Skocz do zawartości

Vw caddy brak szyb


Krispol

Rekomendowane odpowiedzi

Vw caddy zarejestrowany na 5 osób i tyle samo jest wpisane w Karte pojazdu ale faktycznie ma tylko 2 siedzenia z przodu , jest ściana grodziowa za siedzeniami przednimi ale dowód rejestracyjny jest zabrany przez policję za brak przeglądu .
Można zrobić temu przegląd jeśli klient dołoży z tylu siedzenia ?
I normalnie klepnąć na 5 osób ? Dodam ze w drzwiach przesuwnych nie ma szyby tylko jest blacha. Jeżeli są wymagane szyby w drzwiach przesuwnych  to poproszę o podanie podstawy prawnej bo nic nie mogę znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krispol napisał:

Vw caddy zarejestrowany na 5 osób i tyle samo jest wpisane w Karte pojazdu ale faktycznie ma tylko 2 siedzenia z przodu , jest ściana grodziowa za siedzeniami przednimi ale dowód rejestracyjny jest zabrany przez policję za brak przeglądu .
Można zrobić temu przegląd jeśli klient dołoży z tylu siedzenia ?
I normalnie klepnąć na 5 osób ? Dodam ze w drzwiach przesuwnych nie ma szyby tylko jest blacha. Jeżeli są wymagane szyby w drzwiach przesuwnych  to poproszę o podanie podstawy prawnej bo nic nie mogę znaleźć. 

A ty kolego jesteś Diagnostą ?może takie pytanie trza ci zadać .

Edytowane przez jarek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze musi usunąć ścianę grodziową i punkty kotwiczenia pasów i siedzeń musza być oryginalne żeby to zrobić tylko nie mogę znaleść nigdzie przepisu odnośnie szyb czy musza być z tylu czy nie .
A poza tym to forum jest od pomagania sobie nawzajem a nie negowania TROLU INTERNETOWY!
Może pomyliłeś adresy!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zachowanie i inteligencja  świadczy o tobie kolego ,nic dodać ,nic ująć .

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kojarzę aby był przepis wymagający aby pasażer z tyłu miał okno. Raczej wynika to z tego, że nikt nie chciałby siedzieć bez widoku w bok. Jedyne co to może być jakiś wymóg dotyczących wyjść ewakuacyjnych ale to już trzeba by konkretnie w przepisach popatrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krispol napisał:

normalnie klepnąć na 5 osób ?

Jeżeli klepnąć to tak, jeżeli wykonać badanie techniczne z wynikiem "P" to NIE, co zaś się tyczy przepisów, proszę zerknąć do tzw. "warunków technicznych" coś tam się znajdzie odnośnie możliwości oddychania pasażerów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 8.

4. Wnętrze kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno odpowiadać następującym warunkom:

6) powinno być wyposażone w wyjścia w postaci drzwi lub okien, co najmniej po jednym na każdą stronę pojazdu, umożliwiające w razie konieczności wyjście na zewnątrz;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak są  drzwi przesuwne ale tylko z jeden strony to dodatkowo z drugiej strony musiałoby być jeszcze okno.Czy wystarczą tylko jedne drzwi przesuwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krispol napisał:

Czyli jak są  drzwi przesuwne ale tylko z jeden strony to dodatkowo z drugiej strony musiałoby być jeszcze okno.Czy wystarczą tylko jedne drzwi przesuwne?

Z tego przepisu nie wynika, że ma być zapewnione dla każdego rzędu siedzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krispol napisał:

jest ściana grodziowa za siedzeniami przednimi

(...)

jeśli klient dołoży z tylu siedzenia ?

Będzie miał pecha i wylatując z drogi "zaparkuje" na prawym boku jednocześnie oparty tyłem o drzewo ...

i po chwili zacznie się palić

a z tyłu jechały 3 osoby na dołożonych fotelach

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy w usterkach wystawić "oczywiste omyłki", w uwagach objaśnić, że pojazd jest konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu 2 osób i wysłać klienta do WK celem sprostowania? Trochę przypomina mi to problemy z S-max'mi, gdzie bardzo wiele z nich fizycznie ma zamontowane 5 miejsc, a w DR S.1: 7.

No chyba, że klient chce mieć 5 miejsc, to zupełnie zmienia postać rzeczy.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym rzędzie siedzeń na KAŻDĄ stronę muszą być:

- szyba

ALBO

-drzwi

 

Na każdą stronę!!! Ludzie. To są podstawy warunków technicznych!!!

