Skocz do zawartości

Nowy " image " Forum


leski66

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Czy dodany ( odnośnik 🔗 ) do postu mógłby mieć :

- np. od razu niebieski kolor ( a nie po najechaniu na niego ), byłoby to bardziej czytelne - szybko zauważalne .

Z góry dziękuję nad pochyleniem się nad sprawą. :smile:

Ps ( miałem jechać na ryby - ale tylko miałem 8/ - zmiennik coś słabawy - oby nie " zaraza " :silent: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Co  oznacza " klaszcząca łapka " przy zdjęciu profilowym i  " dymek " z 3,4k ?

Mógłby mi ktoś to sprecyzować ?

Dziękuję. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, leski66 napisał:

dymek " z 3,4k

Ilość wypowiedzi w zaokrągleniu😀( 3352 w Twoim przypadku)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 12:46, Paprock napisał:

Mi „nowicjusz” wychodzi

Zgadza się, następny w kolejce jest " Apperentice " - uczeń :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że @Paprock  jest jednak wyróżniony na forum i to jak najbardziej słusznie. U innych widzę podpis "Forumowicz" a On ma "Forumowicz3", "cóś" w tym musi być. :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szkoły na maksymalnie takiej ocenie przebrnąłem! Trzy na szynach albo dwa plus! ;D

Znalazł byś mi lepiej info z cepiku, że opłata ewidencyjna do wszystkiego jest pobierana, w tym INNYCH CZYNNOŚCI = HAKA.

Gdzieś to było linkowane, cytowane, a za  pioruna nie umiem znaleźć. 

A forum tak muli, że choroba jasna! :nausea: Miele i miele "zapisywanie" i nic się nie dzieje. I tak od kilku dni. Bez różnicy, czy komp w robocie, czy klikam na domowym. Najszybciej idzie na smartfonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock "wyczyść dane przeglądania w przeglądarce" zwłaszcza ciasteczka, a najlepiej wszystko, często taka czynność pomaga w płynniejszym działaniu przeglądarki. Co do :

23 minuty temu, Paprock napisał:

Znalazł byś mi lepiej info z cepiku, że opłata ewidencyjna do wszystkiego jest pobierana, w tym INNYCH CZYNNOŚCI = HAKA.

W związku z pracą na apce :giggle:, jak kliknę że chcę wykonać "inne czynności - hak" to OE znika, robię więc toto za 35 zł., czy poprawnie to jest nie wiem, ale jak dla mnie korzystniej bo łatwiej wydawać resztę. :wink:

P.S. Mnie forum i cały net hula że ho ho. :wink:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Apka apką, ale mi chodzi o takie jasne info z cepikowej strony. Nie pomiętam kto to wklejał. Może @leski66, a może inna ‚chorera’. 😉

Wałkowaliśmy o tej opłacie gdzieś i ktoś zacytował taki ładny tekst, ale kto, gdzie i kiedy, to nie przypomnę. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA CYFRYZACJI1)
z dnia 10 lipca 2019 r.
w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców

§ 2. 1. Wysokość opłaty ewidencyjnej wynosi:

2) 1 za:

c) przeprowadzenie badania technicznego pojazdu,

a nie

12 godzin temu, Paprock napisał:

opłata ewidencyjna do wszystkiego jest pobierana, w tym INNYCH CZYNNOŚCI = HAKA.

http://www.cepik.gov.pl/documents/76251/76598/Rozporządzenie+w+sprawie+opłaty+ewidencyjnej+z+11+lipca+2019+r/a9bd08c1-9cdd-4667-820f-b2d7efebc24f

 

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/rozporzadzenie-w-sprawie-oplaty-ewidencyjn-1

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paprock napisał:

że opłata ewidencyjna do wszystkiego jest pobierana

Nie do wszystkiego tylko od badania technicznego. Jest to w art. 83 PoRD: "...Art. 83. 1. Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej...", oraz art. 81b ust. 3 za licznik "...za dokonanie odczytu wskazania drogomierza wraz z jednostką miary oraz opłaty ewidencyjnej. ..."

