Skocz do zawartości

Pytania opisowe na egzamin dla diagnostów w


Mrd321

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, cezary napisał:

Dobra @Pozio to taka zagadka o ile procent liczba 83 jest większa od 41? to chyba podstawy matematyki. 

niech zgadne. o 102%,

tylko co to ma do tego zadania, skoro przepis mówi , ze slabsze swiatlo nie moze swiecic slabiej o 30% SWIATLOSCI swiatla mocniejszego, a nie o 30% MNIEJ od swiatla mocniejszego.

nie wiem, czy tylko ja to interpretuje w taki, a nie inny sposób?
zapis:
RÓŻNICA ŚWIATŁOŚCI przekracza 30% światłości większej to na prostym przykładzie

jesli jedno swieci 100kcd a drugie 50kcd to 30% z wartosci 100kcd daje 30kcd. różnicą swiatlosci jest w tym przypadku 30 kcd, a wiec druga wartosc nie moze byc mniejsza niz 70kcd.

 

co innego gdyby byl zapis:
RÓŻNICA ŚWIATŁOŚCI przekracza(jest mniejsza) o 30% od wartości swiatlosci wiekszej. wtedy jak najbardziej, moim zdaniem, uzywanie tamtego kalkulatora ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aboz napisał:

Nic nie zrozumiałeś. Jeśli wartość mocniejszego ze świateł przekracza 40 kcd, to drugie (słabsze) musi osiągnąć minimum 50% światłości mocniejszego. W przypadku gdy światłość mocniejszego ze świateł osiąga wartość równą lub mniejszą niż 40 kcd, to słabsze musi osiągnąć minimum 30% światłości mocniejszego. A teraz łopatologicznie:

83>40 czyli słabsze ze świateł musi osiągnąć minimum 50% wartości 83 kcd, co daje 41,5 kcd.

38<40 czyłi słabsze ze świateł musi osiągnąć minimum 30% wartości 38 kcd co daje 11,4 kcd.

1. Światłość co najmniej jednej pary świateł nie osiąga wymaganego minimum 30 kcd (12,5 kcd dla motocykla).

2. Suma światłości przekracza dopuszczalne maksimum 225 kcd.

3. Różnica światłości w którejkolwiek parze świateł przekracza:

a) 30 % światłości większej - w przypadku gdy światłość większa przekracza 40 kcd,

b) 50 % światłości większej - w przypadku gdy światłość większa nie przekracza 40 kcd.

 

 

Dz. U. nr 155 poz. 1232 /2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aboz napisał:

Tak to jest jak się robi trzy rzeczy na raz 🤣 Oczywiście masz rację.

ja bron boze nie chce sie mądrzyć, tylko dowiedziec sie czy mam racje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczymy to według wykładowcy tak: 83x30%=24,9kcd potem obliczamy różnice 83-41=42kcd. Wynik pozytywny będzie wtedy gdy obliczona różnica nie będzie wieksza od 24.9 kcd. Ja tego nie rozumiem czemu porównujemy te wartości ale podobno tak trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, markos987 napisał:

Liczymy to według wykładowcy tak: 83x30%=24,9kcd potem obliczamy różnice 83-41=42kcd. Wynik pozytywny będzie wtedy gdy obliczona różnica nie będzie wieksza od 24.9 kcd. Ja tego nie rozumiem czemu porównujemy te wartości ale podobno tak trzeba :P

juz to zajarzyłem i faktycznie moim zdanie wykładowca ma racje

Edytowane przez Pozio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pozio napisał:

czyli wartość światła świecącego słabiej nie może być niższa niż 58,1 kcd (83-24,9=58,1)

to policzmy przy takich wartościach L=41 P=58,1. 58.1 x 30% = 17,43  58.1 - 41= 17,1

17,1 jest mniejsze 17,43 i byłby wynik pozytywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Opisówke zdałem, akurat trafiłem dodatkowe ADR 😄 teorie już mam za sobą, teraz już pozostał tylko praktyczny. 

Dzięki Panowie za pomoc. 

🍺🍺🍺👍👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kawasaki napisał:

Gratulacje teraz 6miesiecy czekania na praktyczny.

To jest dramat. Czekanie nie jest największym problemem tylko fakt, że podejdziesz do praktycznego 2 albo 3 razy i od nowa teoria bo niby termin minął. Bark słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.