Skocz do zawartości

Związek zawodowy diagnostów samochodowych


lesio1210

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że inicjatywa jest dobra tylko pytanie jak ten związek będzie walczył o prawa diagnostów. Na rynku jest kilka organizacji i jakoś nie widzę żeby walczyli o prawa diagnostów np: odbiór uprawnień na 5 lat od lat nikt z tym nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No TDT miało w planie , zawieszanie diagnostów na określony czas, i nie było to obligatoryjne odbieranie kwitów na 5 lat, tylko krótsze "przestoje" A wy tak na nich psioczycie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tobiasztj napisał:

Na rynku jest kilka organizacji i jakoś nie widzę żeby walczyli

bo nie walczą na noże i pałki? Nie robią ustawek z ustawodawcą? :meditate:

 

Przepraszam ale jak czytam tego typu wypowiedzi to... no wiecie krew nie woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, biker100 napisał:

bo nie walczą na noże i pałki?

A jak się udzielają? Jakiś  przykład na działania które przyniosły jakiś konkretny namacalny skutek? Z tego co ja widzę to wszyscy dużo krzyczą i obiecują ale gdy trzeba działać,efektów brak.....No chyba że coś mi umkneło🤔to proszę o oświecenie kto tak się przyczynia by żyło nam się lepiej.

Bo na chwile obecną gdy czytam o kolejnym " papierowym" stowarzyszeniu to 

30 minut temu, biker100 napisał:

no wiecie krew nie woda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, leski66 napisał:

Sami zobaczcie .

Widzę szambo pięknie wybiło :-D

Jak najbardziej popieram, pytanie tylko czy uda się uzyskać jakąkolwiek siłę przebicia, skoro do grupy inicjatywnej zgłosiło się nas raptem 7...

Niestety na razie największe przebicie na polu legislacyjnym ma PISKP, a czytając kilka numerów ich branżowego pisemka (były szef prenumerował), odniosłem "delikatne" wrażenie, że nie są oni nastawieni zbyt prodiagnostycznie.

Trzeba przyznać, że OSDS działa prężnie... Ostatni wpis na stronie 15.04.2020, a przedostatni październik 2019 :faint:

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czolgista napisał:

Niestety na razie największe przebicie na polu legislacyjnym ma PISKP

jak jest z uwzględnianiem przez ustawodawcę uwag zgłoszonych przez organizacje biorące udział w konsultacjach społecznych można prześledzić  między innymi tu:

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/030F174C22434956C125833E004BDE8B/%24File/2985-c2.pdf

po lekturze może zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biker100 Nie musisz mi o OSDS przypominać ani linków podświetlać bo znam to  bardzo dobrze. Pytanie jest proste... zapytam raz jeszcze. Co np. zalinkowane wyżej  stowarzyszenie zrobiło konkretnego dla diagnostów?. Czy jakieś ich poprawki w konsultacjach były uwzględnione i zastosowane? Oczywiście poprawki i wnioski które pomogły by relatywnie diagnostom nie właścicielom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czolgista napisał:

Widzę szambo pięknie wybiło 

 

11 minut temu, Czolgista napisał:

Trzeba przyznać, że OSDS działa prężnie... Ostatni wpis na stronie 15.04.2020, a przedostatni październik 2019 

nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yogi1984 napisał:

Oczywiście poprawki i wnioski które pomogły by relatywnie diagnostom nie właścicielom?

@yogi1984 jak jest z przebiciem się kogokolwiek zobacz na przykładzie raportu z konsultacji społecznych:

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/030F174C22434956C125833E004BDE8B/%24File/2985-c2.pdf

Nie żebym w tym miejscu szukał usprawiedliwienia ale ... zawsze jest drugie dno. Wiem na pewno, że gdyby za plecami Prezesa OSDS-u stało ok. 3000 diagnostów inny byłby wydźwięk naszej działalności dla dobra środowiska. Niestety jest nas (zrzeszonych) duuuuużo mniej, niemniej jednak jesteśmy zauważani i zapraszani do każdych konsultacji prowadzonych nie tylko przez MI ale również MS etc.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i znam. Treść wnoszonych uwag i to czy zostały uwzględnione bardzo dużo nam mówi o podmiotach zaproszonych do konsultacji...min.interesach jakie reprezentują oraz ich miejscu w szeregu.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No malkontenci,pochwalcie się którą organizację wsparliście.

Plujecie na swoich kolegów diagnostów zrzeszonych w OSDS. Z czystego lenistwa nie mając pojęcia o uwagach zgłaszanych przez Stowarzyszenie i odniesieniu się prawodawcy do uwag.

