Skocz do zawartości

Od kiedy Stacja zdejmuje blokadę na DR ?


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, biker100 napisał:

3) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;

Ale to jest punkt 3, a w Ustawie jest napisane, iż:

Cytat

<6a. Zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego)
w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, może dokonać również
jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych po
przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie
zatrzymania, a w przypadku nieprawidłowo wyznaczonego terminu badania
technicznego – po jego ponownym ustaleniu, przez przekazanie do centralnej
ewidencji pojazdów informacji o zwrocie.>

Więc zwrotu dokonujemy tylko dla zatrzymań opisanych w punkcie 1 i 2.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, radekd2 napisał:

Więc zwrotu dokonujemy tylko dla zatrzymań opisanych w punkcie 1 i 2.

 

22 minuty temu, radekd2 napisał:

Ale to jest punkt 3,

No słusznie, powiem szczerze, że skopiowałem to z informacji podanej przez ITS nie analizując jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po pierwszym badaniu tego typu i wtopa. Nie mogę odblokować dowodu po zatrzymaniu przez policje za usterki po kolizji/wypadku. SKPPRO odrzuca możliwość odblokowania twierdząc że diagnosta ma możliwość odblokowywania tylko tych dowodów które są zatrzymane za usterki powodujące zagrożenie dla środowiska i dla pojazdów zagrażających porządkowi (cokolwiek to znaczy). Ktoś miał podobne problemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g instrukcji którą podał @leski66 tutaj jest dokładnie właśnie tak, dziś pierwszy pojazd z zatrzymanym DR za brak aktualnego badania (BBT), zaznaczyłem ptaszkiem to zielone pole po wykonaniu badania z wynikiem "P", wysłałem do cep-a, po ponownym sprawdzeniu w cep-ie statusu, przestało świecić na czerwono i nie było info o zatrzymaniu. :wink:

P.S. Patronat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być możliwość odblokowania zatrzymanego DR po wypadku, bo to wynika z konstrukcji przepisu. Tam nie ma wyłączeń. Coś chyba nie bangla tak jak należy. Dzwońcie do dostawców i ciśnijcie, żeby to zmienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zgłaszanie problemu dostawcom, którzy mogą ewentualnie wpłynąć na CEPiK, aby poprawili błąd, jeśli jest po stronie ewidencji, spowoduje, że nic się w tej materii nie zmieni. Panowie z Patronatu, w swoim wyjaśnieniu mocno okroili przyczyny zatrzymania, przy których DR może odblokować SKP. Zabrakło m.in. zagrożenia bezpieczeństwa inne niż po wypadku i TNBT nieprawidłowo określony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SLAWEKB5 napisał:

SKPPRO odrzuca możliwość odblokowania...

 

41 minut temu, aboz napisał:

Dzwońcie do dostawców i ciśnijcie, żeby to zmienili.

Do SKPPRO to akurat sobie można dzwonić, no chyba, iż coś się tam zmieniło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aboz napisał:

Ale nie zgłaszanie problemu dostawcom, którzy mogą ewentualnie wpłynąć na CEPiK, aby poprawili błąd, jeśli jest po stronie ewidencji, spowoduje, że nic się w tej materii nie zmieni. Panowie z Patronatu, w swoim wyjaśnieniu mocno okroili przyczyny zatrzymania, przy których DR może odblokować SKP. Zabrakło m.in. zagrożenia bezpieczeństwa inne niż po wypadku i TNBT nieprawidłowo określony.

Potwierdzam. Przy [PZB] ITS Patronat nie odblokuje zatrzymanego DR. Po rozmowie z działem IT "Patronatu" cyt. :"... problem leży po stronie CEP, czekać aż się zmieni".

