Skocz do zawartości

Hak


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Taka zagwozdka. Pojazd nie ma na tabliczce F3. Z tego co ustaliłem homologacja również nie ma wartości F3, O1 i O2. Właściciel chce założyć hak celem zapięcia bagażnika rowerowego. Jak to ugryźć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lokiec3 napisał:

Z tego co ustaliłem homologacja również nie ma wartości F3, O1 i O2.

To co tu " gryźć " ? 8/

Po prostu producent najwyraźniej  " nie przewiduje Haka " w tym sprzęcie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle to i ja wiem. Z drugiej strony patrząc to jak zwykle z tym hakiem to cyrk. Bo tak: na badaniu jak ma hak a nie ma wpisu to N. Art 71 ust 4 PORD mówi o dopuszczeniu do ruchu zespołu pojazdów (autobus, pojazd do 3,5 t DMC) z adnotacją HAK w dowodzie. Czyli zgodnie z w/w artykułem jeżeli mam hak a nie ciągnę przyczepy to wpisu mieć nie muszę. Pozdrawiam.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz w uwagi, że hak to nie hak tylko uchwyt do mocowania np. bagażnika rowerowego i jeżeli producent jasno nie zabronił wożenia platformy (bagażnika) rowerowego to nie widzę problemu. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na ramie tego " uchwytu " powinna być odpowiednia TZ :

Tu więcej.

Ja w zaświadczeniu z badania technicznego w uwagach już wpisywałem :

- Pojazd wyposażony w zaczep/urządzenie integrujące bagażnik rowerowy.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już klienta z hybrydą z wpisem "HAK", który targał przyczepy przez cała Polskę (jak sam mówił), jednak ten hak, to zaczep do bagażnika rowerowego tylko z wartością D-0 na TZ, Był niepocieszony wpisem "Zaczep przeznaczony tylko do bagażnika rowerowego" i odjechał obrażony. Dwa dni póżniej wrócił przeprosić, bo w salonie Toyoty to samo mu powiedzieli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Nasze " zdanie w tematowej sprawie " nie ma takiej ( siły przebicia - nie dociera do świadomości użytkowników pojazdów ) , że muszą odwiedzać salony. Przynajmniej u Ciebie :

8 minut temu, Mecher napisał:

Dwa dni póżniej wrócił przeprosić, bo w salonie Toyoty to samo mu powiedzieli.

O ! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lokiec3 napisał:

Właściciel chce założyć hak celem zapięcia bagażnika rowerowego.

Jeśli chce wozić tylko rowery, a samochód nie jest dostosowany do zamontowanie haka, to jest jeszcze kilka innych sposobów na transport rowerów np. bagażnik dachowy, bagażnik montowany na tylnej klapie pojazdu, bagażniki rowerowe dedykowane pod konkretny model pojazdu. Coś mi się zdaje, że ten gość coś kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuje. Założyli mu hak w autoryzowanym serwisie. Początkowo cel był żeby ciągnąć kemping, nieświadomy tego, że ma pojazd, który nie może ciągnąć przyczepy. Przyjechał do nas a tu niespodzianka. No to stwierdził, że będzie mu służył do rowerów. Stąd moje pytanie na początku wątku. Teraz będzie się kopał z serwisem, żeby mu kasę oddali. PS rozgarnięci mocno muszą być w tym serwisie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafi90 napisał:

Dobrze że ten hak nie odpadł razem z tą przyczepą bo narobił by się niezły burdel...

Myślę, że nie grozi. To jest Volvo V60 czyli normalnie może ciągnąć przyczepę. Myk jest taki, że to najmocniejsza benzyna w kompletacji Polestar a tej nie homologowano na ciągnięcie przyczepy. Pewnie firma stwierdziła, że wstyd będzie ciągnąć np kemping za tak usportowionym autem.😄. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lokiec3 napisał:

No to stwierdził, że będzie mu służył do rowerów.

Jasne. A ja założę koguty i będę ich tylko używał na dyskotece w plenerze... Ten pojazd nie może posiadać haka. Amen. Do wożenia rowerów są uchwyty rowerowe a nie haki. Niech więc serwis zdemontuje hak i zamontuje uchwyt na rower.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie grozi. To jest Volvo V60 czyli normalnie może ciągnąć przyczepę. Myk jest taki, że to najmocniejsza benzyna w kompletacji Polestar a tej nie homologowano na ciągnięcie przyczepy. Pewnie firma stwierdziła, że wstyd będzie ciągnąć np kemping za tak usportowionym autem.. Pozdrawiam.
To nie chodzi o wstyd, tylko moment obrotowy. Prawie wszystkie marki nie dopuszczają ciągnięcia przyczepy w najmocniejszych wersjach silnikowych.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.