Skocz do zawartości

potrzebna norma spalin MAN TGS


Rekomendowane odpowiedzi

witam, panowie potrzebuje pomocy w ustaleniu jaką norme spalin posiada ten pojazd. wrzucam zdjecie tabliczki znamionowej.

numer swiadectwa homologacji to:

e20*2007/46*0107*03

IMG_20200909_124050.jpg

Edytowane przez Pozio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, do czego Ci ta norma? Jeśli chcesz ustalić ją na BT, to tylko dokumenty od producenta pojazdu albo CoC. W katalogach homologacyjnych nie zawsze są wpisane. Poza tym w MAN otrzymanie czegokolwiek na temat pojazdu jest banalnie proste.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lokiec3 napisał:

No przecież jest na tabliczce jak byk.

Ale zakładający temat tą normę chce w " Euro " :P

Przy pomiarze oczywiście nie więcej niż :

0.50 m -1

:smile:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aboz napisał:

To poziom zadymienia (...)

TAK i o tym wyżej napisałem :smile:

8 minut temu, aboz napisał:

Pany(...)

Teraz to nie wiadomo z kim ma się do czynienia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle, zakładanie tematu na tym forum mija sie z celem.

za każdym razem sami "eksperci" i filozofowie, nie licząc dwóch czasami trzech  osób, które rzetelnie pomogą.

czemu ktoś potrafi zrozumieć pytanie ,a ktoś bawi sie w mędrca i doszukuje ch wie czego?


właśnie za te celne uwagi na Wasz temat otrzymuje za każym razem "-".  ale wybaczcie, nie moge się powstrzymać, gdy zadam konkretne pytanie, a po czterech postach temat z dyskusji  zamienia  się w kółko wzajemnej adoracji;  po którego przeczytaniu dalej nie otrzymuje się odpowiedzi na zadane pytanie, w tym przypadku,  jaką norme spalin (dla tych mniej kumatych NORME EURO) posiada TEN POJAZD.


czekam na kolejne minusy i pozdrawiam filozofów.

 

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IVVO napisał:

Kolego - norma Euro to nie tylko spaliny - zadzwoń do MAN

 

4 minuty temu, leski66 napisał:

No OK, git ( ja skumałem ).

@Pozio odnośnie normy Euro ( poczytaj ) : TU

:smile:

dziękuje.
dzwoniłem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pozio napisał:

dziękuje.
dzwoniłem.

Jeżeli możesz po pochwal się czego się dowiedziałeś?

Pytam z czystej ciekawości bez żadnej złośliwości.

Na moje oko to EURO 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje też. Kiedyś w BOTM żądali wpisu wyniku badania zadymienia na Zaświadczeniu, kiedy wnioskowało się u nich o certyfikat. Teraz wystarczy samo Zaświadczenie. Z tego co pamiętam, to do EURO4 było 0,8m-1 a do EURO5 było 0,5m-1. Dalej już normy różniły się ilością NOx a zadymienie pozostawało na tym samym poziomie. Miałem gdzieś stosowny diagram, ale gdzieś mi diabeł ogonem nakrył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja w tej tabelce dla "ropoli" nie widzę podanej wartości zadymienia.8/, a przecież my tylko to możemy zmierzyć :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, cezary napisał:

nie widzę podanej wartości zadymienia.

Bo ta wartość nie przesądza o przynależności do danej klasy emisji. Przepisy określają tylko maksymalną wartość a producenci pojazdów podają jaka jest dopuszczalna wartość zadymienia konkretnego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.