Skocz do zawartości

SKP absurdalne wymagania co robić


Iaross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam motorower z Niemiec Simson s50. Byłem spytać koło domu na okręgowej stacji o cenę badania na zabytek i o papiery, w odpowiedzi usłyszałem że diagnosta wymaga wniosku o badanie zgodności to oczywiste. Mało tego DR, opinie rzeczoznawcy i wpis do rejestru zabytków. Czy w Polsce diagnosta działa według prawa czy wg swojego widzi misie i tak mi nic nie zrobisz? Taka była jego wykładnia na moje zapytanie na jakiej podstawie wymaga DR, absurd. Czy ktoś sprawuje nadzór nad Skp co mogę z tym zrobić ? Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Iaross napisał:

Czy w Polsce diagnosta działa według prawa czy wg swojego widzi misie i tak mi nic nie zrobisz?

W wielu powiatach tak właśnie stacje działają.

30 minut temu, Iaross napisał:

Czy ktoś sprawuje nadzór nad Skp co mogę z tym zrobić ?

Nadzór sprawuje Starosta lub Prezydent miasta, ale nadzór często bywa iluzoryczny, co potwierdził NIK w swych kontrolach.

31 minut temu, Iaross napisał:

co mogę z tym zrobić

Najprościej pojechać na inną SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce to Wrocław ul. Metalowców, ok czyli tak jak wszędzie prawo jest ale każdy robi co chce bo i tak nikt nic im nie zrobi. 

Edytowane przez Iaross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Iaross napisał:

prawo jest ale każdy robi co chce

W Polsce tak są tworzone przepisy, że dwóch czyta i każdy inaczej rozumie :D ...... najlepiej pojedź na inną OSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaję zasadę, że z żadnym klientem ( czy na żywo, czy na forum) nie wchodzę w dyskusję na temat pracy innych diagnostów, często nawet proszę klienta, który uzewnętrznia swoje problemy zaistniałe (w jego mniemaniu) na innej skp, żeby tego nie wyrażał głośno, a już na pewno nie do mnie. Wszyscy wiemy jak jest, lepiej niektóre tematy przemilczeć, nigdy nie wiadomo co naklepie taki nawiedzony komu i gdzie. 

P.S. jedyna dobra rada i niegroźna jaką powyżej zauważyłem - proszę pojechać na inną skp. 

Edytowane przez cezary
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cezary napisał:

nie wchodzę w dyskusję na temat pracy innych diagnostów,

bardzo słuszna zasada 👍

PS

Wszyscy się skupili na odesłaniu klienta na inną stację a może akurat w tym przypadku tak jak to w bliźniaczym temacie ktoś napisał : "WK stwierdził,że PC ma być". Nie zawsze wszystko co takie oczywiste jest oczywiste 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Iaross napisał:

Czy ktoś sprawuje nadzór nad Skp co mogę z tym zrobić ? Dzięki za pomoc 

Bardzo prawdopodobne, że to właśnie wymogi tego kto nad tą SKP sprawuje nadzór, a diagnosta po prostu robi jak oni chcą  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Iaross napisał:

wymaga wniosku o badanie zgodności to oczywiste. Mało tego DR, opinie rzeczoznawcy i wpis do rejestru zabytków

I w czym problem? Wymaga wszystkiego co może wymagać i nie ma tu żadnego widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę...🤔 To ja chyba zbyt tolerancyjny jestem ze sam wniosek wymagam...

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, yogi1984 napisał:

Kurczę...🤔 To ja chyba zbyt tolerancyjny jestem ze sam wniosek wymagam...

A DR nie wymagasz? lub PC chociaż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sojer1disco a to przeczytałeś ? 

13 godzin temu, michal_k napisał:

gdzie w badaniu zgodności jest mowa o DR?

A to znasz ? 

Poz. 337
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ 
z dnia 27 lutego 2013 r.
w sprawie badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych

:disagree:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie doczytał, że o "zabytek" się rozchodzi w temacie ... bo za bardzo smoczka "cumlał"

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytał że chodzi o zabytek, ale nie doczytał w podanym  przez Cezary-  Rozporządzeniu  poz .337 i dalej w nim nie znajduję faktu że nie trzeba DR

Też odprawiałem klientów po PC

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sojer1disco napisał:

dalej w nim nie znajduję faktu że nie trzeba DR

Zakres masz wykonać zgodnie z załącznikiem nr 2, a w którym miejscu tegoż załącznika jest: sprawdzić, porównać itp. itd. z DR lub PC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sojer1disco, nie cytuje się w całości postu, bezpośrednio poprzedzającego.

Godzinę temu, sojer1disco napisał:

Doczytał że chodzi o zabytek

To jak tak doczytał też regulamin, to nie dziwne.

A gdzie w w/w załączniku jest w ogóle coś o identyfikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mecher napisał:

A gdzie w w/w załączniku jest w ogóle coś o identyfikacji ?

Nie znalazłem właśnie i w tym rzecz .  Miałem klienta z MZ bez dowodu którą złożyli z ramy ze złomowiska . Rzeczoznawca opinie na zabytek zrobił konserwator też. A badanie już nie. odesłałem ich po PC . Bo po co robić dalej skoro urząd może odmówić rejestracji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sojer1disco napisał:

Miałem klienta z MZ bez dowodu którą złożyli z ramy ze złomowiska . Rzeczoznawca opinie na zabytek zrobił konserwator też. A badanie już nie. odesłałem ich po PC

Bezpodstawnie. Prawdziwe zabytki w większości są wyciągnięte z jakichś garaży stodół czy zagranicznych wyprzedaży i często nie posiadają dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sojer1disco napisał:

Rzeczoznawca opinie na zabytek zrobił konserwator też. A badanie już nie. 

No to który z nich miał to badanie zrobić? 8/ :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sojer1disco napisał:

Nie znalazłem właśnie i w tym rzecz .

Skoro nie znalazłeś, to dlaczego chcesz robić ?

Zakresu powypadkowego też tam nie znajdziesz, to też go bedziesz robił i wymagał pokwitowania policji, bo nie znalazłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi. Korzystając już z tego wątku, zapytam o taką sprawę. Mój Simson z Niemiec ma pojemność do 50ccm ale v max 60km/h co wg polskich przepisów już jest motocyklem. Mam od niego org dokument z Niemiec ( dopuszczenie )i tłumacz przysięgły przetłumaczył to jako motorower. Teraz pytanie, przygotowując biała kartę i wniosek na przegląd mam wpisywać motorower zgodnie z tym jakie są przepisy w Niemczech czy zgodnie z tym co u nas? Jeżeli powpisuje wszędzie motorower a we wniosku na przegląd w rubryce v max będzie 60km/h robilibyście problemy? Jak to rozwiązać? 

Edytowane przez Iaross
Dopisanie ważnej informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.