Skocz do zawartości

zetor 7211 zmiana ilości miejsc


diagnosta25

Rekomendowane odpowiedzi

Klient chce zrobić zmianę ilości miejsc w zetorze 7211.

W DR. jest 1 a fabrycznie posiada 2.

Musi posiadać oświadczenie z warsztatu o dokonanych zmianach.

Zdjęcia posiada przed montażem i po montażu , oczywiście oryginalne siedzenie mocowane w fabryczne miejsce.

Czy musi posiadać jakieś dodatkowe oświadczenia, dokumenty ?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągniku rolniczym dopuszcza się samodzielne zmiany dotyczące dodatkowego miejsca siedzącego, bez zmian konstrukcyjnych.

§ 46. 4. warunków technicznych, pozostaje pytanie jak potraktować zapis w DR ze stanem faktycznym, UD?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co najlepsze są WK które odwołują się do pism z przed 20 lat że np C-330 nie może mieć dwóch miejsc bo napisał im ursus kiedyś tam że nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprzestano produkcji c-330 w latach 80-tych XX wieku, więc ile lat mają mieć pisma go dotyczące. Co ciekawe, Ciotka Wiki podaje że producent na zamówienie dostawiał dodatkowe siedzisko na błotniku. W żadnych znanych mi pozycjach literatury z epoki (okresu produkcji) nie znalazłem potwierdzenia tego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wrc69 napisał:

 W żadnych znanych mi pozycjach literatury z epoki (okresu produkcji) nie znalazłem potwierdzenia tego faktu.

Proszę:

20200916_140849.jpg

Co prawda c325

20200917_081221.jpg

20200917_081229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diagnosta25 napisał:

Wracając do tematu, więc jak wy to widzicie? 

Normalnie , masz podane warunki , i wymiary siedzenia  jak pasuje to do dzieła.W nowszych  (major80) mimo że jest siedzisko na błotniku fabrycznie to z tymi warunkami nie za bardzo, w 7211 nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wrc69 napisał:

, Ciotka Wiki podaje że producent na zamówienie dostawiał dodatkowe siedzisko na błotniku.

Pamiętam z dzieciństwa, że C-330 miewały właśnie takie siedzenia jak na powyższych zdjęciach.

1 godzinę temu, duchu napisał:

.W nowszych  (major80) mimo że jest siedzisko na błotniku fabrycznie to z tymi warunkami nie za bardzo, w 7211 nie wiem.

7211 zapewne spełniało warunki, gdyż do nauki jazdy w konfiguracji z dwoma miejscami było używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U  nas w okolicy w szkole rolniczej mają Fergusony 255 także do nauki jazdy, więc myślę ze da się ogarnąć warunki dla dodatkowego siedzenia jeśli się chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

.7211 zapewne spełniało warunki, gdyż do nauki jazdy w konfiguracji z dwoma miejscami było używane.

5211 tez na L chodziło i też 2 miejsca.

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

U  nas w okolicy w szkole rolniczej mają Fergusony 255 także do nauki jazdy,

255 na L -to chyba za karę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 08:05, duchu napisał:

Co prawda c325

To konstrukcja z lat 1959-63. Po 325 był 328 i dopiero 330. To jakbyś założył westernowe siodło z muła na Yamahę Virago.

