Skocz do zawartości

Zmiana diagnosty


BOY96

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy da rade to jakoś wyprostować, chodzi dokładnie o zmiane w programie stacja informacji o wykonującym przegląd, dzisiaj przypadkowo na zakończenie badania nie zmieniłem nazwiska i poszło jako mój zmiennik chociaż w pieczątce fizycznie jest moja pieczątka, gdy wchodzę w korektę badania i zmieniam nazwisko to i tak po zamknięciu okienka w programie zostaje tamto poprzednie nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W patronacie korekta, zmiana operatora i po temacie. Wyskoczy jeszcze komunikat czy chcesz przejąć badanie i wsio. Później ewentualnie może się raport nie zgadzać bo stówę za paragon pociągnie na kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "P" wystarczy się zalogować jako inna osoba i wejść w badanie przez korektę i program pyta czy chcę to badanie przejąć czy tylko zrobić korektę bez przejęcia badania i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak mogłeś walnąć takiego babola, skoro Stacja przy każdej okazji pyta o hasło użytkownika?

W patronacie rzeczywiście takie sytuacje mogą się zdarzyć, ale są łatwe do odkręcenia.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Czolgista napisał:

Tylko jak mogłeś walnąć takiego babola

Jakoś tak z automatu poszło, u nas w firmie wszyscy mamy takie samo hasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko stacja inne programy też maja np nr. diagnosty i hasło , możliwość przejęcia badania przed wpisaniem na rejestr, ale zmianę diagnosty który wykonał badanie to raczej nie, kontaktuj się z serwisem bo może trzeba usunąć badanie i wprowadzić na siebie  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BOY96 napisał:

Jakoś tak z automatu poszło, u nas w firmie wszyscy mamy takie samo hasło.

jaki to ma sens ? Może jeszcze to hasło brzmi "123" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech będzie i "007" ... mało istotne.

Natomiast rzeczywiście sensu w jednym haśle dla wszystkich nie widzę też. No po za możliwością takich jak opisany babol, lub klepania na konto kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nikt nie zna innych haseł niż swoje, to jest nie możliwe, żeby kolega znał hasło, nawet szef nie zna mojego hasła.

Godzinę temu, sad_madman napisał:

hasło brzmi "123"

a nie lepiej admin ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wacek napisał:

(...) nawet szef nie zna mojego hasła.

Myślę, że akurat dla  " szefa" zdobyć uprawnienia administracyjne oprogramowania stacyjnego to jak : " dla byka kartofel ", a z tymi uprawnieniami można wszystko...

... tylko po co ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

a z tymi uprawnieniami można wszystko...

Uprawnienia admina w programie stacyjnym to "pan pikuś" w porównaniu do uprawnień programisty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, leski66 napisał:

że akurat dla  " szefa" zdobyć uprawnienia administracyjne

mylisz się, mój komputer jest zastrzeżony zatem nawet szef go nie uruchomi, może jedynie przetrzeć klawiaturę. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wacek napisał:

mój komputer

Znaczy się jesteś na tej Twojej skp właścicielem, szefem i diagnostą w jednym,  tylko pozazdrościć takiej przedsiębiorczości. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, leski66 napisał:

Myślę, że akurat dla  " szefa" zdobyć uprawnienia administracyjne oprogramowania stacyjnego to jak : " dla byka kartofel ", a z tymi uprawnieniami można wszystko...

... tylko po co ? :smile:

Wszystko zależy od tego w jaki sposób napisane jest oprogramowanie. Jeżeli pisał to kiepski student na zaliczenie semestru to pewnie jest łatwo, jeżeli jednak pisał to doświadczony programista dla którego ważne się bezpieczeństwo i się na tym zna to tak naprawdę "uprawnienia administratora" nic mu nie dadzą w tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. :smile:

Patrząc na tematową " zagwostkę " zmiany nazwiska diagnosty, przyporządkowanej do konkretnego badania technicznego " powinno " dać się wykonać z poziomu minimalnych uprawnień jakimi są uprawnienia administratora. ( przecież w rejestrze zostaje ślad : kto, kiedy, co zmieniał ).

Tylko nie rozumiem takiego postępowania :

W dniu 19.09.2020 o 11:33, BOY96 napisał:

(...) u nas w firmie wszyscy mamy takie samo hasło.

Podejrzewam,  że w Waszej firmie,  może nie być to, odosobniony przypadek.  :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 19.09.2020 o 09:12, BOY96 napisał:

Mam takie pytanie, czy da rade to jakoś wyprostować, chodzi dokładnie o zmiane w programie stacja informacji o wykonującym przegląd, dzisiaj przypadkowo na zakończenie badania nie zmieniłem nazwiska i poszło jako mój zmiennik chociaż w pieczątce fizycznie jest moja pieczątka, gdy wchodzę w korektę badania i zmieniam nazwisko to i tak po zamknięciu okienka w programie zostaje tamto poprzednie nazwisko.

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, za rzadko tu bywam :-(
Można to zmienić wyłącznie przy pomocy naszego serwisu (ale można) - taka funkcjonalność wprowadzona została celowo ze względu na dawne ograniczenia SI CEP.
Diagnosta - niestety - powinien wiedzieć co robi, to jego warsztat pracy. Korektę może wprowadzić oczywiście każdy ...

Lekiem na całe zło jest ustawienie sobie różnych haseł dla różnych użytkowników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.