Skocz do zawartości

Częste restarty komputera. Problem z temperaturą ?


fricman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z komputerem a że w przeciwienstwie do niektórych znawców na forum mam małą wiedzę o kompach dlatego prosz o pomoc w zeszłm tygodniu padł zasilacz po wymianie zauważyłem (może to przypadek) czenstsze restarty kompa wcześniej też sie to zdarzało ale nie tak czesto.Norton ant. wirus nic nie znajduje, skanowałem pandą znalazła programy szpiegowskie i dialery i trojana (zdezynfekowany).Restartuje kilka razy dzienie.Ijeszcze nie umię odebrać poczty niby błąd logowania do serwera. Troche mnie to wszystko wkurza.

system XP Norton ant.virus może cos poradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fricman, Czy posiadasz jakiś program do monitoringu napięć podawanych przez zasilacz na płytę główną? Jeśli nie to poszukaj na CD ze sterownikami do niej, czy takowy się nie znajduje. Lub ściągnij program Speedfun stąd: http://www.almico.com/speedfan428.exe zainstaluj i odpal. Wyświetlą Ci się po chwili takie parametry jak napięcia i temperatury podzespołów. Wszystkie wartości dotyczące tych pierwszych przepisz do postu. Dodaj również jaką masz temperaturę procesora (CPU) i jaki to model (Intel,AMD). Jeśli zasilacz to jakiś codegen lub inny "no name" to być może nie jest przypadkiem, że po jego zmianie masz problemy ze sprzętem. Przy okazji podaj konfigurację komputera ( moc zasilacza, jaka karta graf,płyta głów,ile napędów)

 

Co do poczty to zerknij czy masz w outlooku zaznaczone w zakładce "serwer wychodzący" " Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia" . Jeśli nie to przystaw przy tej komendzie "ptaszka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dołożę kondensatorki ...

Ich górne, widoczne części, muszą być być bez śladów korozji, popękań, wybrzuszeń. To stosunkowo częsta przypadłość płyt głównych, zwłaszcza podlejszego sortu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak radziłeś

V 1- 1,57V

V 2- 2,56

+3,3V - 1,01V

+5V - 2,34V

+12V - 4,16V

-12V -16,97V

-5V -8,78V

+5V 0,00V

Vbat 2,03V

Fan 1 5110RPM

tem1 127C

temp2 97C

temp3 127C

HDO 39C

temp1 40C

ATHLON 2400 płyta MERCURY KOBKT400 DDRAM 512MB

2 napedy

grafika GF FX5200 zasilacz (made in China) 400 W

to tyle co mogę podać

dzieki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+3,3V - 1,01V
:shock:
+5V - 2,34V
:shock::shock:
+12V - 4,16V
:shock::shock::shock:

fricman, Mam wrażenie,że nie dokładnie spisałeś dane. Zerknij proszę raz jeszcze. Myślę, że powinno być:

+3.3 - 2,34V

+5v - 4,16V

+12v- 16,97V

Niemniej parametry te, nawet po poprawce, znacznie odbiegają od właściwych. Domyślam się również, że pomiary robiłeś nie obciążając systemu żadnym zadaniem, który to wycisnąłby siódme poty z procesora. Można tylko domyślać się co by się działo z napięciami gdybyś chciał spakować rar'em 700MB plik.

Na początek, tak jak radzi Norbert. sprawdziłbym kondensatory czy nie są czasem wybrzuszone w górnej części.

images6ov.jpg

Płyty głowne mercury raczej nie słyną z solidności a wg serwisantów najsłabszyb ich ogniwem i najczęstrzą przyczyną reklamacji są....kondensatory. :?

Jeśli z płytą na pierwszy rzut oka wszystko OK to możesz śmiało reklamować zasilacz. Dla pewności wartoby od kogoś pożyczyć inny, podpiąć na chwilę i sprawdzić czy wskazania speedfuna uległy zmianie.

 

Dla przykładu zobacz jak wyglądają napięcia przy podobnym procesorze jak twój

( AMD 2500 Barton (LowIdle)+ mnóstwo odbiorników prądu)

snap15fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08/15 przepraszam że ci zawracam głowę ale denerwuję się jak coś mi nie gra a nie mogę się ztym poradzić wyniki spisałem dobrze spróbuję reklamować zasilacz i zobaczae te kondesatory a te temperatury takie wysokie są OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki spisałem dobrze

Rozumiem. Po prostu trudno uwierzyć. Dla pewności wejdź do biosu i zerknij czy temperatury i napięcia zbliżone są do tych otrzymanych w Speedfun'ie.

temperatury takie wysokie

Jeśli HD0 to twardziel a temp1 to CPU to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić instalację Everest Home - co dwa programy diagnostyczne, to nie jeden:

http://www.soft-ware.net/system/steuerung/benchmark/download.asp?code=gcdd&pro=p04240&js=true&flvers=5&lang=pl&alt=false&sw=1280&sh=1024&br=IE&vers=6

 

Zainstaluj - spisz wyniki - i daj znać. Popatrzymy, osądzimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zdecydowałem się oddać kompa do sprawdzenia do serwisu okazało się że radiator a dokladnie pasta miedzy procesorem była źle położona teraz jest OK, a wartosci napiec odczytywane przez te programy sa nie miarodajne tak powiedzeli

Temperatury:

Płyta główna 42 °C (108 °F)

Seagate ST380011A 38 °C (100 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 3668 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

+2.5 V 2.56 V

+3.3 V 1.01 V

+5 V 2.28 V

+12 V 4.54 V

VBAT baterii CMOS 2.03 V

Debug Info F 2E FF FF

Debug Info T 127 42 127

Debug Info V 62 A0 3F 55 47 00 00 (

wyniki po naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze,że wszystko działa. Dziwne tylko, że Everest nie rozpoznaje chipsetu twojej płyty głównej i przekłamuje wyniki. A może nie przekłamuje?

Czy byłbyś uprzejmy zrobić w everście szybki raport ( raport->szybki raport wszystkie strony->zwykły tekst) i plik tekstowy , w którym zostanie zapisany wynik wkleić do postu lub wysłać na priv? Tak z ciekawości by przekonać się skąd tak fatalne wyniki przy napięciu 5, 3.3 i 12 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie czy to jest "solo czy ful integral" bo o płytach typu "ful" mam zdanie wyrobione i nawet nie podejmuje dyskusji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.