Nie wiem czy bym się odważył dopisać dodatkowe miejsce na ciągniku rolniczym widząc ławkę z rurki i listwy drewnianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Dopuszcza się umieszczenie w ciągniku rolniczym i leśnym siedzenia dla pasażera, o ile spełnione są następujące
warunki:
1) siedzenie powinno być tak umieszczone, aby pasażer nie był narażony na niebezpieczeństwo i nie stwarzał
ograniczenia w kierowaniu ciągnikiem;
2) siedzenie powinno być wyposażone w oparcie ustalające boczne i tylne o wysokości co najmniej 200 mm;
wymagania tego nie stosuje się, jeżeli oparcie siedzenia jest utworzone przez część kabiny lub ramy ochronnej;
3) poduszka siedzenia powinna być miękka i elastyczna;
4) ciągnik powinien być wyposażony w podnóżek na stopy pasażera oraz uchwyty ręczne umożliwiające dostęp do
siedzenia pasażera oraz ułatwiające pasażerowi utrzymanie tej pozycji;
5) siedzenie powinno mieć co najmniej 400 mm szerokości i 300 mm głębokości;
6) oparcie siedzenia powinno mieć wysokość co najmniej 200 mm; warunku nie stosuje się do ciągników, w których
istnieje zamknięta konstrukcyjnie przestrzeń za siedzeniem pasażera;
7) wolna przestrzeń ponad powierzchnią siedzenia dla pasażera powinna wynosić 920 mm; jeżeli ciągnik spełnia
wszystkie wymagania dotyczące ochrony kierowcy, lecz jego konstrukcja uniemożliwia wolną przestrzeń o takim
wymiarze, to warunek dotyczący wolnej przestrzeni ponad powierzchnią siedzenia dla pasażera można ograniczyć
do 800 mm, o ile część dachu nad siedzeniem pasażera będzie miała właściwe miękkie pokrycie;
8 górna część wolnej przestrzeni nad siedzeniem pasażera może być ograniczona z tyłu i z boków wyłącznie przez
promień nieprzekraczający 300 mm, przy czym jako wolną przestrzeń rozumie się w tym przypadku obszar
zaczynający się w pionie nad przednim skrajem siedzenia dla pasażera;
9) wyposażenie w siedzenie dla pasażera nie może powodować powiększenia szerokości całkowitej ciągnika.

 

No ale przecież pisze jak byk kiedy można dołożyć siedzenie i jakie ma być.

Edytowane przez Rafi90
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafi90 napisał:

przecież pisze jak byk kiedy można dołożyć siedzenie i jakie ma być.

W dodatku zapis ten funkcjonuje w niezmienionej formie od ponad 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrc69 napisał:

To konstrukcja z lat 1959-63. Po 325 był 328 i dopiero 330. 

Nie wiem czy wiesz na czym polegają różnice miedzy nimi, pierwszy skan jest C330 ,reszta C325.. Do takich instrukcji dostęp miałem- takie zapodałem . a jest to odpowiedz na TWÓJ post

 

W dniu 16.09.2020 o 11:49, wrc69 napisał:

........... W żadnych znanych mi pozycjach literatury z epoki (okresu produkcji) nie znalazłem potwierdzenia tego faktu.

Tak więc...

 

1 godzinę temu, wrc69 napisał:

 To jakbyś założył westernowe siodło z muła na Yamahę Virago.

Nie wiem czy bym się odważył dopisać dodatkowe miejsce na ciągniku rolniczym widząc ławkę z rurki i listwy drewnianej.

Nie rozumiem insynuacji.

Ale jak to ktoś sie nie dawno wypowiedział na tym forum: "I to jest czasami (czasami, piszę) bolączka tego forum: poszukiwanie drugiej dziury w d... rugiej stronie.

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjąłeś Kolego że to atak ad-personam, śpieszę wyjaśnić że to tak nie jest. Jeśli poczułeś się urażony, przepraszam.

Chodziło mi, że mamy tu dostawić dodatkowe miejsce w ciągniku rolniczym, producent pozwala, katalog części pokazuje jak to wyglądało. Ale to było w latach 50-tych; 60-tych ubiegłego wieku i teraz (to już jest wyłącznie moje zdanie) trochę zmieniły się przepisy. Nie odważyłbym się podpisać pod ławeczkę z desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

Ale to było w latach 50-tych; 60-tych ubiegłego wieku i teraz (to już jest wyłącznie moje zdanie) trochę zmieniły się przepisy. Nie odważyłbym się podpisać pod ławeczkę z desek

Przepisy w dalszym ciągu są bardzo liberalne nawet dla samochodów:

Cytat

3) górna część oparcia przednich siedzeń samochodu osobowego powinna być miękko wyściełana; przepisu nie stosuje się do samochodu terenowego;

Ja bym się nie wahał dopuścić ciągnika rolniczego z takim siedzeniem pod warunkiem spełnienia wszystkich wymiarów a z tym zdecydowana większość ciągników ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.