Skocz do zawartości

Licencja na oślepianie. Kierowcy skarżą się na światła nowoczesnych aut


zbych1916

Rekomendowane odpowiedzi

Tu może nie tyle idzie o technologię oświetlenia a o jego sterowanie. Gro ludzi jeździ na tzw automacie i to ta jazda powoduje oślepianie, bo zanim system zobaczy nasze reflektory i zareaguje to świeci przez dłuższy czas po oczach. Następnym tematem jest używanie korektorów, św. p.mgłowych i generalnie kultury jazdy oraz służb kontrolnych na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

Gro ludzi jeździ na tzw automacie i to ta jazda powoduje oślepianie, bo zanim system zobaczy nasze reflektory i zareaguje to świeci przez dłuższy czas po oczach.

Jeżdżę na automacie już  10 letnim autem i powiem szczerze że dość sprawnie działa zmiana z długich na krótkie (biksenon) , jedyny wyjątek to jazda w mgle, wtedy włączam na normalne mijania bo kamera się gubi i za późno "skraca światła"

Plaga źle zamontowanych żarówek jak kolega wyżej wpomniał jest istotna, tak samo jak montowanie ledów albo innych cudów do zwykłych lamp. Nie wspomnę że połowa samochodów ma źle wyregulowane światła...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafi90, z tej połowy o której piszesz, blisko połowa, czyli tak koło ćwiartki wyjdzie, to jednak niewłaściwie założone żarówki. I to nie tylko przez samego właściciela, ale i przez mechaników, jak twierdzą klienci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

ale i przez mechaników, jak twierdzą klienci.

 

To się zgadza, spotykam się często z tym, choć nie wiem ale naprawdę trzeba być ofermą żeby założyć H7 odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafi90 napisał:

naprawdę trzeba być ofermą żeby założyć H7 odwrotnie...

Uwierz mi,że klocki hamulcowe odwrotnie założyć też się da ....(blachą do tarczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Uwierz mi,że klocki hamulcowe odwrotnie założyć też się da ....(blachą do tarczy)

Mamy wtedy większą siłę tarcia i lepszy efekt hamowania😃 Tak na pważnie , to ostatnio widziałem Caddy zarejestrowane w niemczech, po wymienie amortyzatórów tylnych w niemieckim warsztacie. Okazazało się, że jeden amortyzator nie było w ogóle przygręcony na górnym mocowaniu i tak przyjechał z niemiec facet firmowym autem na urlop i coś mu stukało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostrzegam jeszcze inny problem a mianowicie oświetlenie LED w rowerach. Nowoczesne lampy rowerowe emitują bardzo mocny strumień światła i gdy są ustawione na wprost a nie skierowane nieco do dołu to też nieźle dają po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

No takie osoby to w ogóle nie powinny się dotykać cudzych samochodów bo to grozi katastrofą...

A swoich to mogą? swoimi nie można doprowadzić do katastrofy? 

Chyba nie to miałeś na myśli, nieprawdaż. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.