Skocz do zawartości

Mandat za przekroczenie prędkości


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2020 o 16:21, michal_k napisał:

Przede wszystkim takie działanie jest niezgodne z prawem. Albo inspekcja jest przekonana o Twojej winie (i nakłada mandat) albo nie jest pewna i prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia kierującego.

Dlaczego niezgodne? Przecież razem z "ankietą" przyszedł mandat. Reszta należy do adresata, który, zaiste zgodnie z prawem, ma jedną z trzech opcji do wyboru. No bardziej liberalnego podejścia do sprawy nie można sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

Przecież razem z "ankietą" przyszedł mandat

nie! nie przyszedł mandat, będzie dopiero wystawiony jak wypełnię ankietę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha! A co to jest? 

W dniu 19.06.2020 o 16:15, kurant2000 napisał:

Witam kolegów dzisiaj dostałem listem poleconym od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego mandat za przekroczenie prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

mandat za przekroczenie prędkości

żle to napisałem, powinienem napisać , że dostałem RAPORT z urządzenia rejestrującego Fotorapid CM 160 i z uwagi na ten fakt mam wypełnić ankietę.

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To ja napiszę tak. Gdyby za punkt drugi groziło obcięcie ręki, a za trzeci obu, to właściciel samochodu czym prędzej wkomponowałby  swoją facjatkę do zdjęcia z radaru za pomocą photoshopu. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypełnienie ankiety to szaleństwo, to tak jak byś miał wypełnić DIP nie widząc pojazdu i jego dokumentów , ale napewno pamiętasz ten samochód😀

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurant, proszę Cię... Masz luki w pamięci, jakieś choroby, stwierdzoną amnezję, wtórną sklerozę?

Na dodatek przypominają Ci całe zajście z datą, godziną, lokalizacją i fotografią. No, co jeszcze można zrobić aby "winnego" zadowolić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kurant2000 napisał:

nie! nie przyszedł mandat, będzie dopiero wystawiony jak wypełnię ankietę

Dokładnie taka jest procedura narazie ustalają kierującego i od Ciebie zależy kogo wskażesz jak nie wskażesz to temat dalej sąd pociągnie bo tam sprawa trafi.

 

4 minuty temu, kurant2000 napisał:

na której nie ma kierującego

Dlatego dostałeś prośbę o wskazanie go dalsze kroki są uzależnione od Twojej odpowiedzi lub nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japrdle! 

30 minut temu, kurant2000 napisał:

na której nie ma kierującego

A musi być?

Auto przekracza prędkość za sprawą kierującego i ktoś za to beknie. A kto, to już sprawa właściciela pojazdu!

A później żale i pretensje, że giepeesy zakładają, że czipować będą. I bardzo dobrze. Każdemu kolczyk jak krowie. Po równo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Twoja wola ma do tego skoro nie widać kierującego! A Ty nie chcesz się przyznać, że prowadziłeś, ewentualnie wskazać tego, co przewinienie wywinął. 

Druga strona wykazała w trzech opcjach maximum woli i nadal jest źle. To jak ma być dobrze? 

Jak Ci dogodzić chłopie w sprawie z marną stówką? Zapłać i po kłopocie. Nie kituj mi, że to nie Ty. Stań przed lustrem i spójrz sobie głęboko w ślepia, i odpowiedz na pytanie kto i kogo chce zrobić w balona. Bo mi wychodzi,  że nie ITD. Nie kręci mnie zabawa w kotka i myszkę. To zwykła dziecinada. Więcej nie gadam. Nie ma po co. Nie ma o czym. Na razie. Pa! :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.