Skocz do zawartości

Pytania opisowe na egzamin dla diagnostów w


Mrd321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, za 2 dni zdaje  ostatni egzamin teoretyczny z modułu 3 pytanie opisowe. Sporo się uczę i wszystkie już sobie przeanalizowałem z książki VADEMECUM DIAGNOSTY, ale chciałbym jeszcze się pouczyć  na podstawie innych pytan i dowiedziec się jeszcze na co zrwacac uwage  w poszczególnych tematach. Wiem, że ten temat pewnie się już powtarza, ale naprawdę bardzo proszę o pomoc. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

 

Edytowane przez Mrd321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na takie pytanie opisowe wystarczyło ci czasu ? Podziwiam, naprawdę

Ja przez 30 min bym się zastanawiał czy opisać instalacje gazową, czy badanie okresowe z gazem czy badanie dodatkowe np. powypadkowe, a może tylko wymianę licznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze liczę to siedem opisówek miałeś . No chyba, że to jedno z zagranicy ale bez gazu to taxi ...  to wyjdzie 6 :faint:  No chociaż ADR był łatwy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

Ja dziś miałem dwa z gazem krajowe, jedno z zagranicy ale bez gazu, jedno taxi i cztery zwykłe

8badań na dzień??!! 🙄

Ty w jakimś zakładzie budżetowym pracujesz Grzesiu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi bardziej wyglądasz na takiego gościa z "Braking Bad"... Ta cała stacja to tylko przykrywka do prania kasy z "innego" biznesu ;)

Zresztą - ja nawet chyba wiem kto od Ciebie w Łodzi kupuje ten towar 😆

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było trochę bardziej szczegółowe czynności wstępne dokumenty jakie  potrzebujesz co wystawiasz jakie wymagania konstrukcyjne instalacji gazowej weryfikujesz podczas badania. Jak umiesz opisać auto z gazem to odpowiesz na wszystkie podpunkty. A czy zdałem nie  wiem niby  pytanie oklepane ale zawsze ma człowiek wątpliwości. 

A specjalnie dla mechera. W dniu dzisiejszym zjawił się na stacji na badanie okresowe samochód osobowy. Auto z 2002 roku z instalacją gazową lpg sprowadzone z zagranicy. 

Auto nie  było wcześniej rejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kawasaki napisał:

A specjalnie dla mechera. W dniu dzisiejszym zjawił się na stacji na badanie okresowe samochód osobowy. Auto z 2002 roku z instalacją gazową lpg sprowadzone z zagranicy. 

Auto nie  było wcześniej rejestrowane.

Super, dzięki. Jeśli rzeczywiście pytania są takie jak napisałeś (specjalnie dla mnie), to rzeczywiście, wątpliwości co do zdania powinieneś mieć.

Dla mnie to ani oklepane, ani to pytaniem nawet nie jest. Przecież z tego nie wiadomo czy o instalację gazową się rozchodzi, A może dokumenty potrzebne na badaniu i jakie dokumenty wystawia diagnosta. A może o warunki jakie powinien spełniać pojazd, może, może, morze pytań.

A specjalnie dla ciebie, nie łatwiej i zgodnie z prawdą napisać, że nie pamiętasz dokładnie pytania ?

 

I taka wisienka na torcie, jak nie było wcześniej rejestrowane, to azymut do WK a nie na badanie.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 17:14, Mecher napisał:

to azymut do WK  ...

... po PC, a potem na badanie

Cytat

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:
1) nowy pojazd, ...

Auto 18-letnie nowym ciężko nazwać

 

W dniu 21.08.2020 o 15:35, kawasaki napisał:

Auto z 2002 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kawasaki, ja niestety nie dotarłem w czwartek na egzamin na 13,  w trasie pękł mi króciec przy chłodnicy płynu i utknąłem na zjeździe w Ostrowie Wielkopolskim. Mówi się trudno laweta i do domu spowrotem. Zapisałem się odrazu w ten sam dzień  już na przyszły termin, pewnie będzie to październik. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. 

Z powrotem*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witam Panowie. rozgorzała dyskusja na firmie, bo kolega uczy się do egzaminów i dostał na szkoleniu zadanie do rozwiązania.

każdy z diagnostów wylicza inny wynik.
może zechcecie się rozerwac?

nie mam przed sobą dokładnego pytania, ale w skrócie:
dokonaj oceny światłości pary świateł , gdzie lewa świeci światłością 41kcd , a prawa 83kcd. chca zeby okreslic wynik badania i pokazac jak sie to wyliczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wykładowcy zapyta. Najlepiej po zajęciach. Nie wiem... z piwkiem w bramie, z winem na trawniku.

Nie bardzo wierzę w tego kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłość słabszego ze świateł nie może być niższa niż 50% światłości mocniejszego, dla wartości powyżej 40 kcd mocniejszego ze świateł. W tym przypadku wynik N.

wyliczenia: 83 x 50% = 41,5 i to jest wartość minimalna dla słabszego światła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, aboz napisał:

Światłość słabszego ze świateł nie może być niższa niż 50% światłości mocniejszego, dla wartości powyżej 40 kcd mocniejszego ze świateł. W tym przypadku wynik N.

wyliczenia: 83 x 50% = 41,5 i to jest wartość minimalna dla słabszego światła.

 

nie do konca, poniewaz ma tutaj zastosowanie punkt 3 a) , nie 3b)

Edytowane przez Pozio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezary napisał:

Żeby nie nadwyrężać szarych komórek można skorzystać z tego :wink:

kalkulator (eurodiagnosta.pl)

wg. mnie powinno to być obliczone w ten sposób :
jeżeli różnica światłości świateł przekracza
30% światłości większej, przy czym 41 to wartosc mniejsza ,a 83 to wartosc wieksza to:

30% ze światłości wartości większej, a wiec 83x0.3= 24,9 -raz jeszcze-  jest to wartość 30% światłości większej.

czyli wartość światła świecącego słabiej nie może być niższa niż 58,1 kcd (83-24,9=58,1) , ponieważ inaczej przekroczy 30% z wartości większej.  a ponieważ wartośc mniejsza wynosci 41kcd, wiec wynik negatywny.

czy ktoś mnie uświęci w moim przekonaniu lub poprawi?

natomiast kalkulator , ktory podałeś nie wiem co podaje, ponieważ wpisalem obie wartości i wyskoczylo 102% ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.