Skocz do zawartości

Pytanie opisowe


BartekRambo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stresuj się. Napisz na podstawie działu 9.3 co to jest za pojazd, a następnie wypunktuj poszczególne wymagania techniczne. Pamiętaj, że nasz zawód nie jest czarno-biały. Bardzo często spotkasz się z sytuacjami, że dwóch diagnostów wykonało coś diametralnie inaczej a jednak poprawnie. Pytanie powyższe ma za zadanie zweryfikować Twoją wiedzę na temat typów pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia. Nie lej wody, nie spisuj ślepo z dziennika ustaw. Napisz krótko i rzeczowo co to za typ pojazdu oraz jakie są jego wymagania techniczne w stosunku do jego daty rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kawasaki napisał:

Drodzy forumowicze mam pytanie odnośnie tego właśnie pytania. Moje wątpliwości wynikają z tego że w przewodniku po badaniach technicznych przy takim pytaniu autor  pisze w odpowiedzi wymagania z tabelki adr a parę pytań dalej przy takim samym pytaniu rozszerza to o wymagania działu 9.3 

 

Warunki techniczne EXII masz w tabeli 9.2.1. oraz w dziale 9.3. Sama tabela to nie wszystko tak samo jak sam dział 9.3. Trzeba sprawdzić warunki w obydwu działach.

Podobnie jest z np.  z MEMU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 17:25, kawasaki napisał:

Drodzy forumowicze mam pytanie odnośnie tego właśnie pytania. Moje wątpliwości wynikają z tego że w przewodniku po badaniach technicznych przy takim pytaniu autor  pisze w odpowiedzi wymagania z tabelki adr a parę pytań dalej przy takim samym pytaniu rozszerza to o wymagania działu 9.3 

 

Ja napisałam z tabeli dodatkowo 9.3 tylko dotyczące konstrukcji, bo o to pytali. I poszło za pierwszym :) Trzeba patrzeć koniecznie na te literki obok "X" bo np. części rzeczy mojego pojazdu nie obowiązywały, ze względu na datę I rejestracji.  
A tak na marginesie, to lepiej się wczytać w ustawie niż w niezbędniku czy przewodniku, bo TDT zmieni jedną daną i już będzie problem i na  egzaminie tylko ustawy i rozporządzenia są dostępne.   
Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.