Skocz do zawartości

Wjazd na SKP, brudny pojazd


Rafi90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Tak mnie naszło na pogawędki odnośnie tego jak podchodzicie do "czystości" pojazdu wjeżdżającego na SKP ? Macie jakąś granicę "czystości"? wpuszczacie np terenówkę z  której odpada błoto łopatami albo ciężarówkę z budowy która ma na sobie pół łyżki błota i wszystko miało by odpaść na stanowisku? Jak podchodzicie do tematu ? Mi takie ultrabrudne się nie trafiają, choć raz odmówiłem gościowi z jakiegoś sztrucla 4x4 który kipiał błotem. Zaczął marudzić ale jak przetarłem szmatą szybę z błota, a tam pęknięcie z 20cm to zwątpił i zawinął gdzie indziej...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 10 lat miałem kilka razy takie przypadki. Były jakieś dyskusje - bo to Panie po terenie jeździ itd.  Mnie nie interesuje gdzie jeździ, po księżycu może nawet jeździć. Po umyciu może okazać się że rama nawet do naprawy się nie kwalifikuje.  Było też tak że rama po umyciu okazała się bez numeru bo miała już tyle dospawanych różnych łat i wzmocnień że praktycznie oryginału nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szef mówi że ciesz się że klijent  przyjechał i daje zarobić i nie marudzić że brudny w tych czasach bo  wypłaty zmniejszy.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud zewnętrzny to jedno. Często wnętrze samochodu potrafi być paskudne. Popiół z papierosów, klejąca się kierownica, butelki po piwie turlające się pod nogami.  O komarach, karaluchach i pająkach nie wspominając...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy temat, zeszłoroczne lato, tak z plus 30, wsiadam do octavii, smród, że prawie padłem. Co się okazało, klient przewoził dzień wcześniej owieczki w bagażniku, a te, coś po sobie zostawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz taki smród i bród że nie odważę się wjeżdżać i wsiadać do takiego pojazdu  tylko mnie dziwi jak inni potrafią w takim pojeździe się przemieszczać ja bym nie dał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominam o wnętrzu bo syfy się zdarzają każdego dnia, ale o pojeździe z którego odpada łopatami błoto, albo jakieś inne badziewie (śmieciarki choćby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na" mojej " stacji często goszczą samochody ciężarowe - budowlanka , pojazdy rolnicze oraz samochody amatorów bezdroży. Szczególnej uwagi na to nie zwracam mimo ,że automyjnia jest bardzo blisko( kwestia przyzwyczajenia) . Od suchego odlatującego błota gorsza jest rozmoknięta błotnista i kapiąca pulpa. Obok firmy znajduje się skład materiałów budowlanych ( piach , żwir) i często - dużo tego materiału pozostawiają samochody za oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet wczoraj była Navara, która ma numer VIN na ramie. Rama była grubo zakonserwowana i całą w błocie, nie mogłem się go doszukać. A że sprawdzam nr przed pobraniem danych z cepiku to odesłałem klienta, żeby się dokopał do numeru  Za jakiś czas zadzwonił, że znalazł numer i ma dzisiaj przyjechać. Wszystko zależy od podejścia klienta, bo jeden zrozumie pewne rzeczy, a inny zaraz sie rzuca. Ciekawa jest też sprawa z samochodami z OSP, jak wjedzie w rolki i w syniku tego woda się rozbuja i leci do kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czyli mam rozumieć że kolega Darek nie widzi problemu w brudnych tablicach rejestracyjnych i kloszach lamp?

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej chodziło o pojazdy które przyjeżdżają z budowy albo o auta rolników , szczególnie osobowe, gdzie na badaniu jest 10cm warstwa błota pod spodem, i weź tu zobacz rurki czy korozję, nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Rafi90 napisał:

szczególnie osobowe

Ciężarówka prosto z budowy to dopiero jest wyzwanie. 

Już lata temu była dyskusja, nad tym, że przepisy powinny obligować użytkownika pojazdu do przedstawienia pojazdu w stanie umożliwiającym przeprowadzenie BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie brudny ale naczepa załadowana 180 szt świnek . fetor i hałas świnek był ale wytrzymałem.  puste naczepy po świnkach i drobiu ( umyte oczywiście ) miewam często i smrodek jest ale da radę wytrzymać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam co tam naczepa że świnkami!!!

Niestety raz na rok mam wątłą przyjemność badać tz.gnojowòz z ubojni (naczepa wywrotka wywodząca zwierzęce odpadki) Panowie..doprawdy!przyznam szczerze że mimo usilnych chęci, powiem tylko krótko"nie da się......" 

 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie Panowie, że zawsze w razie czego można do badania nie podchodzić i klienta przegonić, żaden przepis nam nie robi źle w razie odmowy, a odmowa w pełni uzasadniona 👍 Zwłaszcza tym co pozjadali rozumy i po chamsku walą na skp brudasami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yogi1984 napisał:

mam wątłą przyjemność badać tz.gnojowòz z ubojni (naczepa wywrotka wywodząca zwierzęce odpadki)

Miałem styczność kiedyś z takim pojazdem (bacutil)  i stwierdzam, że fetor jest nie do opisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Miałem styczność kiedyś z takim pojazdem (bacutil)  i stwierdzam, że fetor jest nie do opisania.

Fetor fetorem, ale jak na głowę jeszcze leci ....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak w oko kapnie, wda się zakażenie i po chłopie będzie. Dlatego Panowie rozsądku trochę z takimi pojazdami, pieniądz i klient to nie wszystko. Ganiać na potęge i mieć w nosie ich fochy jak i jaśnie pana szefita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 14:05, Andrzej89 napisał:

Ganiać na potęge i mieć w nosie ich fochy

A nie lepiej wychować klienta? Tak ciężko dla kierowcy zrozumieć gdzie i po co jedzie? Tym bardziej, że jest to szczególnie specyficzny pojazd i wymaga szczególnego traktowania przed "wyjazdem w gości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adam1501 napisał:

A nie lepiej wychować klienta? Tak ciężko dla kierowcy zrozumieć gdzie i po co jedzie?

Wierzysz w cuda? Bo ja nie, u mnie nie da się klienta "wychować" przez patole które są do rany przyłóż, a klient doskonale wie gdzie i po co jedzie -> na skp po pieczątke do dowodu i to coraz częściej sam dowód przywozi innym pojazdem bo się już tak nauczył i robi wielkie oczy i dąsy, że ja życia nie znam. Może u Ciebie jest lepszy region, u mnie to szkoda gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej89 napisał:

Może u Ciebie jest lepszy region

Region nie jest wcale lepszy, tylko właściciel jest normalny i nie wtrąca się w moją pracę. Ludzie już się nauczyli, że byle paździerzem się nie przyjeżdża a wszelkie "przeginy" załatwiane są już przed drzwiami stacji z życzeniami szerokiej drogi do innej stacji. Ludzie coraz częściej wybierają nas z racji rzetelnej pracy a wszelkie cwaniaki wiedzą, że nie mają u nas czego szukać. Kasa zapewne mniejsza niż na pocztach ale stabilna, lekko wzrastająca i zadowalająca szefa. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieciarki - szczególnie w taką pogodę jak wjadą, a za nimi klient wypasioną osobówką - mina bezcenna - taki zawód że trzeba się przyzwyczaić bo ktoś musi im przeglądy robić - śmierdzi pół dnia i nic nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.