Skocz do zawartości

Od kiedy Stacja zdejmuje blokadę na DR ?


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa, dnia 6 listopada 2019 r.
Poz. 2141
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH i ADMINISTRACJI1) z dnia 5 listopada 2019 r.
w sprawie kontroli ruchu drogowego
Załącznik nr1
To narzuca kody usterek, a nie kody przyczyn ZE.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie  kody usterek= kody przyczyn ZE.    (Chyba, że źle interpretuję)  :(

W pokwitowaniu z policji jest napisane:

Powód zatrzymania: …………………………………………………………………………………………………………………………………………… Pokwitowanie:  zezwala na używanie pojazdu do dnia …………………………20……..r. do godz. …………………………… uprawnia do kierowania pojazdem Warunki używania pojazdu ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Skierowanie/wniosek o skierowanie***) pojazdu na dodatkowe badanie techniczne pojazdu z powodu: ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. (wyszczególnić usterki wyłącznie przez wskazanie numeru pozycji, zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, albo opisowo, jeżeli nie są wymienione w tym załączniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie możesz odblokować jakie komunikaty ? druga sprawa to :może dokonać również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania, ;  pisze wyraźnie może a nie musi tak więc policja tez to może zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale policji się nie chce, lub na kwarantannie  większość, więc co zrobi klient ?

 A w WK umawianie terminów, pewnie na dwa tygodnie zajęte wszystko. A badanie

21 minut temu, wiesław napisał:

 po usterkach nie poszło do CEP,odblokować nie mogę ...

i bida panie, bida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, smaug napisał:

tak więc policja tez to może zrobić

był,odmówili panowie policjanci !

cała to sytuacja wygląda tak jak w filmie MIŚ ,nie mamy pańskiego płaszcza i CO PAN NAM ZROBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weż tu teraz policji podczas kontroli wytłumacz - w CEP nie ma, bo w WK terminy, SKP nie jest w stanie, odbolkować a policja leniwa, nie chce tego zrobić, to jeżdżę na zaświadczeniu.

Wlepią mandat, odholują pojazd, czy elektronicznie zatrzymają, zatrzymany już DR, bo "uzasadnione przypuszczenie" czegoś tam  ?

Śmieszne i żałosne ...

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie on pierwszy i nie ostatni, który nie może odblokować, zatrzymanego elektronicznie DR.

Pewnie wina w wpisywanych kodach, które tak naprawdę nie zostały określone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mecher napisał:

które tak naprawdę nie zostały określone.

Tak to wygląda np. jeżeli policjant zaznaczy kod "bezpieczeństwo' a diagnosta "wypadek " wtedy jest pewnie konflikt i nie można odblokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ciągnik siodłowy, zatrzymanie fizyczne przez ITD. Klient w garści ma DR. Wykonałem OBT i klient poszedł dzisiaj do magistratu a tam mówią, że wszystko jest w porządku i nie ma żadnego zatrzymania. Wraca dzisiaj do mnie, ja z powrotem zasysam dane a tam dalej wisi zatrzymanie. Ot taka magia... nie wiem co "powiatówka" będzie widziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam przypadek i Policja też nie może odblokować. Tylko Inspekcja. 

Teraz, zoro napisał:

Miałem taki sam przypadek i Policja też nie może odblokować. Tylko Inspekcja. W WK też nie było.

A policja miała jako DR zatrzymany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy, litości, DR odblokowuje organ który dowód zatrzymał, albo macierzysty WK, teraz w niektórych przypadkach też skp, a Wy w koło Macieju, że ten zatrzymał a ten nie chce odblokować, ręce opadają. :evil:

P.S. Sorki za nerwowość, ale męczące to już jest takie pitolenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jak przyjeżdża klient na przegląd ,a w cepiku na czerwono że zatrzymanie elektroniczne za brak badań w 2018 roku.

Badanie ma ważne, robione w 2019  ale  nie pojechał odblokować w tamtym roku.

Pokwitowania nie ma .

Robicie takie badania? Czy możemy to odblokować? U mnie nawet jak wpiszę numer pokwitowania policji to nic w systemie się nie wyświetla. Mam program norcomu.

Może ktoś by opisał jak to się robi ,bo ja na razie nie mam zielonego pojęcia.I jeszcze piszecie o jakichś kodach ,o co w tym wszystkim chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj za brak aktualnych badań technicznych  bez problemu odblokowało dowód.

W pokwitowaniu żadnego kodu tylko "pojazd nie został poddany  ble..ble...."

Program NORCOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "cudownym" programie DMS pojawiło się okienko "Wydano Dow.Rej." - i to jest właśnie odblokowanie elektroniczne dowodu..... Jakby nie mogli napisać "Odblokowanie Dowodu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Patronacie działa odblokowanie po zatrzymaniu za brak badań, natomiast po wypadku PZB wyświetliło "dokument był zatrzymany z dodatkowym innym powodem".  Wykonanie zwrotu niemożliwe. Oczywiście innego powodu oprócz PZB nie wyświetlał Cepik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem zwrot po zatrzymaniu DR za brak tabliczki znamionowej i brak możliwości odszukania nr VIN (PZB) . Dałem odblokuj , później wszedłem  jeszcze raz sprawdzić i blokadę bez problemu puściło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.