Skocz do zawartości

INFLACJA W GÓRĘ BT CENA W MIEJSCU


kuba19787

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem kiedy nastąpi jakiś ruch w cenach badań technicznych bo to już robi się nieopłacalny interes dwóch diagnostów plus utrzymanie SKP na rok koszt około 200tys to żeby był jakikolwiek godziwy zysk trzeba zrobić z 5 tys badań a to nie takie proste.wszystko w górę ceny w sklepie ,usługi itp. a tu nic niedługo będą zamykać się SKP u mnie w mieście dwie zamknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba swój stary nick przebudził z snu zimowego !!!

Nie ważne, że już połowa lipca. Czyżby do pozostałych zapomniał haseł ? ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuba19787 napisał:

 a tu nic niedługo będą zamykać się SKP u mnie w mieście dwie zamknęli.

Ja się przyznam, że mam mieszane uczucia jeżeli słyszę, że badania są nieopłacalne. Słyszę to od dłuższego czasu a jak na złość w moich okolicach co jakiś czas otwiera się nowa a nie kojarzę aby jakaś padła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padają tylko takie które musiały się zamknąć z innych przyczyn losowych. Normalnie na większości jeszcze gratisa wylapiesz🤮. Więc to pie*******e że jest tak źle dla mnie jest nie na miejscu!!!.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mecher napisał:

Czyżby do pozostałych zapomniał haseł ?

Jest duże prawdopodobieństwo, że ...... tak właśnie jest. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdźmy do tematu od strony wynagrodzeń diagnostów. W okresie obowiązywania obecnego cennika wynagrodzenie diagnosty wzrosło o 250-300% a skoro SKP nadal działają to oznacza, że pierwotna cena badań była znacznie zawyżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że problem nie polega na podniesieniu opłat w cenniku, lecz zredukowaniu ilości stacji kontroli pojazdów. To jest jak z miską żarcia dla psa. Jak dasz jednemu psu pełną miskę żarcia to się naje, a jak dasz tą samą miskę 10 psom to żaden się nie naje, chyba że wyszarpie pozostałym całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia największy problem to jest w jakości badań! 

14 minut temu, rewers napisał:

zredukowaniu ilości stacji kontroli pojazdów.

Jest z czego redukować, bo jedna "poczta" cały powiat jest w stanie obsłużyć ale chyba nie na tym badania mają polegać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie gdzie, jest dużo stacji kontroli pojazdów przedsiębiorcy wyrywają sobie z gardła klientów. Prowadzi to tylko i wyłącznie do spadku jakości wykonywanych badań i wszelkiego rodzaju innych patologii. U nas na Śląsku to na jeden powiat przypada od kilku do kilkunastu stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rewers napisał:

U nas na Śląsku to na jeden powiat przypada od kilku do kilkunastu stacji kontroli pojazdów.

Biorąc poprawkę na zaludnienie na Śląsku to i tak jest nieźle. Są powiaty, gdzie na jedną SKP przypada mniej niż 4000 mieszkańców, czyli około 1500 pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On już szukał pracy przecież, nawet przez forum. Tylko jako @patronat  (a może pod innym jeszcze nickiem) :)

I niecały rok temu chwalił się 

Cytat

A u mnie przybywa oczywiście wrzesień w porównaniu np. do maja badań mniej ale to raczej taki okres ale w porównaniu z wrześniem z tamtego roku mam więcej o 100 sztuk badań.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynagrodzenie brutto:
od 4 300 PLN
Wykształcenie:
zasadnicze zawodowe, techniczne
Inne wymagania: UPRAWNIENIA DIAGNOSTY SAMOCHODOWEGO, J. NIEMIECKI W STOPNIU KOMUNIKATYWNYM
 
Życzę powodzenia ze znalezieniem DIAGNOSTY
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 17:09, blakop napisał:

uprawnienia plus język za niecałe 3 koła na rękę?

tak przynajmniej wynika z treści ogłoszenia, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Pewnie jeszcze "u nas się negatywów nie wystawia" oraz "ciągniki, przyczepy i motory robimy na sam dowód".

Także widać że trzeba podnieść ceny za badania.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rurek777 napisał:

Skończyły się wybory

a no skończyły, tylko żeby nie było tak jak z rolnikami, od nich nie kupujemy a w naszej branży będzie , że z tej części polski samochódów nie obsługujemy. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.