Edytowane przez jusznw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. P.S. Norcom

Wczoraj miałem pokwitowanie - uszkodzenia pokolizyjne

STAN DOKUMENTU(STAN): Zatrzymanie: elektroniczne
        STAN DOKUMENTU(Data początku obowiązywania stanu): 2020-07-10
        STAN DOKUMENTU(Organ ustanawiający stan): Policja
           POWÓD ZATRZYMANIA 1: Zagrożenie bezpieczeństwa
        STAN DOKUMENTU(Dod. opis): BRAK DANYCH
        STAN DOKUMENTU(DATA ODNOTOWANIA): 2020-07-10

Nie ma tu takich kodów jak piszą koledzy np. w Patronacie

Ikona do zaznaczenia zwrot zatrzymanego dokumentu - nie aktywna

A tu podobne badanie 01.10.2020r.

STAN DOKUMENTU(STAN): Zatrzymanie: elektroniczne
        STAN DOKUMENTU(Data początku obowiązywania stanu): 2020-08-26
        STAN DOKUMENTU(Organ ustanawiający stan): Policja
           POWÓD ZATRZYMANIA 1: Zagrożenie bezpieczeństwa
        STAN DOKUMENTU(Dod. opis): BRAK DANYCH
        STAN DOKUMENTU(DATA ODNOTOWANIA): 2020-08-26

I tu ikona zwrot zatrzymanego dokumentu była aktywna choć przepis wchodził dopiero od 05.10.2020r

Myślę że to błąd systemu, albo Służby zatrzymujące dokument coś dodatkowo zaznaczają w swoim systemie?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzisiaj robiłem badanie powypadkowe. Program Norcom Stacja SQL. Ikona zwrotu aktywna. Po zatwierdzeniu badania CEPiK wyświetlił info, iż tego badania nie mogę odblokować podając podstawę prawną. Może dlatego, iż DR zatrzymany w sierpniu br. i w CEPiKu nie ma żadnych kodów. Klient pojechał odblokować na policje.

Pozdr. R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Galaxy_13 napisał:

Myślę że to błąd systemu, albo Służby zatrzymujące dokument coś dodatkowo zaznaczają w swoim systemie?

Może chodzi o to, że prawo nie działa wstecz. Jak pokwitowanie wydane przed wyjściem w życie przepisów pozwalających na zwrot DR przez SKP, to CEPiK nie przewiduje takiej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak w przepisach okresów przejściowych, więc każde zatrzymanie elektroniczne DR powinno dać się odblokować na SKP pod warunkiem, że mieści się w zakresie zawartym w PORD. Wiadomo już, że CEP nie jest dostosowany do zmiany w prawie i stąd te byki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aboz napisał:

Brak w przepisach okresów przejściowych, więc każde zatrzymanie elektroniczne DR powinno dać się odblokować na SKP pod warunkiem, że mieści się w zakresie zawartym w PORD.

Tylko, że powód zatrzymania musi być opisany kodem i teraz pytanie od kiedy służby posługują się tymi kodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, danielg539 napisał:

Tylko, że powód zatrzymania musi być opisany kodem

Z PORD to nie wynika.

 

32 minuty temu, danielg539 napisał:

teraz pytanie od kiedy służby posługują się tymi kodami?

O ile dobrze pamiętam, to od momentu obowiązywania ZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, dnia 6 listopada 2019 r.

Poz. 2141

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH i ADMINISTRACJI1) z dnia 5 listopada 2019 r.

w sprawie kontroli ruchu drogowego

Załącznik nr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie debatowanie na powyższy temat, a przecież ustawa "mówi", zatrzymany elektr. DR odblokowuje: 

1. organ który go zatrzymał

albo 

2. macierzysty WK

może także

3. SKP

a jak stacja  nie może to patrz pkt 1 i 2. proste i jasne jak... metr sznurka w kieszeni. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i proste, ale moje wczorajsze badanie wisi jako nie wysłane do CEPiK-u i teraz nie wiem czy go tak zostawić, czy dokonać korekty (nie odznaczać zwrotu DR) a wówczas pewnie uda się je wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielg539 napisał:

dokonać korekty

Na pewno tak bym postąpił, w/g mnie ważniejsza jest informacja o wykonanym badaniu w cep-ie, klient sobie odblokuje tradycyjnymi metodami, a takie zawieszenie w próżni niczemu dobremu nie służy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.