Skocz do zawartości

Badanie na hak na zatrzymanym dowodzie


Jacho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, proszę o pomoc. Czy klientowi  po badaniu poprawkowym można zrobić badanie na hak, tak aby załatwił dwie sprawy za jednym razem  w WK (odblokował dowód i wbił haka)?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.1.10. Zaczep pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony,autobusu , kolejki  turystycznej                                                                                                                         

  e) Brak adnotacji „HAK” w dowodzie rejestracyjnym UI                                                                                                                                                            

Nie radziłbym robić dwóch wpisów do rejestru jeden po drugim , w takim przypadku na kontroli została zwrócona uwaga ze powinno najpierw być dodatkowe na hak i wpis do dowodu, a dopiero później okresowe z pozytywnym wynikiem, skończyło się na ustnym pouczeniu bez wpisu w protokół .  

 

 

Edytowane przez smaug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wykonałem OBT, dokonałem wpisu w DR TNB, klient przejechał na warsztat, zamontowano hak, w tym czasie nie miałem żadnego innego badania, po montażu haka ponowny wjazd na skp, wykonanie badania "inne czynności" wystawienie zaświadczenia, no i są dwa wpisy jeden po drugim i co? popełniłem wykroczenie? kontrolerzy  w takim przypadku mogą sobie pogadać ale do siebie. :wink:

P.S. Nawet stany licznika wpiszę takie same. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cezary napisał:

(...) kontrolerzy  w takim przypadku mogą sobie pogadać ale do siebie.

Otóż to. :piwo ( " identiko " miałem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacho napisał:

Czy klientowi  po badaniu poprawkowym można zrobić badanie na hak

Pytanie czego dotyczyło to badanie poprawkowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nie odblokował dowodu przez rok, zgubił zaświadczenie.W ciągu roku zamontował hak. Wydałem wtórnik zaświadczenia poprawkowego i zaświadczenie z haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacho napisał:

Klient nie odblokował dowodu przez rok ...

To ważność tego OBT na wtórniku nie upłynęła, skoro rok minął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 10:20, Jacho napisał:

Czy klientowi  po badaniu poprawkowym

Nie ma takiego badania....

Masz trzy badania- OKRESOWE, DODATKOWE. CO DO ZGODNOŚCI.....

Określaj się jasno bo sam się gubisz w zeznaniach i piszesz bzdury!!!

W dniu 30.07.2020 o 21:26, Jacho napisał:

Klient nie odblokował dowodu przez rok, zgubił zaświadczenie.W ciągu roku zamontował hak. Wydałem wtórnik zaświadczenia poprawkowego

Jakie zaświadczenie poprawkowe (lub badanie poprawkowe tak jak piszesz) odblokowuje dowód rejestracyjny???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i takiego badania nie ma ale jakoś reszta potrafila skumać o co chodzi więc po co się przypier....? i śmietnik robić?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, yogi1984 napisał:

jakoś reszta potrafila skumać o co chodzi

To może napisz o co chodzi jak wiesz lepiej . Chyba ,że dla zasady

48 minut temu, yogi1984 napisał:

śmietnik robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.