 

A tu sad_many i inne niedouki mówią o trolowaniu.... Matko - ja się cieszę, że jednak moderuję forum OSDS, gdzie nie mam za wiele pracy, bo takich pustaków NIE MA!!!

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedouk ? Możesz mi łaskawie wskazać który przepis mówi, że dla każdego rzędu siedzeń ma być oddzielne wyjście awaryjne ? Warunki techniczne tylko mówią o tym, że wnętrze kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno być wyposażone w wyjścia w  postaci drzwi lub okien, co najmniej po jednym na każdą stronę pojazdu, umożliwiające w razie konieczności wyjście na zewnątrz (tutaj w sumie powieliłem to co już wyżej było cytowane). Nigdzie nie ma mowy, że jeżeli kilka rzędów siedzeń znajduje się w obrębie jednej przestrzeni (kabiny) to każdy rząd powinien mieć swoje wyjście. W przypadku autobusów jest jasno sprecyzowane ile wyjść i gdzie mają się znajdować ale w przypadku innych kategorii już tego nie ma. Nie mylcie czegoś co jest "standardem" z czymś co jest wymagane przez przepisy prawa. 

Teraz pytanie zagadka - jak w rzędzie znajduje się jedno siedzenie to z dwóch stron ma znajdować się wyjście awaryjne ? 

Edytowane przez sad_madman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sad_madman napisał:

Teraz pytanie zagadka - jak w rzędzie znajduje się jedno siedzenie to z dwóch stron ma znajdować się wyjście awaryjne ? 

Tak. Uzasadnieniem jest wpis @Jacdiag, dla łatwego odszukania dokładnie ten

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15791-vw-caddy-brak-szyb/&do=findComment&comment=297005

 

19 minut temu, sad_madman napisał:

Nie mylcie czegoś co jest "standardem" z czymś co jest wymagane przez przepisy prawa.

Nie mylimy, jest jeszcze takie coś jak logika. 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cezary napisał:

Tak. Uzasadnieniem jest wpis @Jacdiag, dla łatwego odszukania dokładnie ten

Jesteśmy na forum diagnostów czy na forum "gdybiarzy" ? W zacytowanej wypowiedzi jest logika oraz zgadzam się z nią. Na czym polega mój problem ? Na tym, że wiele osób próbuje narzucić swoje "widzimisię" zamiast podpierać się przepisami. Skoro ustawodawca nie przewiduje takiego wymogu to dlaczego diagnosta ma go stawiać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca napisał  " co najmniej po jednym na każdą stronę pojazdu"

Ale czy pomyśleli podczas pisania tego, że pojazdy mają przód, tył, str lewa, str prawa oraz (co może być zaskakujące dla piszących przepisy) stronę dolną i górną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o to, że nasz ustawodawca tak napisał ponieważ przepisy homologacyjne też zbytnio nie rozpływają się na ten temat (wyjątkiem są pojazdy M2/M3 gdzie jest to jasno określone) . Jesteśmy przyzwyczajeni do okien przy każdym miejscu ponieważ każdy z nas chciałby wyjrzeć przez okno a nie tylko patrzeć w ścianę. Chciałbym jednak uzyskać odpowiedź - czego ma trzymać się diagnosta ? Przepisów czy "widzimisię" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, blakop napisał:

W każdym rzędzie siedzeń na KAŻDĄ stronę muszą być:

- szyba

ALBO

-drzwi

Czyli należy rozumieć ze taki caddy bankowóz mający 4 miejsca jest babolem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sad_madman napisał:

czego ma trzymać się diagnosta ? Przepisów czy "widzimisię" ?

Jak by nie zrobił to i tak zgodnie z przepisami zabiorą uprawnienia.

 

W dniu 22.08.2020 o 15:28, Jacdiag napisał:

6) powinno być wyposażone w wyjścia w postaci drzwi lub okien, co najmniej po jednym na każdą stronę pojazdu, umożliwiające w razie konieczności wyjście na zewnątrz;

Przepis może nie jest zbyt jasno napisany, ja bym tu nie samym przepisem się kierował ale też zdrowym rozsądkiem. Właśnie jak już było wyżej napisane w przypadku jakiegoś zdarzenia trzeba jakoś tych poszkodowanych wyciągnąć,  czy nawet tylko zlokalizować że tam faktycznie ktoś jest.

 

39 minut temu, duchu napisał:

caddy bankowóz mający 4 miejsca jest babolem?

Konwojent to taki szczególny fach gdzie trzeba zaakceptować fakt że najważniejszy jest  ładunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.