Skocz do zawartości

zatrzymany dowód na stacji


ddaro

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mike_van_mik napisał:

Bo nie słyszałem o tym...

Uuuuups... Zwracam honor. Zapędziłem się, czytając na szybko . Chodzi oczywiście tylko o odblokowanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w art. 132: po ust. 6 dodany będzie ust. 6a. Zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) będzie mogła dokonać jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymaniaw przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2 tzn. w razie:
"1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,
b) zagraża porządkowi ruchu,
c) narusza wymagania ochrony środowiska;
2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Buzia git " - jak się ma bujną wyobraźnię,  to resztę można sobie ( {dowyobrażać} ) ....  :smile:

Ale jak to mówią : kto ma miękkie serduszko to musi mieć twardą ....  :evil:

P.s już.... nie zemną te numery - mam ( Kochaną Żonę ) - i to mi wystarczy. :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pokwitowanie za zatrzymany. To co w przypadku jak klient ma zablokowany wirtualnie dowód za brak badań technicznych np przez policję i mówi że pokwitowania nie ma i ma tylko ten dowód rejestracyjny (zatrzymany wirtualnie). Ja nie robię takich badań bez pokwitowania to klient taki leci na inną stację obok i tam mu robią bez problemu. Jeden nawet wrócił i powiedział że oni mówili że pokwitowanie jest niepotrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, leski66 napisał:

pozytywa  nie dostaje się na ładne oczy

Taaaak? a ten przykład raczej temu przeczy https://skarzyskokamienna.naszemiasto.pl/skarzyscy-policjanci-zatrzymali-niesprawna-ciezarowke-kilka/ar/c1-7839178 8/

4 godziny temu, leski66 napisał:

mam ( Kochaną Żonę ) - i to mi wystarczy.

Nie znaczy to, że nie można popatrzeć i popodziwiać wyjątkowe piękno tego coraz smutniejszego świata, a przykład powyżej zaliczyłbym do tych wyjątków. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej89 napisał:

Ja nie robię takich badań bez pokwitowania to klient taki leci na inną stację obok i tam mu robią bez problemu.

Skoro chcesz tracić klienta to rób tak dalej. Jest DR to OBT można wykonać zawsze. Co innego DBT, którego zakres wynikałby z pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, cezary napisał:

(...) a ten przykład raczej temu przeczy

Myślę, że w " przykładzie " raczej nie na ładne oczy pozytyw wskoczył .:silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

Jest DR to OBT można wykonać zawsze

To te zatrzymania wirtualnie w takim razie są do kitu skoro dowód zatrzymany w systemie nadal ma swoją moc i można się nim posługiwać i go honorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andrzej89 napisał:

ma swoją moc i można się nim posługiwać i go honorować.

A pewnie, że ma te wszystkie atrybuty bo niby czemu nie, przecież to jest dokument urzędowy, nie jest zniszczony, nieczytelny, identyfikację można i trzeba na jego podstawie wykonać zgodnie z zakresem.

@michal_k szybszy o błysk szprych i to bez kolizji. :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ddaro napisał:

na jakiej podstawie oddano dowód

na podstawie zaświadczenia o okresowym badaniu technicznym z wynikiem pozytywnym . inaczej - robie u Ciebie badanie okresowe i dostałem N i zatrzymałeś DR . byłem tam przejazdem . wracam do domu  np. 300 km , naprawiam auto i wole wydać ponownie 99 zł u siebie  za badanie niż wracać do Ciebie na poprawkę . Zrozumiałeś ? wszystko zgodnie z przepisami . U ciebie robiłbym badanie polegające na PONOWNYM sprawdzeniu ( mam termin 14 dni ) a na innej stacji robie już OKRESOWE a to sa 2 różne badania .

 

Edytowane przez piter1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.