Skocz do zawartości

Fiat uno wyrejestrowanie


Krek15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam fiata Unio.  Niestety auto nie przejdzie już badań technicznych zagraża bezpieczeństwu wpadła podłoga a całe podwozie to ser szwajcarski Na drogi nawet wiejskie to się auto już nie nadaje.  . Chciałbym wyrejestrować ów pojazd.  Nie chce go jednak oddawać na szrot  ani sprzedawać na części ani jeździć nim po drogach.   Potrzebuje   przerobić go na ciągadło rolnicze.  Wzmocnić  od spodu  pakę szynami  lub kształtownikami byle było  i  obciąć połowę karoserii  zostawić tylko silnik doczepić przyczepkę i poruszać się nim po swoim sadzie. 

Czy jest taka możliwość aby wyrejestrować auto  na takie  a potem przerobić je na potrzeby sadu. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia ilość $$

coś około 1,5-2 zł za kg lub"okrągłe" sumy za poszczególne podzespoły

 

odkup silnik ze skrzynią biegów, zawieszenie przednie, maglownicę z kierownicą, fotel kierowcy, zbiornik paliwa i tylną oś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak własnie myślałem żeby kupować w częściach .  A gdybym odkupił od kogoś auto jako zwykły złom.  Czasem są auta rozbite czy coś . Jako złom nie muszę chyba go rejestrować i opłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha myślałem że jak mi sprzeda auto  jako zwykły złom to i spiszemy umowę że kupuje od niego złom np użytkowy  a nie auto  i że to załatwi sprawę. Bo znalazłem starego golfa 3 też by się nadał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu byłem na pobliskim niewielkim złomowisku , a tam do wzięcia ,  całkiem fajny citroen ZX ( lekko poobijany) 1,9D .Sprowadzony z zagranicy i nie rejestrowany.  Może warto poszukać coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że poobijany to nic,. Po sadzie cieżko jechach ciągnikiem w niektórych miejscach a aytem tego typu  bylo by spoko. Liczyłemże jak wyrejestruje to z głowy a tu jak widać nie.  To wypadłem na pomysł że może kupie od kogoś jako zwykły złom auto  i tak spiszę umowę jako złom  bo trafił sie golf 3 ale też nic, Lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 23:16, Krek15 napisał:

To wypadłem na pomysł że może kupie od kogoś jako zwykły złom auto  i tak spiszę umowę jako złom  bo trafił sie golf 3 ale też nic

Jeśli zarejestrowany, to sytuacja taka sama jak w przypadku Uno. Wyrejestrowanie=złomowanie lub wywóz za granicę.

 

W dniu 10.10.2020 o 15:01, Krek15 napisał:

Potrzebuje   przerobić go na ciągadło rolnicze.

Właśnie dlatego ustawodawca wymyślił dwie opcje dla wyrejestrowania. Ale jak dobrze pogadasz ze stacją złomowania, to może obejdzie się bez konieczności niszczenia pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, danielg539 napisał:

Sporo trzeba będzie dołożyć bo za UNO zapłacą 200-300 PLN.

Zgadza się, ale biorąc pod uwagę odkupienie innego pojazdu ze złomu (a jak widzę taka opcja też jest brana pod uwagę), to jeżeli złomiarz zechce pójść na taki układ to nie odsprzeda za 600 czy 700 zł nawet takiego golfa bo będzie wolał standardowo pogonić go do huty (pewnie za podobne pieniądze) i mieć spokojną głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kogo to  później obchodzi, kolekcjonerski nie idzie do ewidencji zabytków, a że jest taka możliwość to należy wykorzystać jeżeli  nie da się normalnie, ja mam już zrobione tak 2 samochody teraz robię trzeci i nikomu nic do tego co z nimi zrobię - moja własność

Edytowane przez marcinek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcinek44 napisał:

zrób opinie u rzeczoznawcy ze pojazd kolekcjonerski

Dokładnie to unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal_k napisał:

 unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

Nigdy nie mogę zapamiętać jak to się fachowo nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Rzeczoznawca z listy ministerstwa  i prosisz o opinię na pojazd  "unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji"

Przyjedzie porobi zdjęcia, doda trochę od siebie, skasuje 200-300 albo i więcej zależy pewnie od tego jak oceni zasobność portfela klienta 😉 i wystawi opinię.

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.