Skocz do zawartości

Likwidacja punktów reputacji !!!


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że system przyznawania punktów reputacji w moim mniemaniu jest bardzo ułomny, co pokazują ostatnie dni, wnioskuję o likwidację przyznawania punktów w obecnej formie. Na dzień dzisiejszy są one formą wzajemnej niechęci, a nawet mściwości. Skoro forumowicze nie dorośli do rozumnego stosowania wirtualnych nagród i kar - znieśmy je. Coś co jątrzy środowisko powinno być utrącone. 

Wydaje mi się, że system doceniania wypowiedzi na forum OSDS jest sprawiedliwszy i nie wywołujący tylu negatywnych zachowań.  

P.S. System jest na tyle ułomny, że forumowicz z kilkoma :nook dostaje nagrodę za zwycięstwo w danym dniu. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że sam nie wiem ( skąd u mnie aż taka duża liczba reputacji :omg: ), uczciwie powiem, że około 97% to :

W dniu 1.10.2020 o 10:23, yogi1984 napisał:

usmiechniete buźki

 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To może zmienimy obecnereakcje.png.2373fdedc3d440f2fba45a4d88efd41b.png

 

 - na tarczę z opisem: trafione w 10 dart-uderzania-cel-bullseye-z-sukcesem-s

 

 na  a2921049577_ten_wyzej_dobrze_gada.jpg

bez słowa "wyżej"

③ ...

 

④  hqdefault.jpg

 

⑤ - bullshit  23286480-bull-on-toilet.jpg

-----------------------------

 

① +++

② +

③  (0)

④ -

⑤ ---

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System reputacji to jedna sprawa, która jak @cezarynapisał jest ułomne, ale ten system powinien oceniać tylko diagnostów, którzy mają uprawnienia do wykonywania zawodu i zostali zweryfikowani przez np. moderatora (w końcu to forum diagnostów). Oczywiście inni forumowicze mają pełne prawo do wypowiedzi na forum, ale bez oceniania, bo ich rady i pomoc są też pomocne.

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną cechą większości publicznych forum jest anonimowość użytkowników. W jaki sposób moderator miałby zweryfikować kto jest diagnostą a kto nie? Podczas procesu rejestracji użytkownik musiałby podać numer swoich uprawnień jednocześnie ujawniając swoją tożsamość.

Wydaje mi się, że ilość nowych postów by spadła i wielu użytkowników przestało by zabierać głos na forum, w obawie o konsekwencje mogące ich spotkać w branży zawodowej lub najbliższym otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nic nie miałby przeciwko całkowitej transparentności, co prawda święty nie jestem, nie byłem i nie będę (może to i lepiej :silent:), a to co mam za uszami i zawodowego, i prywatnie,  jest do przełknięcia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sven napisał:

Podczas procesu rejestracji użytkownik musiałby podać numer swoich uprawnień jednocześnie ujawniając swoją tożsamość.

O tym by tylko wiedział moderator, Raczej nikt się nie wstydzi swojego nazwiska 

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacdiag napisał:

bo im mniej wiesz, tym krócej będą cię przesłuchiwać

I szczęśliwszy...... umrzesz. :silent:, sorki, słabe to. :confused:, ale powstrzymać się nie potrafiłem. :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 20:07, Wacek napisał:

w końcu to forum diagnostów

Nie. To forum w podtytule ma "...wszystko o Badaniach Technicznych". To, że lwią część dyskusji prowadzona jest przez diagnostów nie oznacza, że forum jest tylko dla nich. Kiedyś duże grono aktywnie udzielających się stanowili pracownicy WK.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.