Skocz do zawartości

Literówka w VIN samochód z USA


MichalA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem nowym użytkownikiem forum i piszę do was z prośbą rady / pomocy ponieważ mam problem z numerem VIN, postaram się opisać sytuację w miarę krótko i zwięźle. Otóż kupiłem w listopadzie 2019r. Mazde z USA od użytkownika w Polsce, który sprowadził ją dla siebie. Samochód jest zarejestrowany w Polsce, Miał robione pierwsze badanie techniczne + dodatkowe badanie techniczne ponieważ miał uszkodzony lewy bok. Ostatnio próbowałem znaleźć jedną część i nie mogli namierzyć w sklepie samochodu po numerze VIN. Co się okazało na podszybiu i pod dywanikiem kierowcy jest inny VIN a na naklejce na słupku od strony kierowcy ( strona która uległa uszkodzeniu)  wyglądającej na oryginalną mazdy jest inny i samochód miał badanie techniczne i jest zarejestrowany właśnie na ten numer z naklejki. Różnica jest w 11 pozycji numeru VIN jak ustaliłem jest to kod fabryki / zakładu. Na podszybiu i w podłodze jest 0 a na naklejce jest C, dodam, że na salvage tittle z USA również jest 0. Co robić ? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, ale niestety wzrok mnie zawiódł i nie zauważyłem pomyłki z C na 0 tym bardziej, że tak jak mówię na naklejce jest C a na pozostałych miejscach jest 0. Pomyślałem, żeby skontaktować się z ASO Mazdy, czy jest możliwość żeby jeden to był numer europejski a drugi usa ? Czy najlepiej udać się od razu do diagnosty, który robił pierwszy przegląd samochodu w kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbij sobie nr Vin w google i sprawdź zdjęcia i co widnieje na TZ w USA. Bo tu pomyłka nastąpiła u blacharza i jego podwykonawcy😉Jak już to z sprzedającym się kontaktuj on to naprostuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W google vin pasuje z cyfrą 0, są wtedy zdjęcia opis z aukcji itd. Natomiast z literą C są tylko informacje jak samochód był już w kraju np. na historii pojazdu gov. Rozumiem, że może to być wina blacharza ale skąd oryginalna nakleja mazdy z błędnym Vinem ? Nie powinien tego poprawić pierwszy diagnosta w dokumentach i ewentualnie spróbować jakoś o ile to możliwe dostać poprawną naklejką gdy naprostuje się dokumenty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MichalA napisał:

ale skąd oryginalna nakleja mazdy z błędnym Vinem ? N

A skąd pewność że jest oryginalna?. Dzwoń do sprzedawcy on to wyprostuje razem z diagnostą i niczego więcej nie szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pewności, że oryginał nie ma na 100%... spróbuję natomiast obawiam się tylko, że może powiedzieć, że to już nie jego samochód i nie jego problem. Dlatego pomyślałem, żeby samemu jechać do diagnosty z dokumentami od nich z przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery nadaje producent pojazdu i tu o pomyłce raczej nie może być mowy. Uważam, że po naprawie pojazdu tabliczka została dorobiona w raczej nielegalny sposób. I z tego wynika ten błąd. Po naprawie pojazdu, jeżeli tabliczka uległa zniszczeniu to zgodnie z art. 66a ust. 2 pkt. 6 ustawy PORD powinna być wydana tabliczka zastępcza.

art. 66a ust. 2 pkt. 6

Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

 w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety uważam, że jeżeli tabliczka została dorobiona w nielegalny sposób to sprawa nadaje się do prokuratury.

Gadaj w tej sprawie najpierw ze sprzedawcą auta.

Edytowane przez rewers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tak się teraz zastanawiam,

Sprawdzała mnie policja podczas kontroli, samochód nie jest kradziony. Mam dokumenty z USA, kto sprzedawał, mam zdjęcia uszkodzeń i jak to było wszystko zrobione. Dlaczego miałby robić nielegalną naklejkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się skontaktował z urzędem rejestrującym i poprosił żeby zerknęli w dokumenty - czy badanie zgadza się z titlem. Wtedy powinna wyjść po czyjej stronie powstała pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wystraszyłem po tym co pisaliście zwłaszcza rewers dlatego zadzwoniłem do sprzedawcy. Powiedział, że naklejka była zamawiana w serwisie i tam musiał pojawić się błąd, pierwszy przegląd u diagnosty poszedł z naklejki i dalej już poszło do urzędu w dowód, kartę pojazdu itd. Obiecał, że ogarnie sprawę, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś gdzie ten serwis? Może zadzwoń do serwisu sam. Powiedz, że jesteś właścicielem pojazdu i chcesz tą sprawę wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rewers napisał:

A pytałeś gdzie ten serwis?

Czyżbyś podejrzewał, że tabliczka  pochodzi z ćwiary innej mazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichalA napisał:

pierwszy przegląd u diagnosty poszedł z naklejki i dalej już poszło do urzędu w dowód, kartę pojazdu itd.

Czyli urząd nie zauważył niezgodności między badaniem a dokumentem z USA. Diagnosta też nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

Czyli urząd nie zauważył

To się rzadko zdarza.

Znaczy, że wszyscy musieli mieć pechowy dzień.

Edytowane przez JANUSZ60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Czyżbyś podejrzewał, że tabliczka  pochodzi z ćwiary innej mazdy ?

Z pomyłką z 0 na C w jednym znaku to chyba nie z innej ćwary. No chyba, że taki zbieg okoliczności.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michal_k napisał:

Czyli urząd nie zauważył niezgodności między badaniem a dokumentem z USA. Diagnosta też nie zauważył.

Czego się nie robi dla kolegi handlarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.