Skocz do zawartości

Podmiana foteli na inne ?


sad_madman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa pytania (w sumie dwie wersje jednego):

1. Przyjeżdża pojazd na zmiany konstrukcyjne. Obecnie ma 8+1 miejsc. Celem zmian byłoby wyrzucenie ostatniego (trzeciego) rzędu siedzeń i pozostawienie pierwszego oraz drugiego. Właściciel pojazdu tak naprawdę wyrzucił z pojazdu wszystkie oryginalne fotele i wstawił sobie jakieś wygodniejsze (ale za to używane) fotele w pierwszym i drugim rzędzie. 

2. Przyjeżdża pojazd na przegląd, liczba miejsc w DR zgadza się z tą jaka jest w rzeczywistości. Problem jest jednak taki, że wszystkie fotele zostały wymienione na inne. 

Zakładamy, że w każdym z powyższych przypadków fotele miały zintegrowane pasy bezpieczeństwa (2pkt lub 3pkt) lub jedno kotwiczenie (klamra) była w konstrukcji fotela a pozostałe w konstrukcji nadwozia.

 

Czy w przypadku powyższych sytuacji jakoś drążycie temat czy po prostu stosujecie zasadę z Krolla "sztuka jest sztuka" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Robimy badanie zmian konstrukcyjnych polegających na usunięciu ostatniego rzędu siedzeń. Robimy zdjęcia, opisujemy dokonane zmiany (piszemy jaką usługę wykonał warsztat, co zrobiono lub co zostawiono itp+ faktura z warsztatu na dokonaną usługę usunięcia kanapy (kod działalności gospodarczej PKD 45.20Z- możliwość wykonywania tego typu usług). Pozostałych foteli bym się nie czepiał o ile przymocowane są pewnie a nie na "sztukę".

Ad2. Też bym się nie czepiał o ile przymocowane są jak należy, nie na sztukę :D

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daro92duc napisał:

Ad 1. + faktura z warsztatu na dokonaną usługę usunięcia kanapy (kod działalności gospodarczej PKD 45.20Z- możliwość wykonywania tego typu usług). 


 

A to po co? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to po co? Pozdrawiam.
A można sobie samemu dokonywać zmian konstrukcyjnych w pojeździe? Może to zrobić tylko uprawniony warsztat (PKD 45.20Z). Więc faktura do wglądu czy jakieś oświadczenie z warsztatu na wykonaną usługę

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Daro92duc napisał:

A można sobie samemu dokonywać zmian konstrukcyjnych w pojeździe?

Jeżeli nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu to PKD nie jest potrzebne, można nawet w stodole to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 16.09.2020 o 22:55, sad_madman napisał:

1. Przyjeżdża pojazd na zmiany konstrukcyjne. Obecnie ma 8+1 miejsc.

Ustalamy czy jest to samochód osobowy, czy ciężarowy. To podstawa.

Jeśli osobowy, to nie interesuje nas ilość foteli, bo fotel to nie to samo co miejsce siedzące. Ilość miejsc siedzących może być 8+1 a foteli 5. Nic tutaj nie zmieniamy bo liczy się ilość punktów mocowania przy ustalaniu liczby miejsc siedzących.

A jeśli istnieją fotele, to interesuje nas to, czy fotele są prawidłowo zamontowane w uchwytach producenta i czy każdy istniejący fotel posiada pasy.

S.1 w DR  nie musi się równać ilości foteli!

W dniu 17.09.2020 o 08:03, tobiasztj napisał:

Jeżeli nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu

Fałsz.

Zmian konstrukcyjnych pojazdu może dokonać tylko warsztat, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit b ustawy Prawo o ruchu drogowym, który zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności prowadzi działalność w zakresie obsługi i naprawy pojazdów – kod PKD 50.20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda

1 godzinę temu, Pik napisał:

o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit b ustawy Prawo o ruchu drogowym

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:
a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1,
b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pik napisał:

Fałsz.

😀

Widzę, że kolega tak tylko liznął tematykę badań, przeczytał kilka wyroków i wydaje mu się, że zna się na badaniach technicznych. Jak nabierzesz trochę doświadczenia to mam nadzieję, że nauczysz się również pokory.  Nikt nie wie wszystkiego i nikt nie jest uprawniony do takich stwierdzeń.

1 godzinę temu, Pik napisał:
W dniu 17.09.2020 o 08:03, tobiasztj napisał:

Jeżeli nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu

Fałsz.

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Jest tak jak napisał kolega Grzegorz. Teraz wypadałoby przeprosić publicznie za słowo "Fałsz".

 

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pik napisał:

takie rzeczy można robić tylko w Stanach

A kto Ci zabroni w Polsce to zrobić ? masz kasę to sobie robisz, tylko ja bym w tedy zrobił dwa buty 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wacek napisał:

A kto Ci zabroni w Polsce to zrobić ? masz kasę to sobie robisz, tylko ja bym w tedy zrobił dwa buty 😄

I błotniki na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacdiag Że ktoś sobie fotel wymienił w motocyklu?

2 godziny temu, Jacdiag napisał:

Reflektory zamontowane za nisko, tylne kierunki pod wielkim znakiem ?

No widzicie, a w Stanach jeździć nim można. Widziałem niejeden zlot dziwnych pojazdów i nikt tam z tego nie robi nikomu problemu. A u nas tysiące SKP kontroluje samochody a wypadki i tak są ... tak jak z tą nieszczęsną przyczepą

Gdy są SKP, to ludzie zamiast się zastanowić czy dojadą bezpiecznie, polegają na "wiedzy i doświadczeniu" diagnosty i na wbitej pieczątce do DR, myślą że cały rok mogą jeździć bezpiecznie skoro przeszedł badanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pik napisał:

a w Stanach

Można spać z kałachem pod poduszką, dostać wyrok kilkukrotnego dożywocia, w San Francisco karalne jest mycie samochodów zużytą bielizną, w Arkanzas  mężczyzna ma prawo bić swoją konkubinę pod warunkiem, że nie robi to częściej niż raz w tygodniu...  

i nikt tam z tego nie robi nikomu problemu.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pik napisał:

Widziałem niejeden zlot dziwnych pojazdów i nikt tam z tego nie robi nikomu problemu.

A powiedz co się dzieje z właścicielem/użytkownikiem takiego pojazdu jak dochodzi do wypadku (o śmiertelnym nawet nie myślę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wiedziałem, że coś nie tak czasami jest na tym forum. Zadałem dwa dosyć proste pytania i nagle się okazuje, że dyskusja rozwinęła się w stronę jeżdżących butów. 

W dniu 27.09.2020 o 10:23, Pik napisał:

Jeśli osobowy, to nie interesuje nas ilość foteli, bo fotel to nie to samo co miejsce siedzące. Ilość miejsc siedzących może być 8+1 a foteli 5. Nic tutaj nie zmieniamy bo liczy się ilość punktów mocowania przy ustalaniu liczby miejsc siedzących.

A jeśli istnieją fotele, to interesuje nas to, czy fotele są prawidłowo zamontowane w uchwytach producenta i czy każdy istniejący fotel posiada pasy.

Tego fragmentu wypowiedzi w ogóle nie pojmuję. Dlaczego liczba miejsc w dowodzie miałaby się nie zgadzać z faktyczną liczbą foteli jaką mam zamontowaną na pojeździe podczas przeglądu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.