Skocz do zawartości

Zatrzymany DR


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Uczestniczył w zdarzeniu dla mnie wyczerpuje znamiona wypadku.

To znaczy, wystarczy abym zrobił "powypadkowe". Nie ma w katalogu "pozdarzeniowego" i "powypadkowe" musi wystarczyć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wrc69 napisał:

zazdrosna kochanka tak bejsbolem samochód załatwiła.

Czasem stację benzynową rozpier...:silent: rozjedzie! :evil:

https://www.onet.pl/informacje/onetszczecin/kobieta-wjechala-w-budynek-stacji-policja-poznala-jej-motywy-nagranie/gqe14re,79cfc278

Wcale mnie to nie dziwi bacząc skąd wracali! :evil:

Ale dobra, bo to zjazd z tematu. Sorka🙏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, że nasza policja to co najwyżej potrafi łamać ręce demonstrantom podczas pokojowych pochodów...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie,ponieważ o każdej grupie zawodowej można tak (podobnie) powiedzieć.Nawet o naszej- nasz diagnosta to co najwyżej potrafi pieczątki stawiać .....

Ale odbiegamy od tematu. Zadałem proste pytanie i do tej pory diagnosta nie potrafi na nie odpowiedzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Zadałem proste pytanie i do tej pory diagnosta nie potrafi na nie odpowiedzieć....

2 godziny temu, IVVO napisał:

Problemy stwarza pokwitowanie - a raczej forma jego wypisania - "uczestniczył w zdarzeniu drogowym - rozbita lewa lampa" - albo uczestniczył w zdarzeniu /wypadku lub miał rozbitą lampę

Toż masz odpowiedz - bez różnicy czy z gazem czy bez - jeden weźmie 20 drugi 94  trzeci 94+98 czwarty 98+63+94 - interpretacja pokwitowanie - a powinna być tylko jedna zgodna z PoRD 132  - ot rzeczywistość i  każdy ma po trochu racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, IVVO napisał:

bez różnicy czy z gazem czy bez

Widzisz-dla Ciebie tak ale dla Kogoś kto nie odpowiedział już nie🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

dlaczego dla pojazdu bez "gazu" wszystko jest jasne a z "gazem" nagle pojawia się problem:???:

Bo na dozorach najłatwiej umoczyć... A mając na uwadze, że lokalne zwyczaje bardzo często są daleko od przepisów, to pytam się mądrzejszych jak prawidłowo trendy ugryźć.

Nie będę się powtarzał, ale całość moich wątpliwości rozbija się o niefortunne sformułowanie z zakresu "wypadku", która ma się nijak do definicji "wypadku" z PoRD, a na której się opierałem myśląc o pojedzie uczestniczącym w wypadku.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czolgista czyli zmierzasz do tego, żeby Ci napisać, jak w pokwitowaniu nie ma słowa "wypadek" ( są natomiast "po kolizji", "uczestniczył w zdarzeniu drogowym") to wtedy robisz dodatkowe za usterki i w przypadku "gazu" nie musisz żądać protokołu z badania doraźnego, o to chodzi ?

Odpowiadam (tylko i wyłącznie za siebie) NIE !.

Ale to już każdy musi rozstrzygnąć osobiście. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czolgista napisał:

Bo na dozorach najłatwiej umoczyć...

Umoczyć można na wszystkim i nie koniecznie na dozorach. Zresztą na pięciu których znam(każdy stracił kwity w tym jeden dwukrotnie🙂), tylko jeden za dozory poległ (zresztą przez swą głupotę), a reszta na pierdoletach popłyneła.

Więc ja w takich sytuacjach przyłączam się do tego i odpowiadam  że jeśli mam kolizja,zdarzenie itp.w pokwitowaniu i usterki wymienione czy robię za 20 pln?

20 minut temu, cezary napisał:

Odpowiadam (tylko i wyłącznie za siebie) NIE !.

Zresztą kiedyś na szkoleniu (nie diagnostów) wykładowca powiedział mądre zdanie co do usterek pisanych przez policjanta.

"Jeśli jest wyraźnie napisane w pokwitowaniu po kolizji itp.to te usterki i szkody co są dopisane  należy traktować tylko i wyłącznie jako wskazówkę który punkt pojazdu był uszkodzony. Policjant na drodze nie może stwierdzić czy nic więcej się nie uszkodziło". Min.tyczylo się to właśnie dozorowych urządzeń.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, cezary napisał:

to wtedy robisz dodatkowe za usterki

Nie robię... Kuca fuks, ile razy mam tłumaczyć, że jeszcze żadnego takiego badania nie popełniłem. Ale kilku klientów się o takie badanie pytało ostatecznie zawsze padała odpowiedź, że koszt takiego badania 95 zł (a jak się wrącał pryncypał to i 194 zł klient słyszał) i wszyscy odwracali się na pięcie i szli w cholerę. Natomiast temat mnie zaciekawił i skonsultowałem do z kilkoma znajomymi i wszyscy stwierdzili, że jak wprost nie ma że wypadek to kasujemy 20x ilość usterek+ OE... ale, że ta metodyka budziła mogę wątpliwości w temacie pojazdów poddozorowych to się zapytałem. I teraz nie mam już żadnych wątpliwości co do tego co autor 776 miał na myśli pisząc o pójdzie po wypadku...

Poza tym tak jak napisał @yogi1984 policjant może nie widzieć uszkodzeń powstałych w skutek nawet lekkiej kolizji, a które zasadniczo eliminują pojazd z dalszej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.