Skocz do zawartości

Samochód nie nadający się do jazdy przeszedł pozytywnie przegląd


ewelinaa_166

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, markes30 napisał:

Do pierwszej sprawy sądowej

Będzie słowo przeciwko słowu. Raczej diagnosta (w przeciwieństwie do rzeczoznawcy) na sprawdzeniu żadnego kwita odnośnie stanu technicznego nie wyda i pod niczym się nie podpisze. Więc z czym do sądu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leski66 napisał:

I opłatę, którą trza uiścić jest 50 PLN ? :smile:

To jest jakiś nieoficjalny cennik na SKP ? Przyznam, że zawsze jak się pytam ile kosztuje taka przyjemność to większość mówi właśnie 50zł. Ja osobiście w takiej sytuacji nie wymagam aby diagnosta coś doradzał tylko aby zbadał pojazd w zakresie tego co wchodzi w skład OBT a ja już samemu oceniam czy warto czy też nie. Głównie wtedy zależy mi aby obejrzeć auto od spodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sad_madman napisał:

To jest jakiś nieoficjalny cennik na SKP ?

Taki sam jak badanie "na zabytek".

Programy do obsługi stacji taką sugerują w cenniku usług dodatkowych, i decydowana większość stacji to przyjęła. Przynajmniej jest jednakowo ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem w którymś z dawniejszych tematów nie było dyskusji, że takich rzeczy nie powinno się wykonywać na SKP ponieważ ona służy tylko konkretnym badaniom ? Tak pytam w kontekście ustalenia cennika za coś co niby miałoby nie występować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jest pytanie, widać wszystko zależy od interpretacji. Chyba, że mowa o szarej strefie :ph34r:

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sad_madman napisał:

Tak pytam w kontekście ustalenia cennika za coś co niby miałoby nie występować. 

To pytaj dostawców oprogramowania dla SKP, to oni "ustalali cennik za coś co niby miałoby nie występować" 

O czym wyżej napisałem, ledwie jakieś 6 godzin temu, a nie szukać przypadkiem w jakimś dawniejszym temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko grzecznie wspomnę, że badania techniczne są działalnością regulowaną prawem ( cennik , rodzaj czynności itd.) Temat dotyczy pojazdu, który dostał pozytywny wynik OBT a nie powinien... Z całym szacunkiem do tego grona, wkładacie kij w mrowisko, podczepiając pod temat "sprawdzanie pojazdów"  Za chwile okaże się że powyższy temat, będzie czynnikiem przeważającym na naszą szkodę, lub co gorsza dowodem w postępowaniu. 

Ktoś już wspomniał że czasem lepiej milczeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niech każdy po prostu pisze za siebie. Odpowiadam tylko za to pod czym się podpieczątkowałem. A to że sobie coś oglądam na stacji bez żadnego potwierdzenia do niczego mnie nie zobowiązuje. Nie wiem skąd wam to straszenie sądami przyszło do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Albo niech każdy po prostu pisze za siebie. Odpowiadam tylko za to pod czym się podpieczątkowałem. A to że sobie coś oglądam na stacji bez żadnego potwierdzenia do niczego mnie nie zobowiązuje. Nie wiem skąd wam to straszenie sądami przyszło do głowy

Z doświadczenia biegłego sądowego.

19 godzin temu, yogi1984 napisał:

Będzie słowo przeciwko słowu. Raczej diagnosta (w przeciwieństwie do rzeczoznawcy) na sprawdzeniu żadnego kwita odnośnie stanu technicznego nie wyda i pod niczym się nie podpisze. Więc z czym do sądu?

