Skocz do zawartości

KIA rok produkcji


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jaki jest faktycznie rok produkcji tego auta. Ja wpisałem 2016, a pan z WK twierdzi że 2017 po homologacji. Dekoder rozkodował mi 2016. Na pasach i szybach też był 2016.

VIN: U5YHP514AGL271166

nr.homologacji e4*2007/46*0496*11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A urzędnik wydzwania że 2017 bo gdzieś w homologacji wyczytał. Jak mu to wytłumaczyć? Macie jakieś pomysły? Może mu powiem żeby sobie do producenta zadzwonił.

 

wariant- B5PF1

wersja- M67GZ1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :

KIA.JPG.e9c02921057a7e279cbf013e83c509e1.JPG

:smile:

 

1 minutę temu, Demart napisał:

Tak tylko muszę być 100% pewny

I jesteś bo :

26 minut temu, Demart napisał:

Dekoder rozkodował mi 2016. Na pasach i szybach też był 2016.

:smile:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJE O POJEŹDZIE
Marka:
KIA
Model:
Ceed
Model
Ceed
Kategoria pojazdu
Passenger
Od rok modelu:
2015
Do roku modelu:
2018
Model:
A2S6D2G17
Opcje:
Engine Capacity: (D2) 1600 CC - GAMMA;Engine Type: (G) DOHC - TCI/GDI;Body Type: (S6) SEDAN - 5DR 5P;Fuel Type: (1) GASOLINE - UNLEADED;Drive Type: (L) DRIVE TYPE - LHD;TRANSAXLE: (7) MANUAL T/M - 6 SPEED 2WD;Weather Type: (3) WEATHER - THE TEMPERATE ZONE
Data produkcji:
08.09.2016
nation
(C02) BELGIUM
Region sprzedaży:
(C51) EUROPE
Fabryka:
A
Kod silnika:
B92Y
Nr silnika:
G4FJGZ767588
Fabryka silników
149 (Zilina (Slovakia))
Skrzynia biegów:
U41R
skrzynia biegów
WGW6 L213951
Fabryka skrzyni biegów
148
Kolor:
AAY
Kolor tapicerki:
WK
vin
U5YHP514AGL271166
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz, nawet przyjął to łagodnie (trochę pomarudził pod nosem). Auto sprzedał i wylądowało we Wrocławiu, zadzwonił urzędnik z WK we Wrocławiu, a poinformował mnie o tym zmiennik. Urzędnik zostawił nr. tel. i prosił żebym jutro do niego zadzwonił. Dlatego chciałem być 100% pewny że mam rację. Jutro do niego zadzwonię.

Nie wiem skąd wziął sobie że to rocznik 2017. Podobno mówił że w świadectwie homologacji taka jest, a w wyciągu, który wrzucił leski66 jest jakaś data aktualizacji 2017 ale wrzesień, a auto miało pierwszą rej. z maja. Także nie wiem czy widział tą datę i dlatego tak stwierdził.

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Demart napisał:

Podobno mówił że w świadectwie homologacji taka jest

Na homologacji nie ma roku produkcji pojazdu, jest data wydania homologacji i data podpisania wyciągu. Żadna ta data nie daje pewności co do roku produkcji pojazdu. Przykładowo data wydania homologacji może być w 2015, data podpisania wyciągu 2017 a data produkcji pojazdu 2016.

 

Dlatego do nowych pojazdu zakupionych w Polskich salonach, producent wystawia oświadczenie informujące o danych technicznych których nie ma homologacji, albo są wyrażone w innych jednostkach.

Ja rok produkcji, sprawdzam na tej stronie. Jeśli nie ma informacji to dzwonie do dealera lub wysyłam zapytanie na e-mail.

https://www.rokprodukcji.pl/

 

 

Zrzut ekranu 2020-10-8 o 17.35.39.png

Edytowane przez LimonQ
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Urzędnik zadzwonił sobie do KIA i uzyskał informację że jest to 2016r. Tylko się zastanawiam do czego my jesteśmy potrzebni skoro urzędnik podważa naszą opinię i próbuje wywrzeć nacisk na diagnoście że by ten zmienił to co ustalił. I podejrzewam że jak by to trafiło na niejednego to by mu zmienił bez mrugnięcia okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to była tzw. "podpucha kontrolowana" ze strony WK w stosunku do @Demart-a w celu sprawdzenia czy jest twardy, czy miękki, okazało się, że mają Godnego Diagnostę i o jego działanie już nie muszą się martwić. 

P.S. Wolę tę wersję niż spowinowacenie z szeryfem. :wink:

A jaka jest prawda? mamy przecież kilka stopniowań, oby to nie był ten stopień zaczynający się od g... prawda. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

bądź auto zakupiła osoba spowinowacona  z " szeryfem ".

Wystarczy wpisać VIN i sprawdzić jakie nr rejestracyjny dostał samochód 🤫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zadzwoniłem jeszcze do przedstawiciela KIA i teraz dostałem informację data prod. 05.2016. Czyli wychodzi na to że dekodery dobrze rozkodowały rocznik, ale miesiąc już nie do końca. Dziękuje wszystkim za pomoc.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.