Skocz do zawartości

Obowiązki diagnostów samochodowych - identyfikacja pojazdu


Pik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ketiw38 napisał:

I ni cholery nie da się tam umieścić 8 pasa.

Ale da się umieścić fotel, który:

"Tylny fotel pasażera, środkowy w 2 rzędzie i boczny lewe w 3 rzędzie. Wbudowane pasy bezpieczeństwa. Obicie korpusu z plastiku. Pochylenie do pozycji stolik." To cytat z instrukcji obsługi Peugeot 807.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rewers napisał:

To cytat z instrukcji obsługi Peugeot 807.

I właśnie dlatego nie rozumiemy się. Jeszcze raz napiszę:

Jak jest siedem foteli to z ósmego miejsca (pasu bezpieczeństwa) nici...

W tym jest cały problem i niezrozumienie.

Czy dalej twierdzisz, że zakładający temat ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rewers napisał:

Zauważ, że skoro producent wyprodukował pojazd, do którego można wmontować fotele lub kanapę na 2 lub 3 miejsca i otrzymał na to rozwiązanie konstrukcyjne homologację, to rolą diagnosty jest jedynie dokonanie oceny sprawności takiego rozwiązania.

Mam nadzieję , że wiesz co to jest "Oświadczenie o danych niezbędnych do rejestracji", dlaczego się je w Polsce stosuje, jakie dane zawiera i z jakich przepisów one wynikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ketiw38 napisał:

Jak jest siedem foteli to z ósmego miejsca (pasu bezpieczeństwa) nici...

Czy dalej twierdzisz, że zakładający temat ma rację?

Tak ma rację. I tu wracamy do pierwszego posta, który napisał PIK i przytoczonych tam przepisów. Jeśli uważnie go przeczytasz to może dojdziesz do wniosku, że nie można tu mówić o żadnych niezgodnościach ect. Właściciel pojazdu równie dobrze mógł zgubić ten 8 fotel i mieć tylko 7 foteli, a pojazd dalej posiada 8 miejsc siedzących a nie 7. Diagnosta na własną obronę może w uwagach napisać, że w trakcie badania w pojeździe było zamontowanych 7 siedzeń, ale nie może dać N za jakieś niezgodności.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rewers napisał:

Właściciel pojazdu równie dobrze mógł zgubić ten 8 fotel i mieć tylko 7 foteli,

Naprawdę pójdź , zatrzymaj nie wiem co Nie mógł zgubić 8 fotela/ 8 pasa bezpieczeństwa - bo takiego wyposażenia nie ma!!!

Owszem jest możliwość osmiejscowego, ale w innym wyposażeniu!!!

 

Idąc dalej waszym tokiem rozumowania to sharanom, Galaxy zarejestrowanym na 5 osób należy dawać niezgodność bo mają przecież możliwość montażu pasów oraz siedzeń (lae nie są w nie wyposażone i mogą zgodnie z instrukcją być wyposażone tak, żeby spełniały 7 osobowe) Czyli wszystkie 5 miejscowe są niezgodne z instrukcją.

 

 

PS Mają uchwyty w podłodze.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz swoje racje, ja mam swoje. Widzę, że Ty zdania nie zmienisz, ja też nie mam takiego zamiaru.  W każdym razie dziękuję tym wszystkim forumowiczom, którzy zabierali merytoryczny głos w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.