Skocz do zawartości

Przyczepa rolnicza- brak danych


klosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w ustaleniu danych do takiej przyczepy rolniczej jak na zdjęciach.

Przyczepa jest ściągnięta z Holandii, gdzie nie była nigdy rejestrowana stąd problem.

DMC i MW oraz ładowność mam, potrzebuję naciski i rok produkcji oraz markę i typ (bo też po tych nazwach nie mogę znaleźć przedstawiciela).

Jeśli nic się nie uda dopasować, to będę wtedy klienta prosił o opinię, jednak chciałbym mu pomóc.

IMG-20200829-WA0000.jpg

IMG-20200829-WA0003.jpg

IMG-20200829-WA0009.jpg

IMG-20200829-WA0010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 17:04, Jacdiag napisał:

poniżej podgląd na "przekreślone zero"

Na PC przekreślone "O" zamiast zera to norma, to chyba jakiś standardowy wydruk z jakiegoś programu na którym pracują WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michal_k napisał:

Rolnicza nie musi go posiadać.

Na pewno?

§  11. 

1.  Pojazd samochodowy wyposaża się:
1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu

zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r.

oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r.,

ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami

oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

Dodatkowa zagadka, co poeta miał na myśli dopisując c.rolniczy w wymaganiach dla pojazdu samochodowego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tobiasztj napisał:

Na pewno?

Rolnicza zapewne przeznaczona jest do łączenia z ciągnikiem rolniczym. Ponadto, zgodnie z opinią MI (i dziwną konstrukcją przepisu) żadna przyczepa nie musi mieć numeri VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yogi1984 napisał:

zagadką jest TZ, jakoś tak nie pasuje do reszty

Ja uważam, że pasuj, bo DMC-MWŁ=12500 kg czego potwierdzeniem jest model B125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

Ponadto, zgodnie z opinią MI (i dziwną konstrukcją przepisu) żadna przyczepa nie musi mieć numeri VIN.

Mam pytanie czy ktoś posiada tą opinie Ministerstwa i ewentualnie by udostępnił ?? 

Bo słyszeć o niej już nie raz słyszałem ale nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tobiasztj napisał:

Na pewno?

Tyle co wypuściłem  rolnicza  metaltech z 15 r , z krótkim.

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.