Skocz do zawartości

Zmiana liczby miejsc w samochodzie ciężarowym z kratką


SKP Kęty

Rekomendowane odpowiedzi

a coś się stanie bieżeny odpowiedzialność na siebie. a tak bieże ja rzeczoznawca.

 

Zawsze bierzemy MY odpowiedzialność. Niezależnie od tego czy jest opinia rzeczoznawcy czy nie ma. To MY dopuszczamy auto do ruchu i to nas w razie W powieszą na suchej gałęzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony tak a z drugiej nie. To w takim przypadku jak diagnosta z rzeczownawca sobie zaprzeczają kto ma rację?? a klient siedzi pośrodku. między młotem a kowadłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma rację??

 

Na nas ciąży największa odpowiedzialność. Jak rzeczoznawca napisze, że w aucie zamontowano zgodnie z przepisami dodatkowy rząd siedzeń (a nie ma fabrycznych mocowań) a Ty to potwierdzisz badaniem technicznym, to w razie wypadku, gdy fotele powyrywają się z podłogi i zginą ludzie, to Ciebie w pierwszej kolejności będą ścigać a w drugiej rzeczoznawcę. Rzeczoznawca nie jest alfą i omegą ani wyrocznią. Widziałem takie rzeczy wypisywane w opiniach (oczywiście znam tez rzeczoznawców z prawdziwego zdarzeni, którzy potrafią odmówić sobie zarobku a nie pakować się w gó..o), że włos się jeżył na głowie. Prawdą jest to, że diagnosta sobie bez rzeczoznawcy poradzi a odwrotnie nie, bo to my dopuszczamy do ruchu a nie rzeczoznawca i opinia jest dla nas pomocą a nie wykładnią prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ostateczna decyzja należy do DIAGNOSTY

Dokładnie tak :D

 

Opinia rzeczoznawcy nie jest dla diagnosty wiążąca - zawsze może ją zakwestionować.

Jest TYLKO pomocą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rzeczoznawca napisze, że w aucie zamontowano zgodnie z przepisami dodatkowy rząd siedzeń (a nie ma fabrycznych mocowań)

Ja żądam jeszcze faktury z firmy, która dokonała tej przeróbki i opisała to. WK wymaga, żeby tak firma miała wpisane w działalności zmiany konstrukcyjne pojazdów. U nas tego wymagają - o dziwo opinii rzeczoznawcy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystko jest zrozumiałe, ale jedna sprawa: Klient chce zmienić rodzaj pojazdu na osobowy ale nie chce na 5 miejsc tylko na 4. Wg powyższych postów wnioskuję, że nie ma takiej możliwości bo inaczej mówi homologacja.Pytanie: A co z autami, które mają schowek na środku tylnej kanapy? Homologacja przewiduje 5 osób, ale producent przewiduje również montaż, lodówki, schowka itp. Miałem taki samochód na przeglądzie. Klient chciał zmienić z ciężarowego na osobowy ale schowek chciał zatrzymać. Zrobiłem przegląd na 4 osoby i wszystko. Było to ok 3 m-ce temu i klient nie wraca.

Była to LANCIA LYBRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z autami, które mają schowek na środku tylnej kanapy? Homologacja przewiduje 5 osób, ale producent przewiduje również montaż, lodówki, schowka itp. Miałem taki samochód na przeglądzie. Klient chciał zmienić z ciężarowego na osobowy ale schowek chciał zatrzymać. Zrobiłem przegląd na 4 osoby i wszystko. Było to ok 3 m-ce temu i klient nie wraca.

Producent w homologacji chyba jednak nie przewiduje montażu lodówki czy coś podobnego zamiast miejsca do siedzenia. Teraz nasuwa mi się pytanie, a jak zechce mieć jeszcze kratkę, lub jeszcze zmiejszyć liczbę miejsc, bo np. zamontuje sobie coś jeszcze? - dla mnie jako diagnosty, niech montuje co chce pisze to co jest w rzeczywistości no i oczywiście, nie wpływało to na bezpieczeństwo, ale jak to prawnie załatwić? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.