Skocz do zawartości

Badanie samochód ciężarowy GAZ 1958 rok 8 osób


Andrzej74

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie   czy  samochód  marki  GAZ z 1958  roku  zarejestrowany  jako  ciężarowy  może  mieć  8  osób 2miejsca z przodu  i  po  bokach  2  ławki  po 3  osoby  czy  powinien  to  być  samochód  osobowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli  jak  ciężarowy  do 3,5t  to  maksymalnie  może  być  do 7  osób?

Edytowane przez Andrzej74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Andrzej74 napisał:

jak  ciężarowy  do 3,5t  to  maksymalnie  może  być  do 7  osób?

PORD dopuszcza nawet 9 miejsc.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poproś @blakop-a jak ten węzeł gordyjski rozwiązać, co ważniejsze:

1. PORD - 42) samochód ciężarowy – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy                                             przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą.

2. DYREKTYWA 2007/46/WE - 3.5. Liczba miejsc siedzących poza miejscem siedzącym kierowcy nie może przekroczyć:
                                                               a) 6 w przypadku pojazdów kategorii N 1 ;
                                                               b) 8 w przypadku pojazdów kategorii N 2 lub N 3 .

:disagree:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jaką kategorię homologacyjną ma ten pojazd wobec Ciebie? I kto ją nadał?

Przypominam, że kategorię ustalamy na podstawie homologacji lub dotychczasowego dowodu.

Zgadzam się, że ten pojazd ma identyczne cechy jak wspomniane pojazdy N1, ale jemu nikt nigdy takiej kategorii nie przypisał. Dla mnie to nie jest pojazd kategorii N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojazd ciężarowy  8  osób  do 3,5 t  1958  rok  to  wynik badania P ?

Edytowane przez Andrzej74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przesłanki na to wskazują, no chyba, że ..... data pierwszej rejestracji " deko :silent: *" odbiega od roku produkcji. :smile:

* - jest z dnia teraźniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blakop napisał:

jaką kategorię homologacyjną

Nie wiem, czy to do mnie czy do postu wyżej, ale... Ten pojazd nie ma kategorii homologacyjnej, bo w owym czasie coś takiego jak homologacja nie istniało, a już na pewno nie na terenie ZSRR, w dodatku dla pojazdów wojskowych :)  Jeśli pamięć mnie nie myli i czegoś nie pomyliłem to kategorie homologacyjne pojawiły się wraz z "Konwencją Wiedeńską", czyli całą dekadę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cezary napisał:

 pod warunkiem spełnienia ładowności w/g wzoru, który jest min. tutaj:

Najbardziej mi tam gra ta tabelka , która bardziej mi pasuje pod wersję ze wzoru , który był w warunkach w § 9a . I znam już odpowiedzi na to. I chyba o tą  tabelkę tam chodziło Paprockowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też pojazdem ciężarowym do przewozu osób poza kabiną kierowcy, o ile spełnia odpowiednie wymagania. A tych nie ma wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to samo mi chodzi. Ten pojazd nie ma żadnej kategorii homologacyjnej i już nigdy jej nie będzie miał.

Nysa TOWOS też jest ciężarowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.