Skocz do zawartości

Dyrektywa 2007/46 - załączniki. (Temat tymczasowy).


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie kumam - bo nie wiem po prostu o co chodzi w Twoich zapiskach. 

 

Ps. Starusieńką tę wersję masz. Ostatnia skonsolidowana jest z 01.09.2019 czyli Twoja wersja nie zawiera 8 rozporządzeń zmieniających 

Edytowane przez sad_madman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że ktoś coś na bank skuma. To jest tylko poglądowy materiał tymczasowy dla wtajemniczonych. :silent:

 

PS. Skąd czerpiesz najnowsze wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to było potrzebne i jest ok. :ok

P.S. Poproszę o wklejenie :

10 godzin temu, sad_madman napisał:

Ostatnia skonsolidowana jest z 01.09.2019

:pwned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. @sad_madman za rozpatrzenie prośby  :ok

Ale czy można z tego korzystać jak jest taka formułka ?

Cytat

Dokument ten służy wyłącznie do celów informacyjnych i nie ma mocy prawnej. Unijne instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jego treść. Autentyczne wersje odpowiednich aktów prawnych, włącznie z ich preambułami, zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i są dostępne na stronie EUR-Lex. Bezpośredni dostęp do tekstów urzędowych można uzyskać za pośrednictwem linków zawartych w dokumencie

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda skonsolidowana wersja dyrektywy zawiera taki zapis - dotyczy to każdej wersji językowej nawet tej angielskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DARIO64 napisał:

czy kogokolwiek innego korzystasz ?

Mniemam, że to pytanie do mnie, więc odpowiadam, owszem, powiem więcej, trudno by mi było się obejść bez takich opracowań, ale mam do tego też te oficjalne i jak jest taka potrzeba zaświecić jakiemuś mądrali to nimi walę po ślepiach, a że tam są najczęściej odwołania do innych aktów prawnych to delikwent nie kumając tego robi się cieniutki jak żyletka, ot i cała tajemnica mego pytania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dam sobie już spokój z tą dyrektywą, przecież z dniem 01-09-2020 wchodzi w życie 

Cytat

 

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2018/858

z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylające dyrektywę 2007/46/WE

 

a niektóre zapisy obowiązują już od 05-07-2020

 

2018_858 uchylające dyrektywę 2007_46_WE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie obowiązują a dyrektywa niech sobie będzie uchylona. Póki "warunki" odnoszą się do dyrektywy, no to sorry, ale wskazane załączniki/punkty należałoby umieć odszukać. Z resztą te same punkty powielono w rozporządzeniu. Identiko 3.5, 3.6 i 3.8 na deser. :evil:

W części A strona sześćdziesiąta siódma. :wink:

Masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezary napisał:

A dam sobie już spokój z tą dyrektywą, przecież z dniem 01-09-2020 wchodzi w życie 

Dyrektywa niby wchodzi w życie 2020, rozporządzenie które ją implementuje weszło w tamtym roku ale rozporządzenie, które implementowało dyrektywę 2007/46 traci ważność dopiero w 2022... Poza tym to, że dana dyrektywa uchyla tę 2007/46 wcale nie oznacza, że homologacje tracą ważność (nowe raczej nie powstaną ale stare nadal będą rozszerzane). Do tego dochodzi najważniejsza rzecz - póki jakiś dziennik ustaw powołuje się na tamtą dyrektywę to niby dlaczego miałoby się coś zmienić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sad_madman napisał:

rozporządzenie które ją implementuje weszło w tamtym roku

Coś mi umknęło czy po prostu zapomniałem ? 

Cytat

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2020/683
z dnia 15 kwietnia 2020 r.
w sprawie wykonania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 w
odniesieniu do wymogów administracyjnych dotyczących homologacji i nadzoru rynku pojazdów
silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych
przeznaczonych do tych pojazdów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że plik nie cieszył się powodzeniem wśród użytkowników mimo, że jest dosyć ważny. Tak w ogóle - rozumiem, że tamte materiały są dostępne dla zalogowanych ? Widzę, że jest tam jakiś licznik ściągnięć ale nigdzie nie widzę przycisku odpowiedzialnego za taką akcję. Jak dla mnie i tak najlepiej wszystko ściągać z eur-lex. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sad_madman napisał:

rozumiem, że tamte materiały są dostępne dla zalogowanych ?

Zgadza się.

 

8 godzin temu, sad_madman napisał:

nie widzę przycisku odpowiedzialnego za taką akcję.

Jest ikonka.

 

8 godzin temu, sad_madman napisał:

Jak dla mnie i tak najlepiej wszystko ściągać z eur-lex. 

Tyle że jak nie wiesz w jakim dzienniku co się ukazało, to trzeba się naszukać.W dziale  Download jest praktycznie wszystko podane na tacy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane zapewne jest (nie przeglądałem zbytnio) jednak jak widać wersje sprzed 4 lat są cały czas w użyciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sad_madman napisał:

jak widać wersje sprzed 4 lat są cały czas w użyciu. 

No jest, ale przecież ona tak naprawdę nie straciła niczego w swojej treści, po prostu nie ma w niej nowości, a tak naprawdę nam z tego potrzeba raptem może 10%. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz powiedzieć, że nie straciła w swojej treści ? Przecież doskonale wiesz, że jakieś konkretne artykuły mogły zostać uchylone albo zmienione ? Przecież nie weźmiesz "warunków technicznych" sprzed 5 lat i nie będziesz ich stosował mówiąc "jest ok bo nie straciło niczego w swojej treści". Wersja z 2016 jeszcze w wielu miejscach powołuje się na dyrektywy, które dawno temu skończyły już ważność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.