Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla - zabytek


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym uzyskać informację odnośnie rejestracji pojazdu jako zabytkowy. Mogę liczyć na pomoc ? Pojazd o, którym mowa to MZ TS 250 z 1978 r.

Jak wygląda cały proces, motocykl jest sprawny itd. Chciałem przygotować białą kartę, mam uzupełnioną ze zdjęciami itp. jednak mam problem gdyż nie wiem,

w jakim formacie ma być wydrukowana dla konserwatora (3szt. ?) Czy może być format A4, czy powinien to być format A3 złożony na pół ? Podobno nie potrzebna jest opinia 

rzeczoznawcy.  Następnie przegląd odnośne warunków technicznych i WK ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sucre9 napisał:

w jakim formacie ma być wydrukowana dla konserwatora

Tu wszystko na ten temat

https://www.nid.pl/pl/Dla_specjalistow/Badania_i_dokumentacja/zabytki_techniki/

30 minut temu, Sucre9 napisał:

Podobno nie potrzebna jest opinia 

Nie jest.

30 minut temu, Sucre9 napisał:

Następnie przegląd odnośne warunków technicznych i WK

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sucre9 napisał:

  Następnie przegląd odnośne warunków technicznych i WK ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Trzeba z wypełnionym wnioskiem

Mnie tam zawsze przynoszą opinię techniczną lub techniczno-historyczną. A i zaświadczenie o wpisie do rejestru zabytków się trafia, o karcie ewidencji ruchomej ... nie wspominając.

Full wypas na badaniu, wszystko już przygotowane, tylko badanie zgodności zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Dzięki za szybką i obszerną pomoc !

A jak wygląda później sprawa z ewentualnym remontem takiego pojazdu ? Trzeba go utrzymać w stanie nie gorszym niż w czasie wpisu do rejestru.

Należy konsultować się z konserwatorem ?

Edytowane przez Sucre9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sucre9 napisał:

Trzeba go utrzymać w stanie nie gorszym niż w czasie wpisu do rejestru.

Tak.

 

12 minut temu, Sucre9 napisał:

Należy konsultować się z konserwatorem ?

Teoretycznie przy każdym remoncie-Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo jak przejdziesz konserwatora bez opinii rzeczoznawcy. Kolega się trochę zagalopował.

Możesz walczyć i się odwoływać, ale w tej sytuacji koszt i czas zrównoważy koszt opinii, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie bez problemu sama Biała karta przechodzi z tego co wiem  to w Poznaniu i Lublinie też z tym jakiegoś problemu nie ma. Oczywiście jak wszystko wypełnione jest jak należy a nie na od******l. 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem własnie do wrocławskiego konserwatora, według Pani opinia nie jest obligatoryjna ale powinna być załączona do wniosku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co ktoś wklejał wymogi dla zabytków tutaj. A tam opinia stoi jak byk.

W Poznaniu bez opinii nie przyjmują - to akurat wiem. Ale boksować się można.

Już samo określenie, że nie musi, ale jednak powinna być świadczy o istocie problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.