Skocz do zawartości

Związek zawodowy diagnostów samochodowych


lesio1210

Rekomendowane odpowiedzi

Do tych którzy są członkami innych organizacji zrzeszających diagnostów nic nie mam, nawet im kibicuje w ich działalności.

Do tych którzy cicho siedzą i tylko wykonują swoją pracę  jak tylko potrafią najlepiej (ich niezbywalne prawo) - nic nie mam.

Natomiast do tych którzy stoją z boczku i tylko wrzeszczeć potrafią jak im źle, że nikt o nich nie walczy, nie dba, nie głaszcze po ....., czymkolwiek :stroke:, i wszystkie inne nie, mam przesłanie - mowa srebrem, milczenie złotem, zamilknijcie więc na amen, nie czyńcie fermentu !!!.

P.S. Nikogo do niczego nie zamierzam namawiać, ponoć każdy z nas to homo sapiens.

Edytowane przez cezary
  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lesio1210 napisał:

Co sądzicie o inicjatywie utworzenia związku zawodowego?

Ja nawet wiem kto by został I przewodniczącym tego związku (jeśli rzeczywiście powstanie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary... Mimo wszystko wstąp do OSDS. Ja nawet po wyjściu z zawodu jestem... Myślę, że warto!

To jest naprawdę organizacja już zauważalna. Prezes jest na zebraniach, komisjach itd... To jest mega sukces, biorąc pod uwagę brak zaplecza finansowego. Naprawdę...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blakop napisał:

Cezary... Mimo wszystko wstąp do OSDS.

Jeżeli to przesłanie jest do mnie, to @blakop-ku padłem z wrażenia :faint:, moderatorze OSDS zonk okrutny uczyniłeś. 8/

Jeżeli to do innych o imieniu Cezary pierwszego zdania możesz nie czytać. :P

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ketiw38 napisał:

Czy mamy jakieś organizacje reprezentujące diagnostów samochodowych?

To było retoryczne pytanie, bo wiadomo, że tylko

 

46 minut temu, biker100 napisał:

Mamy jedną

Którą wymienił @leski66

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną organizacją reprezentującą TYLKO diagnostów samochodowych jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Diagnostów Samochodowych. W moim przekonaniu diagności powinni tłumnie zrzeszać się w OSDS w stowarzyszeniu ,które już zostało zauważone w środowisku politycznym ,a nie rozpraszać się i eksperymentować zakładając jakieś tam związki które nie wiadomo jak skończą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 16:21, DARIO64 napisał:

Weźmy się i zróbcie . Nikt tak nie klepie po plecach jak  koledzy(nie wiem czy nie wziąć w cudzysłów).

Ja użyję wyrazu "MALKONTENCI"

 

A co do OSDS-u - to przynajmniej możemy napisać, że robi coś lepiej lub gorzej. Bo o innych nic nie możemy powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy to bardzo prymitywny naród. W tym może leżeć sedno problemu... Gdyby OSDS proponował program "diagnosta 500+", to może, może...

W pełni zgadzam się z opinią, że ten naród to ofiara wielo-wiekowego ciemiężenia i potomkowie chłopów pańszczyźnianych, którzy działają skutecznie tylko z butem Pana na tyłku i z kagańcem na mordzie. Taka smutna prawda... Naród kompletnie skrzywiony przez doznane krzywdy w czasach największego współczesnego rozwoju społecznego w pryzmacie równie wypaczonej wiary pseudo-katolickiej, która ma tu bardziej charakter sekciarski. 

 

Nic w tym zatem dziwnego, że członkowie społeczności niewiele rozumieją, nie potrafią perspektywicznie myśleć, przewidywać i kierować się utylitarnymi przesłankami.

To jest prosty lud... Daj pan batona i picie, to pójdę za panem... Czy OSDS daje coś takiego??

  • Piwo 2
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blakop napisał:

Polacy to bardzo prymitywny naród.

Jest to normalne stwierdzenie osób które "liznęły zachodu" - tam za darmo też nic nie dostaniesz - a jak dostaniesz - to i tak prędzej czy później zwrócisz - ja ja naturliś  - takich co dziennie mam kilku 

A co do związków  - 98% SKP to własność prywatna - ot taki system 

  ZZ dla grupy 15-20tyś ludzi jest raczej mało wydajnym układem - i na kogo ma wpłynąć - na pracodawców czy rządzących  

Co innego organizacja reprezentująca pracowników tej branży - nie tylko diagnostów - ale jak na razie to zbyt wielu chce to robić  - może  by się dogadali ci "przedstawiciele"  i wspólnie działali 

 

