Skocz do zawartości

Likwidacja S.K.P ,a utrata zaświadczenia z OBT


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Klient wykonał bt we wrześniu 2019,otrzymał zaswiadczenie -skończył się DR .Obecnie chciał przerejestrować samochód ,ale stwierdził jego utratę.

Cz może zgłosić sie bezposrednio do WK i przerejestruje pojazd,bo z SKP nie otrzyma zaswiadczenia.

 

Edytowane przez S.K.P-POZNAŃ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od WK.

KPA jest jest wyższa rangą od rozporządzeń w sprawie rejestracji i instrukcji. A KPA stanowi jasno - nie wolno wymagać poświadczania faktów, które są dostępne w publicznych rejestrach dostępnych organowi.

Jeśli rządzący nie potrafią poprawnie pisać przepisów, to chociaż oddolnie działajmy tak jak należy.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poznańskim WK nie będą wymagać zaswiadczenia.

Inne WK w podobnej sytuacji mogą kontaktować się z naszym WK i otrzymają niezbędne info do przerejestrowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, blakop napisał:

A KPA stanowi jasno - nie wolno wymagać poświadczania faktów, które są dostępne w publicznych rejestrach dostępnych organowi.

a dokładnie Art. 220. żądanie przez organ zaświadczenia lub oświadczenia § 1 pkt.2 lit.b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blakop napisał:

A KPA stanowi jasno - nie wolno wymagać poświadczania faktów, które są dostępne w publicznych rejestrach dostępnych organowi.

To literalnie zaświadczenie w zamian za zagubiony DR też nie powinno być wymagane. Wszak dane są w CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. To anachronizm w rozporządzeniu.

Ja nie wymagałem. U nas dużo rzeczy stosowało się wprost z ustaw - miałem szczęście pracować w bardzo postępowym otoczeniu. Od samego początku żadnych zaświadczeń o działalności, odpisów KRS itd. A przecież w wielu WK do dziś... Eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blakop napisał:

Oczywiście, że nie. To anachronizm w rozporządzeniu.

W ustawie. Czyli de facto w ogóle nie potrzebny jest według Ciebie DR z kraju (może być zagubiony, a zaświadczenie zbędne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Dokładnie tak, jeśli tylko właściciel tak oświadczy. W czym widzisz problem?

Zawsze wydawałeś mi się postępowym facetem. Dziwi mnie to pytanie bo jest raczej oczywiste i retoryczne w swej prawnej formie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - w ramach miasta/powiatu planowaliśmy wprowadzić funkcjonalność na wzór CEPIK (elektroniczny obieg informacji pomiędzy miejskimi SKP i WK), zanim o cepiku była oficjalna mowa... :) I tylko z powodów osobisto-politycznych nie doszło to do skutku... Ale wiele innych pochodnych tego pomysłu już jak najbardziej wyprzedziło swoją epokę :) Poznań... miast know-how ;)

Michał - przepisy papierowe jeszcze dłuuuugo będą. Ale są ludzie, wizje, poglądy, działania... Czasami warto wybić się do przodu...

Dopuszczasz, że w latach 90-tych robiłem przerejestrowanie od razu na stałe bez potwierdzenia? :) (a co z rozmową telefoniczną i notatką służbową, która była w stanie to zastąpić?) Michał - więcej wiary w siebie. Chcieć, znaczy móc!!

 

Pamiętaj, że twórcy systemu POJAZD to właśnie chyba z tych powodów zwrócili się do nas o pomoc przy stworzeniu założeń programu :) A nie gdzie indziej, mimo, że to właśnie nasz poznański produkt testowano w Warszawie najpierw :) A to jest projekt 5 ludzi (2 x HP, 3 x UMP), na którym po modyfikacjach działasz do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tutaj o wydaniu zaświadczeń, więc zapytam tutaj.

Załóżmy taką sytuację, diagnosta "A" pracował stacji X. Natomiast po jakimś czasie diagnosta "A" odszedł z pracy na stacji X, a na jego miejsce przyszedł diagnosta "B". Po jakimś czasie na stację X zgłosił się klient, że potrzebuje duplikat zaświadczenia z badania wykonanego przez diagnostę "A". Wiadomo, że zaświadczenie żeby było ważne musi być podpisane i teraz zasadnicza część pytania. Jak to zrobić? Spotkałem się z opinią, że wystarczy wpisać "w zastępstwie" i ma być to tak samo ważny podpis jak samego wykonującego badanie, natomiast mam co do tego wątpliwości. Czy miał któryś z kolegów podobną sytuację, jak wtedy postąpił, ewentualnie mógłby zacytować jakiś przepis, który tego typu kwestie reguluje?

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to "przejęcie" badania na "siebie" i wydruk zaświadczenia + podpis i pieczątki. Przepis mówi że duplikat może wydać "uprawniony diagnosta", ale nie pisze że ten sam który wydał pierwotne zaświadczenie. Dodatkowo będzie to DUPLIKAT, więc myślę że nie będzie problemu.

 

10. Na wniosek posiadacza pojazdu uprawniony diagnosta zatrudniony w stacji kontroli pojazdów wydaje na
podstawie rejestru duplikat zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafi90 napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to "przejęcie" badania na "siebie" i wydruk zaświadczenia + podpis i pieczątki.

Dodałbym jeszcze uwagę w zaświadczeniu, że badanie wykonał diagnosta A, a duplikat zaświadczenia został wydany przez diagnostę B na mocy w/w przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja " wstawiałem swoją pieczątkę  - oczywiście kiedyś ",  " grawerowałem " swój podpis i odręcznie wpisywałem :

- za zgodnością z rejestrem badań technicznych. :smile:

Ps. ( jakiejś  bidy z tego tytułu jeszcze nie doznałem  8/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przejmuję badania tylko podpisuję "wz". To jest kopia pierwotnego dokumentu, więc nie musi być podpisana przez osobę, która go wystawiała, a upoważnioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie tak samo:OK:. Pieczątka dopisuję W/Z i podpis. Z takiego dokumentu jasno wtedy wynika że BT robił inny diagnosta, a w przypadku DR i wbicia pieczątki robimy podobnie W/Z i podpis. Nigdy z tego tytułu nie miałem problemu. :564:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Numer zaświadczenia jest identyczny z numerem z rejestru badań technicznych pojazdów (załącznik nr 8 do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 776, z późn. zm.)). W przypadku wydania duplikatu zaświadczenia do wcześniej nadanego numeru zaświadczenia dodaje się symbol „W”, co oznacza „wtórnik”."

Moim zdaniem na WTÓRNIKU  zaświadczeniu podpisuje się ten diagnosta,który je wystawia. Z rejestru natomiast wynika,kto badanie przeprowadził.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mecher napisał:

(...)własny podpis i pieczęć

Podpis OK, ale... pieczęć ( oczywiście mowa o zaświadczeniu z badania technicznego - no chyba, że to " porazpierwsze " ).

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czolgista napisał:

jakiś przepis, który tego typu kwestie reguluje?

Proszę bardzo

44 minuty temu, sojer1disco napisał:

Nigdy z tego tytułu nie miałem problemu

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to "przejęcie" badania na "siebie" i wydruk zaświadczenia + podpis i pieczątki

Takie rzeczy to tylko w Patronacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.