Skocz do zawartości

vat-1 a podrodzaj inny


betasap

Rekomendowane odpowiedzi

witam - 

mam taki problem z uzyskaniem vat1 na samochód - ponieważ w cepik jest wpis rodzaj pojazdu: ciężarowy podrodzaj inny / pierwszy przegląd robiony jakies 2 lata temu -  na badaniu jest wpis rodzaj: ciężarowy, podrodzaj: kombi  ( wg klasyfikacji nie ma kombi w cięzarowych ) w dokumentach z Dani jest VAN - w jaki sposób można to odkręcić ?

 

reszta warunków jest spełniona / przegroda / 1 rząd siedzeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jedyny sposób, skoro w zagranicznych dokumentach jest VAN. Ktoś musiał zamieszać na pierwszym badaniu i ten błąd należy poprawić. Najlepiej w pierwszej kolejności zapytać w wydziale komunikacji, jak to można poprawić i wtedy działać według wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na podrodzaj wielozadaniowy albo VAN. Można się udać po oświadczenie do danego producenta i na jego podstawie WK zmieni podrodzaj w CEP na właściwy, wymagany do badania VAT1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blakop napisał:

Ja tam VAT-1 wpisywałem na wszystko jak leci i jakoś śpię spokojnie :)

"Są rzeczy, które trzeba zrobić, i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem o nich zapomina."  Ojciec Chrzestny - Mario Puzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego mam o tym nie mówić?

Walczyłem do końca, ale całe środowisko i polecenia przełożonych sprawiły, że musiałem zmienić zdanie. W praktyce okazało się, że faktycznie Ci przełożeni i środowisko miało rację, bo nikt nikomu za to nic nie zrobił. A jako JEDYNY, który z tym walczył wyszedłem na dziwaka i tego co się nie zna :)

Liczba furgonów z wpisem VAT-1 w tym kraju sięga w mojej ocenie na przestrzeni lat dziesiątkom tysięcy. I jakoś się żyje... Taki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 28.08.2020 o 18:18, blakop napisał:

ł. A jako JEDYNY, który z tym walczył wyszedłem na dziwaka i tego co się nie zna :)

 

E tam ja też nie robię i żyje. Nic z tego nie mam żeby płaszczyć się przed klientami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam tutaj.

Miałem ostatnio na BT Renault Mastera, takiego jak na zdjęciu poniżej:

renault-master-2016-plandeka-silnik-ko-z

W DR adnotacja VAT-1, 1 rej. 2017r.

Czy mógł to być VAT-1, czy trzeba było w uwagach do BT poprawić, że to jednak VAT-2? Pytanie może i głupie, ale wydaje mi się, że jednak VAT-2.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części
przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

tzw skrzynia powinna być tylko oddzielona a nie osobną przestrzenią czyli typowy pickap , twój przypadek to bardziej 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smaug napisał:

tzw skrzynia powinna być tylko oddzielona a nie osobną przestrzenią czyli typowy pickap

Jak to wielokrotnie już bywało, te przepisy pisali ludzie od finansów, więc nie ogarnęli tematu i to auto pasuje pod oba punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle wszystko zależy od interpretacji. Natomiast jeśli tak jak było też jest dobrze, to dobrze :)

ps. Dlaczego na Androidzie nie da się usunąć całego cytatu tylko sam tekst, a ramka pozostaje?

 

 

Edytowane przez Jacdiag
formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie. Wiele z tych pojazdów ma źle określony podrodzaj np. przy okazji pierwszej rejestracji. Ja w takim przypadku wpisuję w zaświadczenie informację o błędnej klasyfikacji i informuję klienta o konieczności podejścia do WK i sprostowania w CEP.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.