Skocz do zawartości

Demontaż urządzenia do przewozu osób niepełnosprawnych.


wadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Klient zakupił z DE Forda Transita z wyposażeniem do przewozu osób niepełnosprawnych. Jest to samochód osobowy  , 3 miejsca w DR, w rzeczywistości wózek stanowi 4-te. Ale sprawa tyczy się zmian . Mianowicie z racji wysokich kosztów związanych z zalegalizowaniem urządzenia klient chce je  wymontować. I tu mam zagwozdkę co klientowi doradzić , bo jakiż to będzie wówczas  samochód osobowy skoro S1 = 3 , gdzie F 2 =2960 a G=2100 ( im może zmaleć). Z " jednej strony" jest osobowy , ale z "drugiej" brakuje mu miejsc siedzących . Zatem , pozostawić auto jako osobowe , pozostawić jako osobowe ale dołożyć miejsc siedzących , ( jeszcze nie wiem czy są punkty) , dokonać zmiany na ciężarowy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wadi napisał:

Mianowicie z racji wysokich kosztów związanych z zalegalizowaniem urządzenia klient chce je  wymontować.

Koszty związanie ze zwiększeniem liczby miejsc, czy ze zmianą rodzaju pojazdu wcale niższe być nie muszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wadi napisał:

Zatem , pozostawić auto jako osobowe , pozostawić jako osobowe ale dołożyć miejsc siedzących , ( jeszcze nie wiem czy są punkty) , dokonać zmiany na ciężarowy.?

Dlaczego do nas z tym pytaniem się zwracasz?  To należy uzgodnić z klientem. Może wywalać windę i robić podjazd otwierany ręcznie, nie wiemy w jakim celu ktoś go nabył. Ja bym dokładał foteli jeżeli są punkty mocowania.

 

46 minut temu, wadi napisał:

3 miejsca w DR, w rzeczywistości wózek stanowi 4-te.

Poczytaj w uwagach tam może być zapis o wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wadi napisał:

Brakuje dokumentów + UDT , może przekroczyć 2500 zł

Czy to dużo? W porównaniu z używanymi fotelami ze szrotu to może i tak, ale jeżeli wyposażone są w pasy bezpieczeństwa to nie można ich ponownie użyć a cena nowych pasów może przekroczyć 2500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Czy to dużo? W porównaniu z używanymi fotelami ze szrotu to może i tak, ale jeżeli wyposażone są w pasy bezpieczeństwa to nie można ich ponownie użyć a cena nowych pasów może przekroczyć 2500 PLN.

O ile się nie mylę to w autach typu TRANSIT i TRANSIT CUSTOM pasy były zintegrowane z fotelami. Więc nie dyskutujemy tylko o zmianie pasów na nowe tylko o wstawieniu nowych foteli... Koszt kosmiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pojazd . Rzeczywiście 3 fotele, + rampa o napędzie hydraulicznym sterowana elektrycznie do wjazdu wózkiem inwalidzkim. Klient ma sprawę przemyśleć , a rekomendowałem mu pozostawić stan obecny i dopełnić formalności dozorowe. Na podłodze - dwie szyny wzdłużne na których zamontowane są fotele pasażerów i można je dowolnie przemieszczać w przód i w tył . Przy dołożeniu miejsc siedzących konieczna będzie wymiana wszystkich foteli za wyjątkiem fotela kierowcy i demontaż zabudowy podłogi aby uwidocznić punkty kotwiczenia siedzeń ( kanapy). Koszt też niemały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wadi napisał:

rampa o napędzie hydraulicznym sterowana elektrycznie do wjazdu wózkiem inwalidzkim.

Jeżeli po rampie wózek wjeżdża a nie jest podnoszony,to po kiego grzyba dozór znaczy się nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wadi napisał:

Przy dołożeniu miejsc siedzących konieczna będzie wymiana wszystkich foteli za wyjątkiem fotela kierowcy i demontaż zabudowy podłogi aby uwidocznić punkty kotwiczenia siedzeń ( kanapy). Koszt też niemały .

No to już masz problem z głowy. Tak to jest jak się kupuje bo cena dobra, a potem myśli co ja z tego zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sad_madman napisał:

Więc nie dyskutujemy tylko o zmianie pasów na nowe tylko o wstawieniu nowych foteli... Koszt kosmiczny. 

:OK:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.