Skocz do zawartości

Budowa SKP Podstawowej wszystkie za i przeciw?


Baryla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym pobudować SKP w grę wchodzi tylko podstawowa bo takie warunki racjonalne i możliwe. Chciałbym uzyskać porady i informację czy warto, kogo możecie polecić itd?

I tu moje pytania: Województwo Mazowieckie

Jaki obecnie koszt budowy, opłacalność tego biznesu, czy posiadacie namiary na firmę która zajmuję się wszystkim od A do Z.

Czy lepiej wszystko robić na własną rękę itd.

Jak uzyskać zezwolenie, wszystko co z tym jest związane?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baryla napisał:

tu moje pytania: Województwo Mazowieckie

To 11,4% powierzchni Polski, prawie 14% ludności i z punktu wysuniętego najdalej na północ do tego na południe to ~275km w linii prostej, a wschód-zachód ~260km

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baryla napisał:

Województwo Mazowieckie

To tak nie działa, nikt nie będzie jechał  z Ostrołęki czy Ciechanowa na badanie do Radomia, minie po drodze z 50 SKP żeby do jaśnie Pana zajechać. Ja w promieniu 10 km mam z 8 SKP, też Mazowieckie. Nie wiemy gdzie masz działkę, albo gdzie planujesz ją kupić, no i najważniejsze jakie jest przeznaczenie działki  w planie zagospodarowania przestrzennego (plan może wykluczać wszelką działalność motoryzacyjną),  a jeżeli nie ma planu zagospodarowania to jaka jest klasa ziemi.  Musisz się rozejrzeć jak  bardzo zaludniona  okolica, ile jest stacji w okolicy, zastanowić z czego chcesz budować (płyta warstwowa, gazobeton itd). Zadajesz pytania mało precyzyjnie, można pobudować za milion ale może być mało 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem przykładową lokalizacje, sam pracuje jako diagnosta i wiem o co w tym wszystkim chodzi, prosiłem bardziej o pomoc odnośnie budowy, zezwoleń, sprzęt to wiem jaki trzeba wybrać itd. Działka nie ma planu zagospodarowania, lokalizacja Piastów, jeśli nie posiada planu za gospodarowania to jak mogę się postarać lub zrobić żebym dostał zezwolenie?

Wiem że w Unimetalu zajmują się projektem i odbiorami, ale chciałem skonsultować czy robić to na własną rękę czy zlecić to wszystko im.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz budować stację, to najlepiej stację paliw. Zdecydowanie lepsza inwestycja w podobnej cenie. :icon_razz:

Co do firm sprzedających projekt i wyposażenie SKP, trzeba na nie uważać. Znam świeżą OSKP, gdzie właśnie tacy szarlatani doradzili inwestorowi projekt i wyposażenie, które swoje kosztowało i miało być "z najwyższej półki". Okazało się jednak być średnie, w dodatku większość sprzętu dostępnego na rynku za mniejsze pieniądze spisuje się znacznie lepiej w realiach SKP. Pomijam już takie głupie rzeczy jak to, że w projekcie stacji nie było ani jednego lustra, a chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak są one pomocne podczas wykonywania BT.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wystąpić do urzędu gminy o warunki zabudowy, jeżeli jest ziemia kasy 1-3 to jest trudniej, trzeba wyłączyć z produkcji rolnej wtedy te działkę. Jest jeszcze jeden problem w warunkach zabudowy, sąsiedzi mogą protestować bo kury przestają się nieść, bo ciągnikiem ma ciężko zawracać itd. Masz dostęp do internetu więc poczytaj sobie na forach budowlanych o inwestycjach na terenach nie objętych planem, kolejna sprawa to dobrze jest wiedzieć co konkretnie chcesz budować  znaczy gabaryty budynku, kształt dachów, sposób ogrzewania itd. bo wnioskując o warunki zabudowy trzeba się z grubsza określić co planujesz budować. Pomyśleć czy z gotowego projektu (taniej), czy będzie ktoś rysował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czolgista napisał:

Pomijam już takie głupie rzeczy jak to (...)

Oj tam, oj tam... jak szef zlecił projekt budynku biurowego jednopiętrowego to architekt umieścił na pierwszym piętrze toaletę dla osób niepełnosprawnych. Od razu powiem, że dało się tam dostać tylko schodami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sad_madman napisał:

Jednak gdyby kanał był na piętrze to na pewno byłby swobodny dostęp do niego

Przynajmniej nie było by problemów z odprowadzeniem wody ze studzienek ściekowych umieszczonych w kanale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.