Skocz do zawartości

Odpis homologacji


Waldemar_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czy i gdzie można "załatwić" świadectwo homologacji za darmo..??

Potrzebuję dla sprowadzonego Renault Megane 3 Hatchback rocznik 2014

 

Pozdrawiam Waldemar

waldek8358@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie daje odpisów z homo za free. Kwoty raczej w setkach złotych sobie wołają producenci

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafi90 napisał:

Nikt nie daje odpisów z homo za free. Kwoty raczej w setkach złotych sobie wołają producenci

Zgadza się...Renault Polska żąda 185 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldemar_w napisał:

"załatwić" świadectwo homologacji za darmo..??

W dzisiejszych czasach za darmo to nawet załatwić się nie wszędzie da.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mecher napisał:

A że tak zapytam, do czego ci potrzebna ta homologacja ?

 

Sprowadzam swoje auto Renault Megane 3 z Emiratów Arabskich do Polski... Nim auto przypłynie do Polski dowiadywałem sie w stacji diagnostycznej jak to będzie wyglądało...

Pan, powiedział mi, że musi znać wszelkie dane z formularza DIP...a jest tam ponad 40 punktów ....

Skąd mam wziąć dane takie jak : maksymalny a jaki dopuszczalny nacisk na osie tylne, maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy z hamulcem a jaka bez hamulca...maksymalna a jaka dopuszczalna masa całkowita... itd...

Ratuje mnie więc tylko homologacja a ta, jak wspominałem kosztuje 185 PLN....

Czy dane z AutoBaza.pl   wystarczą do rejestracji..??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Waldemar_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldemar_w napisał:

Sprowadzam swoje auto Renault Megane 3 z Emiratów Arabskich do Polski...

I przeraża Cię wydanie 185 zł za uzyskanie wyciągu z homologacji :?:  :?:  :?:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacdiag napisał:

I przeraża Cię wydanie 185 zł za uzyskanie wyciągu z homologacji :?:  :?:  :?:  

Nie, nie przeraża mnie wydanie 185 PLN, mogę wydać na ten cel nawet 300, 400 PLN...przeraża mnie różna interpretacja tych samych przepisów...

Temu panu, z tej stacji diagnostycznej, którą odwiedziłem, potrzebne są WSZYSTKIE dane z formularza DIP i nie ważne, że część danych dotyczy samochodów cieżarowych (tak myślę) a innym, z innych stacji diagnostycznych wystarczą dane spisane z mojego starego (z Emiratów Arabskich) dowodu rejestracyjnego, gdzie wyszczególnione są jedynie  - marka auta, rocznik, masa całkowita, ilość pasażerów, kraj produkcji, numer VIN i nr. silnika i data pierwszej rejestracji....

Czy mój egzemplarz Renault Megane 3 jest z kosmosu..?? Czy nie jest to auto produkowane seryjnie..?? Skąd pomysły jednego pana o świadectwie homologacji a innych jedynie dane z poprzedniego dowodu...??( tu opieram się na wiadomościach, które mam od moich kolegów, którzy podobnie jak ja, przywozili samochody i rejestrowali je bez żadnych problemów i nikt im nie wspominał o świadectwie homologacji..! !) O co to chodzi..?? (sobiepaństwo pana z "mojej" stacji diagnostycznej..??)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Waldemar_w napisał:

O co to chodzi..??

Chodzi o to, że nie ma danych, które trzeba ustalić. Można to zrobić na trzy sposoby: przedstawić homologację, opinię rzeczoznawcy lub na zasadzie telefonu do przyjaciela.

26 minut temu, Waldemar_w napisał:

Temu panu, z tej stacji diagnostycznej, którą odwiedziłem, potrzebne są WSZYSTKIE dane z formularza DIP

Dokładnie tak. Ten pan musi je wpisać do tego załącznika. Część tych danych można wziąć z natury (np. wymiary), natomiast części danych nie da się ustalić tylko patrząc na pojazd. A przepisy mówią tak w rozporządzeniu:

"...§ 2. 1. Przy ustalaniu nieznanych danych technicznych pojazdu (§ 1) należy w możliwie największym stopniu wykorzystywać
dostępne informacje zawarte w takich źródłach, jak przepisy i dokumenty homologacyjne, dane producenta pojazdu, katalog marek
i typów pojazdów homologowanych oraz dopuszczonych do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o którym mowa
w przepisach dotyczących szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz
wzorów dokumentów w tych sprawach, a w indywidualnych wypadkach, inne wiarygodne publikacje i dokumenty, dotyczące danego
pojazdu lub jego zespołów i elementów.

i tak w ustawie:

13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po
przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

Wszystkie te "kwity" ma dostarczyć klient, bo to jemu zależy na badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Waldemar_w napisał:

Renault Polska żąda 185 PLN...

 

Godzinę temu, Waldemar_w napisał:

mogę wydać na ten cel nawet 300, 400 PLN

Zdecyduj się. Co będzie jak przyjdzie zrobić jakąś poważniejszą naprawę skoro już narzekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Waldemar_w napisał:

gdzie można "załatwić" świadectwo homologacji za darmo..??

Nigdzie. Natomiast jeśli podasz nr świadectwa homologacji to może się uda uzyskać dane z katalogu ITS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waldemar_w napisał:

 potrzebne są WSZYSTKIE dane z formularza DIP

"Ten pan" potrzebuje dane do formularza DIP, bo on musi go wypełnić. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość danych znajduje się na http://www.encyklopedia.moto.pl/renault/megane/

Cytat

RENAULT Megane posiada nadwozia typu coupe, hatchback, kabriolet, kombi, kombi mpv oraz sedan. Model jest produkowany od roku 1996 do dziś. W tym czasie powstało 38 generacji tego modelu. 

Moc maksymalna wynosi od 47 do 221 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc modelu RENAULT Megane wynosi od 65 do 300 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi od 160 do 255 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje od 6,0 do 16,5 s. Silnik RENAULT Megane jest rzędowy posiadający 4 cylindry o pojemności od 1197 do 1998 cm3. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎09‎-‎08 o 21:23, Waldemar_w napisał:

Renault Megane 3 z Emiratów Arabskich do Polski...

klamki złote, osłony silnika złocone, łańcuszek z diamentów.... ? co to się na tym świecie wyrabia żeby szejk renówką do roboty popylał.. kryzys Panie na całego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tam jest problem z tabliczką znamionową, diagnosta nie jest w stanie określić DMC i nacisków. Podobnie jak w pojazdach  sprowadzonych z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A autor tematu się pożalił i ... zostawił temat, pewnie odpowiedzi nie po jego myśli

W dniu 9.09.2020 o 06:26, Waldemar_w napisał:

 ... Skąd pomysły jednego pana o świadectwie homologacji a innych jedynie dane z poprzedniego dowodu...??( tu opieram się na wiadomościach, które mam od moich kolegów, którzy podobnie jak ja, przywozili samochody i rejestrowali je bez żadnych problemów ...

Całkiem prawdopodobne, iż jeden z kolegów to z tego tematu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta ma problem z ustaleniem danych, odsyła do rzeczoznawcy i po problemie. 4-5 stówek nie będzie chyba problemem jeśli na kupnie udało się zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.