Skocz do zawartości

Rejestracja Przegląd i Motosport czyli czy da się to zrobić profesjonalnie....


4mamut

Rekomendowane odpowiedzi

4mamut - temat przeglądów samochodów rajdowych w PL - zwłaszcza na nowych zasadach (zdjęcia pojazdu) to przysłowiowe "kopanie się z koniem", wiec  zamiast tracić czas, nerwy i energię zorientuj się jak sprawa wygląda np. w Czechach  (ZTCW to podobno tam się da) - jest cala masa firm pomagających w rejestracji samochodu za granicą, więc udzielą informacji. Może się okazać, że rozwiązaniem będzie firma np. w Czechach lub Słowacji   i rejestracja samochodów rajdowych tam (swojego, kolegów - na współwłasność np. 1% wartości itp.).

P.S. W PL prawo tworzy się "na kolanie" - i "jakoś to będzie", po czasie wprowadza się dodatkowe regulacje i poprawki, bo pojawiają się problemy (tak jak było np.: ze zmniejszonymi tablicami - można było je mieć, ale zmniejszone miejsce na tablicę równocześnie powodowało niezgodność z war. tech. - zmieniono to dopiero w tym roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja samochodu za granicą nie rozwiązuje problemu, ktoś kto mieszka obok granicy to OK, ale w moim przypadku to bez sensu. Przeglądy, ubezpieczenie, sprzedaż itd.

Jak skończę auto potrzebne będzie mi tylko pozytywne badanie techniczne (lub nie tylko a raczej aż) .  Prościej jest samemu zrobić kurs i zostać diagnostą :)

Jeżeli wejdą zdjęcia to tylko lepiej, bo skoro żadna rajdówka nie dostanie przeglądu to PZM będzie miał problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 14:44, 4mamut napisał:

Prościej jest samemu zrobić kurs i zostać diagnostą

Złoty strzał: zrobić uprawnienia, klepnąć rajdówkę, stracić uprawnienia za klepnięcie rajdówki. Genialna myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nie obiło o uszy żeby jakaś afera za "klepanie" rajdówek powstała i kogoś wyrzucili. Powiem więcej. Nawet Panowie z naszej władzy klepią takie prywatne  rajdówki po skp w wawie i mają się dobrze :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili klepać samemu sobie rajdówkę to nie problem. Jeżeli rzeczywiście za jakiś czas wejdzie obowiązek fotografowania i archiwizowania zdjęć to już nawet samemu sobie będzie kłopot. Jeżeli akurat ktoś miałby niefart i skontrolowaliby właśnie ten jego samochód i po zdjęciach byłoby widać, że trochę wałek to myślę, że właściciel może być tutaj nie ważny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kornel9797 napisał:

 że właściciel może być tutaj nie ważny. 

Są osoby którym można wszystko, a TDT będzie mogło najwyżej przeprosić że przyszło na kontrolę. Taki kraj mamy. Korupcja i bezprawie panuje u nas dlatego że tym u góry od lat to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Rafi90 napisał:

Korupcja i bezprawie panuje u nas

Ja też nie mam złudzeń w tym temacie, ale jako człowiek bez znajomości w "kręgach", raczej uważam co robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ale zdajesz sobie sprawę, że ten artykuł jest z przed dwóch miesięcy ?

A i tak nic się w temacie nie zmieniło, nawet nowe przepisy o których tam mowa jeszcze w pieluchach i nie weszły.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że jest z listopada, pytanie czy te zdjęcia w końcu weszły  ? 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytający nie jest diagnostą.

9 godzin temu, 4mamut napisał:

 pytanie czy te zdjęcia w końcu weszły  ?

Chcesz być traktowany poważnie, spróbuj poczytać forum. To nie boli a i szybko znajdziesz odpowiedż na swoje pytanie.

A nawet więcej odpowiedż masz w moim wcześniejszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 4mamut napisał:

Nie ma co dopuszczać tych samochodów to może coś się zmieni.

A ty się dopiero teraz obudziłeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.01.2021 o 08:08, Mecher napisał:

Pytający nie jest diagnostą.

Chcesz być traktowany poważnie, spróbuj poczytać forum. To nie boli a i szybko znajdziesz odpowiedż na swoje pytanie.

A nawet więcej odpowiedż masz w moim wcześniejszym poście

 

Ponieważ pracuję przy certyfikacji maszyn i nadaję CE temat wole sprawdzać 2x.

 

Każde zdanie się liczy.

Zaletą bycia diagnostą jest fakt że każdy obywatel, mechanik, sprzedawca, kierownik, dyrektor  itd. mus być mega grzeczny bo inaczej nie dostanie pieczątki.  I to mi się podoba ale  trochę niektórym się w du**e po przewracało :)

Jeżeli mam problem z rejestracją to albo znajdę zaufanego kolesia albo wygrzebię przepisy a jak się nie da to sam zostanę diagnostą. Nie ma tam żadnej tajemniej wiedzy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4mamut napisał:

trochę niektórym się w du**e po przewracało

Zwłaszcza tym, którym się wydaje, że im się wszystko należy. Trzeba im podać a nie kazać szukać, dwa tematy niżej. To nie roszczeniowe 500+ 

Jednak powodzenia życzę w zdobywaniu uprawnień diagnosty, nawet z twoim lenistwem ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 4mamut napisał:

każdy obywatel, mechanik, sprzedawca, kierownik, dyrektor  itd. mus być mega grzeczny bo inaczej nie dostanie pieczątki. 

Bzdura. Każdy pojazd poddany badaniu ma być sprawny, bo nie dostanie pieczątki. Nie interesuje mnie, czy to PF 126p Franka Dolasa z Chrząszczyrzewoszyc, czy Maybach Ojca Tadeusza R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby trafił Ci się kiedyś ten pojazd na przeglądzie ale byś się mocno zdziwił jakbyś zobaczył, że nie jest to kategoria M. 

W dniu 15.01.2021 o 21:22, 4mamut napisał:

Ponieważ pracuję przy certyfikacji maszyn i nadaję CE temat wole sprawdzać 2x.

Dla mnie CE często można o kant czterech liter potłuc. 

Edytowane przez sad_madman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pietrecki napisał:

Panowie, nie wiem czy ktoś już  to widział, ale wszystko się da zrobić, kwestia chęci, cierpliwości i budżetu;)

Już któryś raz z kolei powielany ten filmik jest. A przecież każdy wie jak wygląda traktor, co nie. Więc o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzysieknowak napisał:

Mam takie nieużytki idealne dla zabawy.

Dlaczego do zabawy ? Skoro traktor, to idealny, ale do orania śniegu, na tych nieużytkach :)

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.