Niestety na "sprawdzeniu przed kupnem" jest nie tylko kupujący ale i szwagier "fachowiec", żona i oczywiście babcia i dziadek bo ktoś ten pojazd sponsoruje. Z regóły w sądzie jest przynajmniej 3 do 1. Wszyscy zeznają przeciw diagnoście (nawet handlarz bo on się na niczym nie zna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro wymienisz tylko usterki które występują w samochodzie, nie zrobisz badania , ani nie wydasz opinii słownej "Przegląd by przeszło" to kto ma Cię  w sądzie dojechać i za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe prawne anomalie są surowo karane, ale wystarczy żebyś zaczął wyłudzać VAT albo kraść na dużo skalę, to jak się odpowiednio podzielisz z kim trzeba to dostaniesz najwyżej zawiasy. To jest dopiero klimat 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek taki, żeby lepiej nie sprawdzać aut przed kupnem i nie szukać sobie problemów. Co innego, jak np. stały klient przyjedzie przed badaniem sprawdzić auto, bo coś mu np stuka, puka. Wtedy głupio odmówić, bo później nie wróci do nas na badanie👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dalkowiak napisał:

Ja tylko grzecznie wspomnę, że badania techniczne są działalnością regulowaną prawem

I ta część działalności SKP jest obwarowana konkretnymi regułami. Pozostała, wynikająca z swobody prowadzenia działalności gospodarczej, podlega regułom ogólnym. Nawet klasyfikacja GUS potrzebna do prowadzenia SKP, pozwala na wykonywanie innych czynności niż BT.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aboz napisał:

 Nawet klasyfikacja GUS potrzebna do prowadzenia SKP, pozwala na wykonywanie innych czynności niż BT.

Oczywiście, tylko powiedz to smutnym panom przy kontroli stacji9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko powiedz to smutnym panom przy kontroli stacji
Jak zapytają, to powiem... że te kwestie wykraczają poza zakres kontroli. Tylko nikt nie pyta. Przynajmniej u mnie w regionie. A, że z nadzorami (dwoma) i TDT dobrze żyję, to i sztucznych problemów nikt nie tworzy. Zresztą w jednej firmie, w której pracowałem wszystko szło przez dział prawny, dlatego zawsze był spokój. Miałem tylko robić swoje.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, blakop napisał:

A w Polsce - no właśnie - sztuczny problem i wszystko rozdmuchane

Ano właśnie, @blakop masz 100% racji.

W jednym miejscu wrzask, że uniemożliwia się wykonywania niektórych badań zmieniając przepisy i rentowność skp dramatycznie spadła, a w drugim straszenie sądami jak chce się tę rentowność nieco poprawić wykonując inne czynności niezabronione prawem, niektórym przydałoby się trochę więcej konsekwencji w działaniu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie często przyjeżdżają właściciele komisów na BT. Oczywiście robią wszystko żeby badanie przeszło pozytywnie. Jak są usterki do usunięcia  to wielki płacz i lament. Przecież to auto i tak pójdzie do klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To źle Pan przypuszcza, czytałam wszystkie odpowiedzi na bieżąco, sprawa jest zgłoszona w prokuraturze, jeszcze się nie zakończyła. Wydaje mi się, że udzielanie się na forum, to nie jest mój obowiązek, tymbardziej w temacie, który nie jest dla mnie łatwy i przyjemny. Dostałam wystarczająco dużo odpowiedzi, za co jestem wdzięczna, nie musiałam przecież odpowiadać na każdą. 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 09:06, ewelinaa_166 napisał:

nie musiałam przecież odpowiadać na każdą

Tym niemniej dziękujemy za powyższą informacje.

Pamiętaj, że jesteśmy ciekawi finału sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich przykładów można mnożyć... przypadek z piątku. Pan przyjechał na okresowe, dostał negatywa za przegniłe przewody hamulcowe oraz jeden przewód elastyczny był taki sztywny i popękany, że jakbym ruszył to by strzelił. Pokazuje klientowi, stała gadka "panie ja już jestem ostatni raz na przeglądzie i oddaje go na szrot". Wieczorem sprawdzam i wynik P na innej stacji....  :omg:chyba że ktoś naprawił i podbił, ale nie wierzę... w końcu u nas by zapłacił 20zł a gdzie indziej 100zl... pytanie do @ewelinaa_166 masz możliwość wysłania zdjęcia w aucie tego miejsca feralnego??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.