Skocz do zawartości

Nowe Pokwitowanie od Policji - pokolizyje + usterki


seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanie dot. nowego pokwitowania jakim posługują się obecnie policjanci - jak należy je odczytywać poprawnie, miałem ostatnio taki przypadek Pokwitowania w którym w polu Powód zatrzymania napisano: Uszkodzenia pokolizyjne, rozbity reflektor prawy, uszkodzony klosz kierunkowskazu prawy lewy przód, wyciek płynów eksploatacyjnych,  a poniżej w polu skierowanie/wniosek o skierowanie ....... pojazdu z powodu: j/w

Miałem tutaj lekki problem i dwie różne opinie jeden starszy kolega z zawodu powiedział ze to my decydujemy, sprawdzamy czy nie są naruszone elementy jezdne i jeżeli nie to wykonujemy tylko badanie polegające na sprawdzaniu tychże usterek. Drugi kolega też z zawodu powiedział ze ponieważ jest napisane że są to pokolizyjne uszkodzenia i w Drugim Polu Pokwitowania pisze: j/w - należy wykonać badanie pokolizyjne za 94 zł mimo iż policjant wypisał uszkodzone elementy. Powiedział też że jeżeli wypisał by tylko uszkodzone elementy bez słowa: Uszkodzenia pokolizyjne to tylko wtedy moglibyśmy robić badanie polegające na sprawdzeniu usterek wymienionych w pokwitowaniu, oraz jak by wymienił je po raz drugi w polu drugim Pokwitowania

Co o tym myślicie i jakie są wasze opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepisana zasada jest tak, że jak pojawia się magiczne słowo "kolizja" to trzeba wykonać badanie pokolizyjne. Policjanci z ruchu drogowego najczęściej wpisują art z PORD a wówczas nie ma wątpliwości jakie BT należy wykonć.

Warto też zobaczyć co wpisane jest w CEPiK-u.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Aha czyli podobne stanowisko jakie ja przyjmowałem

Wspomniany pierwszy kolega dodatkowo pokazał mi jakiś tekst/pismo którego nie mogę teraz zlokalizować z roku 2005 z którego wynika że to diagnosta określa w tym przypadku co ma być robione. Ja trzymam się tego że to pismo jest stare i może być nieaktualne w stosunku do nowych przepisów wiec podpierać się nim nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste idzie o opracowanie przez pewną instytucje sposobu stosowania zakresu w połączeniu z tabelą opłat lub na odwyrtkę. ;-)

To po pierwsze primo, a po drugie primo skoro skutkiem kolizji było urwane lusterko i to lusterko wskazano w skierowaniu, to nie widzę sensu chwytać się po całości za powypadkowe.

A najlepiej zapodać skan w takiej sprawie. Popatrzymy, ocenimy, pogadamy, doradzimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ostatnio to nie mam skierowań na badania pokolizyjne a tylko z powodu konkretnych usterek pod postacią kodów. Mi w to graj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takie pokwitowanie dostałem . jakie usterki i jakie badanie ?  ktoś zna język , w jakim jest wypisane pokwitowanie ? 😀

pokwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, piter1973 napisał:

ktoś zna język

Kiedyś mając podobne, to po tygodniu od zatrzymania sierżant nie był w stanie podać mi przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, wypracowanie ucznia z siódmej klasy, pewnie zostanie policjantem lub lekarzem.20181213_235419.thumb.jpg.b5ffd4dad89375711584cf944f070f90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, IVVO napisał:

K.....a co to za kody" - i dzwonią co mają naprawić 

K...a, to co wymaga naprawy :yeah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli samo się zepsuło, to poczekać z pół roku, może samo się naprawi ... Jeśli się samo nie naprawi, to mechanik potrzebny nie diagnosta"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, piter1973 napisał:

ktoś zna język

Jak klikniesz obok zdjęcia prawym klawiszem myszki to ujawni Ci się opcja "Przetłumacz na język polski" 🤣

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bertone122 napisał:

Jak klikniesz obok zdjęcia prawym klawiszem myszki to ujawni Ci się opcja "Przetłumacz na język polski"

Szkoda, że język źródłowy nie jest znany i tłumaczenie nie jest możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

język źródłowy nie jest znany

Jak nie znany - Polski- programisty 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanci jeżdżą w parach, zazwyczaj jeden umie czytać a drugi pisać 🤔 myślę że tamto zaświadczenie pisał ten co umie czytać 🤣 i wymyślił swój własny język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, danielg539 napisał:

język źródłowy nie jest znany i tłumaczenie nie jest możliwe...

Jest taki jeden co przetłumaczy. Doktor Dolittle się nazywa. 😀 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.