Dlatego jest dylemat czy jak robimy HAK na inne czynności, to pobieramy OE czy nie. Teoretycznie tak, ponieważ za badanie, którego nie ma, a powinno się przeprowadzić (ponieważ adnotacja jest wpisywana po przeprowadzeniu badania) pobiera się OE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 roku Norbert pisał:

Cytat

opłatę ewidencyjną pobieramy od wszystkich wpisów do rejestru badań technicznych, wliczając w to
badania poprawkowe, negatywne, inne czynności itp.
uwaga! od w/w reguły jest wyjątek pojazdy resortowe, z wyłączeniem pojazdów Straży Pożarnej
patrz wyjaśnienia poniżej!

http://norcom.com.pl/download/cepik/IT.NORCOM_CEPiK_2017_11_12.pdf

31 minut temu, adam1501 napisał:

ponieważ za badanie, którego nie ma, a powinno się przeprowadzić

Adaś nominacja do kategorii "ZŁOTE USTA 2021"  🙊🙉🙈😅

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paprock napisał:

A forum tak muli, że choroba jasna!

U mnie " było " to samo.... ale

14 godzin temu, cezary napisał:

"wyczyść dane przeglądania w przeglądarce" zwłaszcza ciasteczka, a najlepiej wszystko, często taka czynność pomaga w płynniejszym działaniu przeglądarki.

I teraz jest ekstra-git.

Dzięki @cezary :piwo

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szkoda, że jak " najedzie się wskaźnikiem na użytkownika, który jest online ", to nie można podejrzeć w tej tabelce, która się wyświetla co robi w danym momencie, czyli jaki temat przegląda.

Natomiast można to zrobić po rozwinięciu zakładki " Kto jest online " - tylko, że wtedy trza takiego " gagatka " odszukać.

Nie ukrywam, że w starym Forum to było i mi pasowało.

Czy można to przywrócić ? - Proszę. :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Czy można byłoby zmienić/przestawić ? :

- bez logowania jest OK, bo wyświetla się w górnym prawym rogu :

1766330983_Forum1.JPG.1ca69c3cbf8b75c794c49b4b49f1260d.JPG

To jest " normalne " i jest GIT ! :smile:

- jak się zaloguję to w tymże górnym prawym rogu jest :

Forum.JPG.05f49c488866f701c4ac41ec2e2b8268.JPG

Jest to " denerwujące " :silent: , ponieważ mi osobiście to do niczego nie jest potrzebne, a żeby podejrzeć ( Aktualne tematy ) trza szarpać kółkiem myszy w dół. 8/

Czy nie można tego tak " ustawić/poukładać ", żeby : czy zalogowany, czy nie, można byłoby od razu luknąć w ( Aktualne tematy ) ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leski66 napisał:

w tymże górnym prawym rogu

Jest tam też ikona/link pt. "nie czytana zawartość"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest, ale... trza w nią kliknąć, jakby były od razu " Aktualne tematy " - to tylko rzut oka i wiadomo o co kaman, a tak po zalogowaniu patrzy się w statusy, które na dobrą sprawę mało są potrzebne. 8/

Wg/m morał z tego taki, że nie zalogowany użytkownik więcej " widzi " co dzieje się na Forum - oczywiście bez klikania i przewijania. :smile:

Edytowane przez leski66
stylistyka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66 ma rację, info o zmianie statusu są nieistotne, a zresztą jakie są tam daty ostatnich wpisów, sprzed kilku miesięcy więc spokojnie można to zrzucić na sam dół strony, liczbę uczestników też nieco niżej i mamy to co ważne, czyli "nieprzeczytane" wpadające prosto w oczy. :wink:

Brawo @leski66 za twórczą sugestię. :OK:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.