Każda zgłoszona uwaga która została uwzględniona ułatwia codzienną pracę diagnosty.Ile tego było ? Trzeba prześledzić forum OSDS a następnie stronę RCL.

Na tym forum jest ranking użytkowników.Zgadnijcie ilu z pierwszej dziesiątki jest członkami OSDS.

Srajcie dalej na nas.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, biker100 napisał:

po lekturze może zmienisz zdanie.

Wiele trafnych spostrzeżeń i uwag.  Niektórymi się zgadzam, z innymi trochę mniej.

Zauważyć można swoiste kółko wzajemnej adoracji instytucji państwowych, większość ich uwag jest uwzględniane, a w przypadku instalacji pozarządowych trend jest odwrotny.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo władza jest po to aby rządzić a  nie słuchać obywateli a do tego władza wszystko wie najlepiej nawet gdy o danym zagadnieniu nie ma zielonego pojęcia. Niestety ale takich przedstawicieli narodu sami sobie wybraliśmy w wyborach.

  • Piwo 3
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Czolgista napisał:

Zauważyć można swoiste kółko wzajemnej adoracji instytucji państwowych, większość ich uwag jest uwzględniane, a w przypadku instalacji pozarządowych trend jest odwrotny.

dziękuję, że to zauważyłeś i napisałeś. Może pozostali koledzy zrozumieją w końcu jak ciężko przebić się przez tą skorupę. Zwłaszcza, że działalność w OSDS-ie nie jest naszą jedyną działalnością. Mamy rodziny, pracujemy zawodowo i tak jak każdy człowiek miewamy również problemy czy to rodzinne czy to zdrowotne ale jednak staramy się działać w takim zakresie na jaki pozwalają nam powyższe okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DARIO64 napisał:

Plujecie na swoich kolegów diagnostów zrzeszonych w OSDS

Kto i kiedy? w którym momencie bo jakoś mi to umkneło🤔.

To już swoje zdanie jest pluciem?

Fanatyzm niczym u zwolenników partii rządzącej.

1 godzinę temu, DARIO64 napisał:

,pochwalcie się którą organizację wsparliście.

 

W latacz 2010-2016 aktywnie łącznie z każdą konferencją OSDS .Ale od 2016 gdy tam też kogoś kto ma swoje zdanie zaczęto w podobnym tonie traktować

 

1 godzinę temu, DARIO64 napisał:

Plujecie

 

1 godzinę temu, DARIO64 napisał:

Srajcie

To odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, yogi1984 napisał:

Kto i kiedy?

Niemca udajesz?Najpierw swoimy wpisamy  sugerujesz że Stowarzyszenie nic nie robi,nic nie osiągnęło,a za chwilę że czytałeś i wiesz.

No to dla mnie wygląda tak że wiesz co OSDS robi ,ale piszesz że nic nie robi.

36 minut temu, yogi1984 napisał:

To już swoje zdanie jest pluciem?

Jak dla mnie kłamstwa ,a nie swoje zdanie

 

36 minut temu, yogi1984 napisał:

W latacz 2010-2016 aktywnie łącznie z każdą konferencją OSDS

W 2010 jeszcze OSDS-u nie było.

A tak w ogóle życzę kolegom powodzenia w założeniu związku.

Lata temu w ankiecie na tym forum udział wzięło 200 ,jak przyszło co do czego  15 nie można było zebrać.

Na blogu w ankiecie wzięło udział 700, jak na razie jest 7 .

Weźmy się i zróbcie . Nikt tak nie klepie po plecach jak  koledzy(nie wiem czy nie wziąć w cudzysłów).

3 godziny temu, Czolgista napisał:

Widzę szambo pięknie wybiło 

Jeżeli chodzi o jednego pana co pisze na blogu,mam de ja vu.

Jak coś nie po jego myśli,to się dzieje.

Edytowane przez DARIO64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DARIO64 napisał:

jak na razie jest 7

W tym ja( jeśli mówimy o tym samym).

A wracając do tematu to zgadza się..... Nie jestem w tym momencie zadowolony z OSDS-u i kierunku w jakim podąża!!!  I to jest moje zdanie, które ty tak ładnie "pluciem" nazywasz. Co do reszty to to każdy rozumie jak chce i widzi to co chce...ja wysiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, yogi1984 napisał:

Nie jestem w tym momencie zadowolony z OSDS-u i kierunku w jakim podąża!!! 

Dopiero teraz napisałeś swoje zdanie.

Pisanie niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji jest kłamstwem czytaj pluciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.