Skocz do zawartości

Od kiedy Stacja zdejmuje blokadę na DR ?


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, GABIUSZ napisał:

Należy jeszcze pamiętać, żeby ponowić przesyłkę do Cepik z Rejestru, ponieważ mamy czerwoną kropkę

Ale wcześniej trzeba dokonać korekty badania i zaznaczyć "nie" przy rubryce "zwrot DR"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około środy (21/10) zostaną zaktualizowane procedury CEP i błędy dotyczące zwrotu wirtualnie zatrzymanego DR (za bezpieczeństwo) nie powinieny już wówczas mieć miejsca ...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mialem za usterki i za brak BT ale to było już po 21/10 i poszło bez problemu.

Spotkałem się też z zatrzymanym DR  elektronicznie wystawione pokwitowanie za usterkę, które miałem w ręku a w Cepiku brak info o zatrzymaniu co wówczas począć ? robić nie robić :)

Drugi temat to brak pokwitowania papierowego a info z Cepiku o zatrzymaniu elektronicznym za brak BT a właściciel  zarzeka się się że nie dostał papieru ( i nie mam powodu żeby mu nie wierzyć bo to dobry zajomy mój)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qnick napisał:

Drugi temat to brak pokwitowania papierowego a info z Cepiku o zatrzymaniu elektronicznym za brak BT

Przy info z CEP o BBT, możesz odblokować DR mając jedynie jego w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aboz napisał:

Przy info z CEP o BBT, możesz odblokować DR mając jedynie jego w ręce.

No wiem ale zawsze wpisywałem sobie numer pokwitowania do programu. Ciekawe czy Organ Kontroli Ruchu może nie wystawiać papieru tylko zatrzymać elektronicznie czy są zobligowani dać kwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Qnick napisał:

Ciekawe czy Organ Kontroli Ruchu może nie wystawiać papieru tylko zatrzymać elektronicznie czy są zobligowani dać kwit

Ustawa nakazuje wydać pokwitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, duchu napisał:

To trochę późno ci zadziałało.

W sumie to nie wiem kiedy zadziałało, bo przez ostatnie kilka dni nie było żadnego pojazdu z zatrzymanym DR.

Teraz widzę inny problem w badaniach z wpisanymi usterkami a mianowicie w polu powód zatrzymania DR wpisane 5 usterek a pod nimi tylko dwa kody usterek z rozporządzenia - ile klienta skasować za badanie? Bywają jeszcze inne kwiatki a mianowicie usterek w skierowaniu napisane tyle, że się aż nie mieszczą a w rubryce: "Skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne pojazdu z powodu: 4.1.1a" - jaka opłatę pobrać? Logika podpowiada, że 21 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, danielg539 napisał:

z powodu: 4.1.1a" 

Tylko trzeba pamiętać, że kody usterek naszego rozporządzenia nie zawsze się pokrywają z milicyjnym rozporządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poz. 2141

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH i ADMINISTRACJI1 

z dnia 5 listopada 2019 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego

W załączniku :)

Tak na początek to oni np. mają: drogomierz wyraźnie nie działa tylko UI

A w PP w opisie jest napisane, że mają wpisywać kody usterek z tego ichniego rozporządzenia.

Edytowane przez danzig00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aboz napisał:

Przy info z CEP o BBT, możesz odblokować DR mając jedynie jego w ręce.

hm... spotkałem się z sytuacją, że w CEPie było zupełnie co innego niż na pokwitowaniu... a wystawiający pokwitowanie stwierdził: "no i co z tego! kwit na badaniu w skp musi być to diagnosta sobie doczyta" 🤐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, aboz napisał:

Przy info z CEP o BBT, możesz odblokować DR mając jedynie jego w ręce.

Nasz nadzór radzi by pokwitowanie zawsze było przy każdym zatrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zapoznać się z przepisami i można nie słuchać bredni nadzoru.

Cytat

6a. Zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, może dokonać również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania, a w przypadku nie-prawidłowo wyznaczonego terminu badania technicznego – po jego ponownym ustaleniu, przez przekazanie do centralnej ewidencji pojazdów informacji o zwrocie.

 

Tu nie ma mowy o pokwitowaniu. Jest ono potrzebne tylko w przypadku pojazdu skierowanego przez OKRD, bo stanowi podstawę wykonania DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Poz. 2141 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH i ADMINISTRACJI z dnia 5 listopada 2019 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego

1. Tabela usterek delikatnie różni się od naszej. np. kod:

  • 0.1.d) brak nalepki kontrolnej – o ile jest wymagana – UI

  • 0.1.e) niezgodność numeru rejestracyjnego na nalepce kontrolnej z numerem rejestracyjnym na tablicach rejestracyjnych - UI

2. Światła do jazdy dziennej podpięli do usterek grupy - 4.2. Przednie i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe boczne i tylne oraz światła do jazdy dziennej

3. Mają dodatkowy kod usterki - 8.4.1. Wycieki płynów

4. W ich tabeli brakuje pkt. o przepuszczalności światła przednich szyb.

5. Co zrobić jak przyjedzie na przegląd poj. z usterek?

  1. 7.11.a) Drogomierz (jeżeli pojazd jest wyposażony) - a) wyraźne oznaki manipulacji (oszustwo) w celu zmniejszenia zapisu przebiegu pojazdu lub przedstawienia niewłaściwego zapisu przebiegu pojazdu - UI

6. Czy ja dobrze zrozumiałem Art 5 pkt 7 oraz Art.17 pkt2 ;

- PZP i WOS policjant wypisuje w przypadku zakazu dalszej jazdy w przypadku usterek niebezpiecznych (stwarzających niebezpieczeństwo)

- PZB Policjant wypisuje w przypadku usterek poważnych (istotnych) i zezwala na używanie poj do 7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.