Krytyka mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może blakop trochę pojechał, ale prawda jest taka że Polak to taki dziad trochę co da się poniewierać za pare groszy. Idzie do pracy i wdzięczny jest że w ogóle ją ma, oczywiście zaraz musi robić 5 ponadprogramowych rzeczy które do niego nie należą, a koniec końców za 2,5 tyś dyma na stacji, warsztacie, sprząta, obsługuje biuro i kto wie co jeszcze. Kierowca tira dla swojego władcy buraczanego drze na magnesie 15 godzin bo szef będzie zadowolony i dorzuci pare groszy. Trochę to przykre. Pracowałem w kilku krajach na zachodzie i tak jak tam szanują ludzie swoją pracę, i jak szanuje się ich to Polak może sobie pomarzyć . A nawet gdy jego sen się spełni i w końcu ktoś da mu arbajt za 1600 euro to zaraz zostanie czarną owcą, bo będzie robił drugie tyle co Niemiec, będzie super zaradny, zaraz też coś naprawi na boku dla majstra i w tym momencie zaczyna tracić w oczach zachodnich sąsiadów. W dojczlandzie widziałem takich Polaków, i los w firmie jaki ich później spotkał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafi90 napisał:

blakop trochę pojechał,

Trochę? Nie wiem jakie ten człowiek leczy tu kompleksy, ale wiem, że powinien zmienić leki lub lekarza. Poza postami czysto technicznymi nie da się tego czytać, oczy krwawią. Z technicznego forum robi się "pudelek.pl". Nie wiem co się dzieje na tym drugim forum i nie chcę wiedzieć, dawno tam nie zaglądałem. Po zróżnicowaniu dostępu do informacji dla "równych" i "równiejszych", dałem sobie z tym projektem spokój.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wrc69 napisał:

Po zróżnicowaniu dostępu do informacji dla "równych" i "równiejszych", dałem sobie z tym projektem spokój.

👍👍👍 .

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wrc69 napisał:

Po zróżnicowaniu dostępu do informacji dla "równych" i "równiejszych", dałem sobie z tym projektem spokój.

Żadnych "równych" i "równiejszych" ale członków stowarzyszenia oraz niezrzeszonych. Jest to normą na wielu forach, że "zrzeszeni" mają większy dostęp do treści danego forum także są to pretensje rodem z piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, biker100 napisał:

Żadnych "równych" i "równiejszych" ale członków stowarzyszenia oraz niezrzeszonych

Czyli przekładając na to forum - pracujący na SQL i nie 😁

Lub płatny dostęp do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, biker100 napisał:
1 godzinę temu, wrc69 napisał:

Po zróżnicowaniu dostępu do informacji dla "równych" i "równiejszych", dałem sobie z tym projektem spokój.

Żadnych "równych" i "równiejszych" ale członków stowarzyszenia oraz niezrzeszonych.

Niestety ale na części zamkniętej forum dzieje się praktycznie tak samo niewiele jak i na otwartej :(

45 minut temu, IVVO napisał:

Zaproponuje Norbertowi podobne rozwiązanie

Widać zapowiada się ponowny podział na równych i równiejszych :(

12 godzin temu, blakop napisał:

Polacy to bardzo prymitywny naród.

Może nie prymitywny a otumaniony przez rząd, partie i inne organizacje, które nie działają pro polska a realizują tylko swe prywatne interesy niszcząc kraj.

Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielg539 napisał:

Widać zapowiada się ponowny podział na równych i równiejszych

Powiem tak - organizacja która ma zrzeszać i przyciągać "nowych" na wstępie jest dla nich dostępna po części - pro-ludzkie działanie  - dlatego jestem na tym forum - bo ono traktuje wszystkich równo - bez względu na system na jakim pracuje, stażu i wiedzy - "za ścianą" nie byłem już dawno - z resztą na Norcom też nie mam za wiele czasu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, IVVO napisał:

pro-ludzkie działanie

IVVO z całym szacunkiem dla Twojej osoby, niepotrzebna ta uszczypliwość. Nikogo nie traktujemy gorzej zasada jest prosta i zrozumiała jesteś członkiem masz pełen dostęp, nie jesteś no to sorry. Nawet tu na forum były tworzone grupy zamknięte w trakcie organizacji spotkania forumowego. Dostęp mieli tylko uczestnicy spotkania i uważam to za naturalne i jakoś nikt z tego powodu nie robił tu larum. Także proszę o obiektywizm. I uwierz mi, że to tak nie działa, że "biorcy" korzystający z tego, że pewna grupa ludzi buduje forum, dostarcza treści związane z systemem badań aby szukanie ich w gąszczu informacji w sieci był uproszczony wstąpią do organizacji.

Nie wiem skąd bierze się ten pretensjonalny ton i przeświadczenie, że wszystko nam się należy za darmo bez żadnego wkładu, wysiłku, zaangażowania??? To pozostałości po poprzednim systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.