sprawę do sądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.