Skocz do zawartości

Badania Dodatkowe przy Okresowych


szym1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak sprawa ma się w praktyce odnośnie badań dodatkowych przy wykonywaniu badań okresowych?

Jeśli pierwszy raz (L, TAXI , Uprzywilejowane et.) -> zaświadczenie -> wpis wk wiadomo,

Pytanie jak to jest z Pojazdami mającymi wpis w DR, za każdym razem rejestrujemy 2xbadanie, 2xcepik i wykonujemy stosowne czynności do okresowego i dodatkowego wg. zakresu, tak?

Czy mój tok rozumowania jest prawidłowy i zgodny a aktualną sytuacją prawną?

 

Dzięki za konsultacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szym1234 napisał:

za każdym razem rejestrujemy 2xbadanie, 2xcepik i wykonujemy stosowne czynności do okresowego i dodatkowego wg. zakresu, tak?

Literalnie to badań dodatkowych nie wykonuje się cyklicznie a jednorazowo i za rok samo OBT a sprawdzenie warunków dodatkowych zawarte jest w cenie OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli wziąłbyś np dodatkową kasę za sprawdzenie wyposażenia dodatkowego L, robiąc okresowe i z cennika wybierając 2 opłaty? Znam wiele stacji które robią tak od zawsze... Wiele z nich jest kontrolowanych przez TDT i nikt z tym problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danielg539 napisał:

Literalnie to badań dodatkowych nie wykonuje się cyklicznie a jednorazowo i za rok samo OBT a sprawdzenie warunków dodatkowych zawarte jest w cenie OBT.

I właśnie o ten dylemat mi chodziło, żeby było to logiczne i prawnie wytłumaczalne i trzymać się dobrego stanowiska, bo dodatkowe to od L, TAXI po BUS100 czy ADR...wykonywać bezpieczniej co roku...naciągając w tę stronę? czy sprawdzać warunki przy okresowym nie rejestrując dodatkowego i opłaty od niego, w takim razie powinna się zawierać adnotacja spełnia/nie spełnia, bo jeśli nie spełnia itd... 

PS. od klientów słyszę, że jest "różnie" i interpretacje też jak widać różne

Edytowane przez szym1234
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafi90 napisał:

Znam wiele stacji które robią tak od zawsze... Wiele z nich jest kontrolowanych przez TDT i nikt z tym problemu nie ma.

Ja tez znam, jak również znam SKP,  które robią wiele innych rzeczy niezgodnie z przepisami. Fakt kontroli ich przez TDT nie jest wyznacznikiem poprawności stosowania przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie L, też uważałem , ze nie jest potrzebne powtarzanie cykliczne, tylko warunki dodatkowe w ramach okresowego ( większość skp - 2 badania) natomiast mam na badaniu BUS100 z wpisem i robię OBT i DBT, kolejnym razem przyjeżdża straż pożarna z OSP i kolejne zastanowienie, którą pójść drogą, stąd prośba o konsultacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma odważnego który by przy ADR trzasnął tylko okresowe :) Póki co od roku brak u mnie takich badań ale klient zapewne sam wnioskuje o komplet.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szym1234 napisał:

Myślę, że nie ma odważnego który by przy ADR trzasnął tylko okresowe

A ja myślę ze tacy co piszą ze robią tylko okresowe powinni napisać na jakiej stacji pracują zareklamować się może nawet i skarbówka się zainteresuje  tym jak są wykonywanie badania jeden robi inny nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MCH82 a VAT też robisz przy OBT. To tak odnośnie twojego stwierdzenia

8 minut temu, MCH82 napisał:

skarbówka się zainteresuje  tym jak są wykonywanie badania jeden robi inny nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze Ty nie bierzesz pieniędzy za dodatkowe badanie to nie jest tylko twoja spawa od badania odprowadzane są podatki wiem bo miałem kontrole i to sprawdzali jak również cenę badan czy nie zmniejszałem kontrole poł roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pytam czy przy każdym OBT robisz badanie VAT, jeśli pojazd posiada odpowiedni wpis w DR. Póki co nie odpowiedziałeś.

5 minut temu, MCH82 napisał:

To ze Ty nie bierzesz pieniędzy za dodatkowe badanie to nie jest tylko twoja spawa

Skąd wiesz za co biorę pieniądze, a za co nie. Poza tym Daniel już wyjaśnił kwestię wykonywania DBT, ale pozwól, że dołożę swoją cegiełkę

Cytat

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

 

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR robię jeśli klient wnioskuje. L, taxi, uprzywilejowany itp. sprawdzam w ramach okresowego. Twój ruch.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aboz napisał:

ADR robię jeśli klient wnioskuje. L, taxi, uprzywilejowany itp. sprawdzam w ramach okresowego.

w zaświadczeniu wspominasz spełnia/nie spełnia dla: ... ( bo takich pozycji np. w SKO pro nie ma - trzeba z palca )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MCH82 napisał:

VAT robię tylko raz- zadowolony

Czyli wybiórczo traktujesz to, przy czym tak stanowczo się upierasz. Raz robisz DBT do OBT, a innym razem olewasz. A co na to skarbówka, powiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas badania dodatkowe na Taxi, L itp robi się co roku i za każdym razem pobieramy dodatkową opłatę. Wyjątkiem jest VAT, robimy jednorazowo. Takie zalecenie Wydziału Komunikacji. Póki co żaden klient się nie buntował :)

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie

5 minut temu, aboz napisał:

co na to skarbówka, powiedz...

Na to uczulam bo jakaś za przeproszeniem k...a naskarżyła do US i sprawdzali czy pobieram kasę za te badania do Vatu się nie przyczepili wiec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.